خانه » مقالات » آموزش نگهداری کودک و سالمند » حقوق و قیمت پرستاری از سالمند در سال 99 چقدر است؟
حقوق پرستاری از سالمند

حقوق و قیمت پرستاری از سالمند در سال 99 چقدر است؟

نگهداری از سالمندان و توجه به آن ها یکی از مسائلی است که بسیار مورد اهمیت می باشد.امروزه بسیاری از افراد به سبب مشغله های کاری خود از پرستاران برای مراقبت از پدر و مادر سالمند خود کمک می گیرند.در این زمینه سوالاتی ممکن است در ذهن افراد ایجاد شود مانند حقوق پرستاری از سالمند چقدر می باشد؟ چه عواملی بر میزان حقوق پرستاران که از سالمندان نگهداری می کنند تاثیر گذار است؟ آیا پرستارانی وجود دارند که از سالمندان در منزل نگهداری نمایند؟ دستمزد آن ها چگونه است؟ تعرفه خدمات پرستاری در منزل 99 با پرستاری در مرکز سالمندان چه تفاوت هایی دارد؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع عوامل موثر بر حقوق پرستار در منزل و میزان تعرفه های آن در سال 1399 بپردازیم پس تا پایان با ما همراه باشید.

میزان حقوق پرستاری از سالمند در منزل و عوامل موثر بر آن

یکی از مهم ترین دوران زندگی هر فردی دوران کهن سالی می باشد که با مشکلاتی همراه است به خصوص اگر افراد سالمند تمایل داشته باشند به صورت مستقل زندگی کنند، از این رو نگهداری از سالمندان در منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.پرستار سالمند در منزل موظف است کارهایی مانند آشپزی و کارهای منزل و دیگر امور شخصی فرد سالمند را به نحواحسن انجام دهد تا سالمند بتواند از دوران پیری خود لذت ببرد و به راحتی  به زندگی مستقل خود ادامه دهد. برای استخدام پرستار در منزل برای نگهداری از سالمند باید هزینه ای را متناسب با شرایط خود پرداخت نمایید.این هزینه شامل مواردی مانند حقوق پرستاری از سالمند، دسمتزد مرکز خدمات پرستاری و سایر هزینه های جانبی فرد سالمند می باشد که باید در زمان انتخاب پرستار و خدماتی که توقع دارید ارائه دهد به آن توجه نمایید.

حقوق و تعرفه پرستاری از سالمند

تعرفه خدمات پرستاری در منزل سال 99

ما در جدول زیر قیمت و تعرفه پرستاری سامند در مزل سال 99 را نایش دادیم که قیمت تقریبی می باشد. یعنی این قیمت ها می توتتند در جاهات و موسسات و … متفاوت باشد که این تفاوت بر اساس خدماد دهی ها است

مقطع زمانیسن و نوع جنسیتوضعیت مددجوخدمات مورد نیازقیمت به تومان
برای 8 ساعت کاری ( در روز )سالمند خانمکاملا سالم و سلامتنگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل1.600.000 الی 1.800.000
8 ساعت کاری ( در روز )سالمند خانمکمک به تحرک – پوشکی یا لگنیانجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن1.900.000 الی 2.100.000
برای 8 ساعت کاری ( در روز )سالمند آقاکاملا سالم و سلامتنگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل1.800.000 الی 1.900.000
برای 8 ساعت کاری ( در روز )سالمند آقاکمک به تحرک – پوشکی یا لگنیانجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن2.000.000 الی 2.200.000
شبانه روزی ( تمام وقت )سالمند خانمسالمنگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل2.200.000 الی 2.300.000
شبانه روزی (تمام وقت )سالمند خانمکمک به تحرک – پوشکی یا لگنیانجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن2.500.000 الی 2.800.000
شبانه روزی (تمام وقت )سالمند آقاسالمنگهداری و پرستاری از سالمند، آشپزی و امور منزل2.300.000 الی 2.500.000
شبانه روزی (تمام وقت )سالمند آقاکمک به تحرک – پوشکی یا لگنیانجام آشپزی و امور منزل سالمند، تعویض پوشک و یا گذاشتن لگن2.700.000 الی 3.000.000
مطالب مفید:   10 نکته برای شستن فرش و موکت در منزل که باید بدانید!

 

 

حقوق نگهداری از سالمند در منزل در سال 99 به عوامل زیر وابسته است:

 • بازه زمانی (تعداد ساعت در شبانه روز) مراقبت از سالمند در منزل
 • خدمات متعددی که فرد سالمند نیازمند به آن می باشد
 • نوع سرویس مورد نیاز شما که پرستارباید به فرد سالمند ارائه دهد.
 • موقعیت مکانی وفاصله محل زندگی خدمت گیرنده(سالمند)
 1. بازه زمانی مراقبت از سالمند در منزل

بازه زمانی مراقبت از سالمند از مهم ترین عوامل موثر بر دستمزد پرستار در منزل می باشد.یک سالمند با توجه شرایطی که دارد ممکن است برای مدت چند سال و یا چند ماه به پرستار نیازمند باشد و وضعیت سلامت و جسمانی فرد سالمند از عوامل تعیین کننده این مدت زمان می باشد.

روال کار پرستاران مراکز خدمات پرستاری معمولا به صورت زیر می باشد:

 • نگهداری از سالمند یه صورت شبانه روزی یا 24 ساعته به صورت مداوم
 • نگهداری از سالمند 8ساعت در طول شبانه روز
 • نگهداری از سالمند 12 ساعت در طول شبانه روز

بهتر است توجه داشته باشید که دستمزد پرستاری در منزل به صورت 24 ساعته سه برابر سایر شیفت های کاری پرستاران می باشد.در این روش از پرستاری پرستار به صورت دائم در منزل سالمند زندگی می کند و می تواند از امکانات رفاهی موجود در منزل سالمند استفاده نماید. البته پرستاران 24 ساعته قیمت ساعت کاری آن ها پایین تر می باشد.گاهی اوقات شرایط سالمند به گونه ای است که فقط 12ساعت نیازمند پرستار می باشد که در این صورت خدمت گیرنده موظف است هزینه رفت و امد رانیز به پرستار پرداخت نماید.

 1. خدمات متعددی که فردسالمند نیازمند به آن می باشد.

دسته اول: کارهایی که فرد سالمند به طور معمول در شبانه روز انجام می دهد.

دسته دوم: کارهای نگهداری ازسالمند

کارهایی که فرد سالمند به طور معمول در شبانه روز انجام می دهد خدمات مورد نیاز او می باشد که درجهت حفظ و بهبود سلامت فرد سالمند انجام می گیرد.

کارهای روزانه فرد سالمند مانند خوردن و آشامیدن، راه رفتن، حمام رفتن، پوشیدن لباس و راه رفتن در خانه در زمانی به عنوان خدمات به فرد سالمند ارائه می شود که شخص سالمند از توانایی لازم جهت انجام کارهای شخصی خود برخوردار نباشد.دسته دوم که کارهای نگهداری از سالمند می باشد، در واقع فعالیت هایی هستند که در جهت بهبود وضعیت جسمانی و سلامت سالمند انجام می شوند و موجب می شوند فرد سالمند بتواند به استقلال کافی برسد.از جمله این فعالیت ها می توان به انجام کارهای خانه و امور شخصی، تهیه غذا و غیره اشاره نمود که تنها در صورتی به فرد سالمند ارائه می شوند که فرد از قدرت و توانایی لازم برای انجام کارهای شخصی خود برخوردار باشد.

مطالب مفید:   تحقیق و نکاتی در مورد آداب غذا خوردن که باید بدانید!

3. نوع سرویس مورد نیاز شما که پرستار باید به فرد سالمندارائه دهد.

 • همراهی با سالمند ورسیدگی به امور منزل:

دراین مورد انجام اموری که به حفظ و ارتقا استقلال سالمند بیانجامد در اولویت می باشد به طوری که فرد سالمند بتواند به راحتی کارهای شخصی خود را انجام دهد.همچنین پرستار سالمند می تواند او رادر انجام اموری مانند رفتن به کلینیک و مطب پزشک، رفتن به آزمایشگاه، اعلام زمان خوردن داروها و انجام آزمایشات و غیره او را همراهی نماید که بر قیمت پرستاری از سالمند در سال 99 موثر می باشد.

 • انجام مراقبت های شخصی از فرد سالمند:

در این مورد آنچه که بسیار حائزاهمیت می باشد کمک کردن به فرد سالمند است که از توانایی کافی برای انجام فعالیت های روزانه خود برخوردار نمی باشد.از این رو هرچقدر تنوع خدماتی که فرد سالمند به آن نیازمند باشد بیشتر باشد،قیمت پرستاری از سالمند نیز بیشتر است و بر میزان حقوق او تاثیر گذار است.به طوری که مراکز نگهداری از سالمندان پرستارانی را آموزش داده اند که قادرند از سالمندان دارای شرایط خاص که به بیماریی مانند مشکلات قلبی و مغزی، پارکینسون، آلزایمر، آرتریت روماتوئید، دیابت و غیره مبتلا هستند  به راحتی می توانند مراقبت نمایند و از آن ها پرستاری کنند.

4. موقعیت مکانی وفاصله محل زندگی خدمت گیرنده(سالمند)

این عامل خیلی مهم می باشد و می تواند بر میزان حقوق پرستاری از سالمند تاثیرگذار باشد زیرا موقعیت مکانی می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت هر چیزی مانند هزینه وسیله نقلیه برای رفت و آمد وغیره داشته باشد و اگر محل زندگی فرد سالمند نسبت به مرکز شهر بسیار دور باشد هزینه های پرستار نیز افزایش می یابد و موجب می شود قیمت پرستاری از سالمند به طبع بیشتر شود. در چنین شرایطی ما به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از پرستاران پاره وقت از پرستاران به صورت 24 ساعته کمک بگیرید که هزینه رفت و آمد در طول روز کاهش یابد و برای شما مقرون به صرفه تر باشد و یک مزیت دیگر این امر وجود همراهی به صورت 24 ساعته در کنار سالمند شما می باشد.

 

منبع: سرویسان

درباره ی سرویسان

سرویسان به عنوان بزرگترین و بهترین منبع ارائه و معرفی انواع بهترین و مطمعن ترین و همچنین معتبرترین های قالیشویی ، شرکت خدماتی نظافتی ، موسسات و شرکت های نگهداری و پرستاری از کودک ، هتل ها ، رستوران و غذاخوری ها ، تالار و باغتالار های لوکس ، لاکچری ، مجلل ، ارزان ، معمولی و همچنین انواع مقالات آموزشی در کنار شما کابران می باشد.

8 دیدگاه

 1. سلام ، با احتساب حداقل ۲۰۰هزار تومان روزانه رسیدگی به سالمند و حداقلترین هزینه با ۴میلیون تومان در ماه میشه حقوق طرف که خوب حلالش باشه ولی ازاین طرف هم هزینه سنگین تهیه وسایل پوشک و پنبه و موادغذایی و هزینه خود منزل حدودا ماهی حداقل ۲تا ۳میلیون میشه ،،،،یعنی سالمند حقوق بازنشستگیش برای۷_۸میلیون اولا کفاف نمیکنه و حتی مثلا فرزندش بیاد درآمدشو حداقل ۵میلیون باید بزاره ، اونوقت زن و بچه خودش میمونن ،،،،،،اصلا باید قانونی وضع میشد که نه سیغ بسوزه نه کباب ،،،،خدمات در منزل هم میبایست دولت حمایت کنه و ۱۰_۲۰٪هزینه رو واسه سالمند اعمال کنه و بقیه حقوق رو دولت پرداخت کنه ،،،،بچه سالمند چه گناهی کرده که باید در جوانی به پای سالمند پیربشود و بمیرد ،،،،،دکتر نمکی درد زیاد هست ، این درآمدها رو هر کسی درنمیاورد، هر سالمندی حقوق بازنشستگی ندارد ،،،پس لطف میکردین مینوشتین مراقبت از سالمند برای اقشار با درآمد بالای ۸میلیون نوشته شده هست .

 2. احتیاج به یک پرستار خانم قابل اعتماد دارم . به نظافت اهمیت بدهد خیلی زیاد

 3. سلام من کمک پرستارم علاوه بر کارهای روزانه کارهای ساکشن گاواژ تزریقات وگاهی تعویض سوند هم بر عهده ی ماست وهنوز تواین چنذین سال حقوق ما افزایش پیدل نکرده که هیچ حجم کارها هم اضافه شده این یعنی سواستفاده از شررایط ما که نیلزمند کاریم همچنین ما تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای هم نیستیم ومراکز معرف ما برای فرار از مالیات ما رو بیمه نمیکنن واقعا تا کی باید در حق ما اجحاف بشه این ظلم درحق افرادی مثل منه که تمام طول روز به سخت ترین شکل ممکن کار میکنن حقوق کافی نمیگیرن سرویس اضافه میدن وحتی بیمه هم ندارن چرا هیچکس فکری به حال ما نمیکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت (servicean.ir) با قیمت استثنایی به فروش میرسد! (جهت خرید با شماره 09124787099 تماس بگیرید. قیمت: 10 میلیون تومان )
+ +