برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
image
شرکت خدماتی چیست؟ شرایط و مراحل ثبت شرکت خدماتی چگونه است؟

شرکت خدماتی چیست؟ شرایط و مراحل ثبت شرکت خدماتی چگونه است؟

تعریف شرکت خدماتی: شرکت هایی که خدماتی از قبیل نظافت و پاک سازی منازل مسکونی هتل ها آپارتمان و شرکت ها را انجام می دهد شرکت خدماتی می گویند.اما کار این شرکت های خدماتی در ایران فقط به نظافت منازل و ادرات ختم نمی شود و در حوزه های دیگری نیز خدمات رسانی می کنند مانند باربری، تعمیر وسایل منزل وتعمیر و شستشوی انواع ماشین آلات کشاورزی و صنعتی به همین دلیل است که این شرکت ها را در گروه بزرگ ترین شرکت های خدمات رسانی در ایران قرار داده اند.

برای اینکه بتوانید کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید باید ثبت شرکت و برآورد هزینه ثبت شرکت خدماتی را در اولویت کار قرار دهید.در این صورت مشتریان و افراد با خیال آسوده تری کار خود را به شما می سپارند و قابل اعتمادتر می شوید این زمینه ای برای دریافت کارهای بیش تر است.

به دلیل سیاست های اقتصادی و وضعیت کشور برنامه های توسعه ای بیشتر در قالب شرکت های خدماتی صورت می گیرد که بیشتر زیر نظر بخش خصوصی است و با داشتن چند شریک و مقداری سرمایه ی اولیه می توان به تاسیس یک شرکت خدماتی پرداخت. میان ثبت شرکت های خدماتی با شرکت های تجاری در ارائه ی مدارک و سرمایه تفاوتی ندارد فقط مدت زمان ثبت شرکت متغییر است مثلا از دو تا ده سال و یا بیشتر بنابر درخواست شخص از سازمان ثبت

شرایط و مراجل ثبت شرکت خدماتی

مراحل و شرایط لازم برای ثبت شرکت خدماتی

 • تمام کسانی که می خواند شرکتی را راه اندازی کنند باید صورت جلسه ای را تنظیم کنند و همه آن را امضا نمایند.
 • باید درخواست خود را برای ثبت شرکت خدماتی بر اساس مقررات موجود تنظیم کنید که این مرحله هم به امضای تمامی سرمایه گذران نیاز دارد.
 • چند نام پیشنهادی برای شرکت ثبت ارسال نمایید درصورت مغایرت نداشتن با مقررات جمهوری اسلامی یکی از آن ها را تایید می کنند. دقت داشته باشید اسم های انتخابی ایرانی باشند و قبلا توسط شرکت خدماتی دیگری ثبت نشده باشند. پس از انجام این مراحل یکی از نام ها برای شرکت شما تایید می شود.
 • بعد از تایید کلی شما برای ثبت شرکت خدماتی شما را به قسمت حسابداری می فرستند و بنابر مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت و نوع خدمات رسانی شرکت شما مبلغی را برای ثبت شرکت از شما درخواست می کنند که باید آن را به شماره حساب داده شده واریز نمایید توجه داشته باشید که تمامی حساب ها به نام بانک ملی می باشد.
 • درمرحله ی نهایی درخواست ثبت شرکت شما به کارشناسان مربوطه ارسال می گردد و پس از تایید نهایی توسط آن ها برای دریافت کد شرکت به دبیرخانه ارسال می شود در پایان این مرحله شما دارای یک شرکت قانونی هستید.
 • کلیه ی شرکت های ارائه دهنده ی خدمات بایستی بعد از نوشتن قرار داد با تمامی ارگان ها و ادارات گواهی تایید صلاحیت را از صنف کارگذاران شرکت های خدماتی و دفاتر فنی مهندسی که به این منظور دایر شده اند دریافت نمایند

نکته:

( مراحل ثبت شرکت خدماتی در ایران براساس قانون های تجاری شکل گرفته و برای هرکشور متفاوت می باشد. )

همانطور که گفته شد شرکت های خدماتی در حوزه های مختلفی فعالیت دارد وشرایط هرکدام از آن ها بنابر نوع خدمات رسانی متفاوت است به عنوان مثال:

مراحل ثبت برای شرکت های با مسئولیت پایین و خدمات رسانی کمتر

حداقل 2 یا 3 نفر برای کارهای ثبتی شرکت کافی است. سرمایه ای کمتر ار 2/000/000 ریال کافی است. این دسته از شرکت ها کمتر از دوهفته به ثبت نهایی می رسند.

شرایطی برای پذیرش افراد دراین شرکت وجود دارد به عنوان مثال دو یا سه نفر از شرکا باید به سن قانونی ( 18 سال ) رسیده باشند و در برابر سرمایه ی شرکت تعهد داشته باشند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت خدماتی مسئولیت پایین:

 • کپی کارت ملی و همچنین کپی شناسنامه + گواهی ارائه عدم سوء پیشینه
 • مدارک شناسایی تمامی اعضای هیئت مدیره که شامل کارت ملی و همچنین شناسنامه می باشد.
 • مشخص کردن نام شرکت خدماتی ( در این بخش شما پنج اسم مشخص کرده و توسط کارشناسان یکی از آنها انتخاب خواهد شد. )
 • ارائه امضای اقرارنامه
 • ارائه موضوع با توجه به فعالیت شرکت خدماتی
 • انتخاب میزان سرمایه اولیه جهت شروع کار
 • انتخاب اعضای هیئت دیره شرکت و همچنین مشخص کردن جایگاه ( سمت ) و مقدار سهام موسسین شرکت ها
 • ثبت نام در سایت جهت ثبت شرکت های مورد نظر

اما خدمات به چند دسته تقسیم می شوند:

 • شرکت هایی جهت امور رستوران و آشپزخانه
 • شرکت نگهداری و همچنین خدمات فضای سبز
 • خدمات آبدارخانه و عمومی
 • شرکت خدماتی تعمیر و نگهداری ماشین آلات
 • شرکت خدماتی چاپ و تکثیر و…
 • شرکت های حمل و نقل
 • بهره برداری از تاسیسات مختلف

شرایط ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص چیست؟

جهت ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص نیازمند 3 عضو هیئت مدیره و همچنین 2 بازپرس که مجموعه 5 نفر می باشد.

میزان سرمایه اولیه جهت ثبت این نوع شرکت 1 ملیون ریال معادل 100 هزار تومان است.

35 درصد سرمایه نقدا به حسابشرکت خدماتی نزد بانک اعلامی واریز می شود.

فرایند ثبت 10 روز کاری به طول خواهد انجامید.

چه مدارکی برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص نیاز است؟

 • کپی کارت ملی + کپی شناسنامه
 • امضای اقرار نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • دریافت مجوز های لازم از مراکز ذیصلاح که بستگی به زمینه فعالیت شرکت شماست
 • ارائه اساسنامه شرکت خدماتی ( اساسنامه باید کاملا تکمیل شده باشد + قید موضوع شرکت + آدرس و کد پستی محل شرکت )

برای مشاهده نمونه اساسنامه مالیاتی می توایید از اینجا کلیک کنید.

شرایط و مراحل  ثبت شرکت خدماتی در زمینه ی کشاورزی و یا خدمات نظافت

میزان نیروی لازم برای اینگونه شرکت ها حداکثر 6 نفر است. 3 نفر برای مدیریت کارهای شرکت و ثبت کردن آن 3 نفر هم برای بازرسی و دیگر کارهای شرکت میزان سرمایه اولیه حدود یک نیم میلیون ریال است.40 درصد از سرمایه به حسابی که در اختیار بانک است و برای شرکت در نظر گرفته شده واریز می گردد. ارائه ی مدارک شناسایی و آدرس منزل و گواهی عدم وجود سوء پیشینه و همچنین تکمیل و پر کردن تمامی فرم های که برای فعالیت در شرکت در اختیار شما می گذارند از جمله مراحل و شرایط لازم برای ثبت یک شرکت خدماتی است.

برای گرفتن کار از شرکت ها و ادارات مختلف نیز باید مراحلی طی شود به عنوان مثال:

 • شرکت باید دارای ثبت رسمی باشد درغیراین صورت می توانند از شرکت خدماتی شکایت نمایند.
 • اجاره ی محلی که می خواند در آنجا کار انجام دهند.
 • حتما در آن شهر به شرکت خدماتی نیاز باشد مثلا شهرهای بزرگ و پرجمعیت در اولویت هستند. این دو عامل از شرایط مهم برای یک شرکت خدماتی است.

شرایط  و مراحل شرکت های خدماتی در زمینه ی حمل و نقل

باید از شرکت های حمل و نقلی که می خواهیم در آن حوزه شرکت را تاسیس کنیم مجوزهای لازم را دریافت نماییم مثلا برای ثبت شرکت خدمات حمل و نقل وسایل منزل وجابجایی بار باید از پایانه های باربری و شرکت های حمل و نقل درون و بیرون شهری مجوز دریافت کنیم منظور از گرفتن مجوز میزان رضایت شرکت های دیگر برای ثبت شرکت جدید می باشد.

شرکت های خدماتی دارای تنوع زیادی در ارائه ی خدمات هستند  ودر گروه های مختلفی دسته بندی شده اند.

گروه اول

تمیز کردن ونظافت منازل مسکونی و شرکت های کوچک را انجام می دهند بیشتر تحت نظارت بانوان است وباید سعی شود نتیجه ی کار به صورتی باشد که توسط مشتریان به اشخاص دیگری معرفی شود یعنی باید از نتیجه ی انجام درست کار اطمینان لازم را داشته باشند این می تواند بدون صرف هزینه بهترین تبلیغ برای کارهای شرکت خدماتی باشد.

گروه دوم

وظیفه ی نظافت ادارات و موسسه های مختلف را برعهده دارند این دسته با اخذ قرار داد به صورت ماهانه یا سالانه خدمات خود را ارائه می دهند و دربخش های برای نظافت و پذیرایی افرادی را استخدام می کند و باید شرکت خدماتی وسایل نظافت و شستشو را در اختیار این افراد قرار دهد. چون تمامی کارگران دارای قرار داد می باشند در صورتی که پرداخت از طرف کارفرما به تعویق بیفتد شرکت خدماتی باید خود آن را پرداخت کند و چون در قبال کارگران مسئول است.

خب به پایان مقاله شرکت خدماتی چیست و همچنین معرفی مراحل ثبت شرکت خدماتی رسیدم و امید واریم توانسته باشیم یک توضیح کامل و جامع در این رابطه داده و به دانش شما افزوده باشیم. لازم به ذکر است اگر شما هم شرکتی را ثبت کردید و تصمیم دارید برای آن تبلیغات هدفمند داشته باشید می توانید از طریق لینک تبلیغات شرکت خدماتی نظافتی آگهی خود را به صورت رایگان در سریسان منتظر کنید و از این روش به کسب کار خود رونق بدهید.

 

منبع: سرویسان

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

بالا