برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
قیمت، هزینه خرید و فروش دستگاه قالیشویی اتوماتیک و دستی

قیمت، هزینه خرید و فروش دستگاه قالیشویی اتوماتیک و دستی

امروزه با توجه به پیشرفت ها و همچنین مشغله های متفاوت تقریبا 90 درصد فرش ها و قالی ها برای شست وشو یا حتی ترمیم، به قالیشویی ها سپرده می شود. همان طور که همه می دانیم قالیشویی های بسیار زیادی در سطح شهر وجود دارد، اما کیفیت عمل کرد آن ها به نوع دستگاه موجود در آن قالیشویی و همچنین عمل کرد مدیر و پرسنل آن بستگی دارد.

به عبارتی دیگر نوع دستگاه در کیفیت شست و شوی فرش تاثیر فراوانی دارد. از طرف دیگر شغل قالی شویی یکی از شغل های با درآمد بالا محسوب می شود به شکلی که هر فردی می توان با سرمایه و برنامه ریزی قبلی این کار را شروع کرده و در آن موفق شود و به در آمد بالایی هم دست پیدا می کنند.

اگر شما هم تمایل دارید درباره هر یک از دستگاه های قالیشویی و همچنین قیمت خرید دستگاه قالیشویی اطلاعاتی کسب کنید، با ما همراه باشید.

انواع دستگاه های قالیشویی

در حالت کلی دستگاه های قالیشویی از نظر کیفیت، کارآیی، وزن و همچنین ابعاد دارای تفاوت های بسیاری است که مشتری بایستی با توجه به کاربرد خودش آن نوع مورد نیاز را خریداری کند. بدون شک می دانید که کیفیت هر یک از ماشین آلات قالی شویی در عمل کرد کارخانه شما و همچنین در آمد شما تاثیر فراوانی دارد، پس سعی کنید با توجه به هزینه دستگاه قالیشویی خریداری نکنید بلکه با توجه به کیفیت آن دستگاه را بخرید.  در این جا قصد داریم دستگاه های قالیشویی را معرفی کنیم.

دستگاه قالیشویی دستی

دستگاه های قالیشویی دستی

این نوع دستگاه ها برای شست و شوی فرش دست بافت کاربرد داشته و نحوه عمل کرد آن ها به شکل ضربه ای می باشد، به همین دلیل هم به دستگاه شلاق زن معروف هستند. این دستگاه ها به حالت دو موتوره و سه موتوره در بازار موجود اند و تمامی مراحل استفاده از آن باید توسط پرسنل انجام گیرد.

دستگاه های قالیشویی تمام اتوماتیک

این نوع دستگاه ها امروزه در تمامی قالیشویی های سطح کشور موجود هستند، اما در هنگام خرید آن ها باید دقت فراوانی داشت و به مواردی مانند: کیفیت بالا آن، قدرت آن، سرعت بالا، عدم ایجاد آلودگی صوتی و نیز لرزش دقت کنید. با بهره گیری از این دستگاه بدون دخالت دست تمام مراحل شست شوی قالی انجام شده و نکته قابل ذکر این است که این دستگاه به دو روش ریلی و میزی قابلیت انجام کار را دارد.

اگر درباره تفاوت این دو روش کنجکاو شده اید لازم است، بگویم تنها در تحرک دستگاه و فرش با یک دیگر متفاوت اند. در سطرهای پایین درباره آن صحبت خواهیم کرد.

درهنگام خرید دستگاه قالیشویی اتوماتیک باید به لیست قیمت دستگاه قالیشویی دقت کنید و باتوجه به آن کیفیت و عوامل دیگر را هم بفهمید.

دستگاه های قالیشویی تمام اتوماتیک میزی

در این روش دستگاه ثابت است و فرش خیس شده به زیر برس و فرچه های دستگاه هدایت می شود. در این مرحله باید مایع شوینده هم اضافه شود تا مراحل شست و شوی فرش تکمیل شود. در مرحله بعدی فرش به انتهای دستگاه کشیده شده و به وسیله فشار بسیار بالا دستگاه واتر جت آب کشی خواهد شد.

دستگاه های قالیشویی تمام اتوماتیک ریلی

در این روش کاملا برعکس روش قبل فرش ثابت است و دستگاه به شکل محرک عمل می کند. این روش در 5 مرحله انجام می گیرد. نکته مهم این است که هر یک از این دستگاه ها بسته به نوع جدید یا قدیم بودن دارای مزایای خاصی هستند به همین دلیل قیمت دستگاه قالیشویی اتوماتیک متفاوت بوده و مدل جدید آن قابلیت شست شوی 4 فرش هم زمان را دارد. به همین دلیل محبوبیت بالایی دارند.

دستگاه های خشک کن فرش یا آب گیر قالیشویی

این دستگاه یکی دیگر از دستگاه های لازم در قالی شویی ها می باشد که بدون شک در تمامی قالیشویی های معتبر هم موجود است. این دستگاه هم دارای دو نوع دیگی و لوله ای است که نوع دیگی آن در روش سنتی و نوع لوله ای آن در روش مدرن کاربرد دارد، نکته مهم این است که نوع لوله ای دستگاه خشک کن دارای سرعت و کیفیت بالاتری می باشد.

خود دستگاه لوله ای خشک کن هم دارای دو نوع درب دار و بدون درب است که در هر یک از این دو حالت باید فرش را داخل دستگاه قرار دهید، تا 97 درصد آب و مواد شوینده آن را پاک و خشک کند برای 3 درصد دیگر آن هم نیاز به نور خورشید می باشد.

دستگاه های آب گیر از چروک شدن یا پاره شدن فرش ها و حتی از مخلوط شدن رنگ آن ها جلوگیری کرده و می توانند در حتی 3 دقیقه عملیات خشک سازی را انجام دهند و با سرعت بسیار بالایی به نتیجه مطلوب خواهید رسید. خرید دستگاه خشک کن لازم و ضروری بوده و به همین دلیل قیمت دستگاه قالیشویی زیاد خواهد شد، اما در صورتی که کار شما با کیفیت باشد حتما در آمد چشم گیری خواهید داشت.

دستگاه های خشک کن دیگی که قدیمی هستند، برعکس دستگاه های لوله ای فرش را چروک کرده و اکر فرش قدیمی باشد باعث پارگی و آسیب دیدن فرش خواهند شد. نحوه عمل کرد دستگاه دیگی خشک کن به این شکل است که شما می توانید 4 فرش را در آن قرار داده و هر چند دقیقه یک بار بایستی فرش ها را در آورده و مجدد تا کرده و داخل دستگاه بگذارید تا عملیات آب گیری انجام شود، این در حالی است که سبب خستگی بیش از حد پرسنل شده و اتلاف وقت زیادی دارد. نکته مهم این است که دستگاه های دیگی آب فرش را به طور کامل خارج نکرده و فرصت برای رشد باکتری را فراهم می آورد و اصلا بهداشتی نیست. توصیه می کنم در صورتی که می خواهید فرش خود را به قالیشویی ها بسپارید حتما از به روز بودن تجهیزات آن اطمینان حاصل کنید، که مبادا موجب رشد باکتری شده و سلامت شما را به خطر بیندازد.

دستگاه های گردگیری قالیشویی

این دستگاه دارای 3 مدل دستی، دورانی و میزی می باشد. مدل اول یعنی دستگاه گردگیر دستی برای فرش هایی کاربرد دارد که بیش از حد دارای گرد و غبار هستند، نحوه عمل کرد آن به شکل شلاقی است که سبب آسیب رساندن به فرش شده و بعضی وقتا فرش ها پاره می شوند و علاوه بر این گرد و غبار را در فضا پخش کرده و نفس کشیدن را برای پرسنل  و افراد دیگر بسیار دشوار خواهد کرد.

نوع دوم این دستگاه یعنی دستگاه گردگیر دورانی به صورت چرخشی عمل کرده و قابلیت جای گیری چندین فرش را در خود دارد. این دستگاه می تواند در مدت 10 الی 15 دقیقه به طور کامل فرش را پاک سازی کرده و در زمان شما صرفه جویی فراوانی می شود، علاوه بر این از مزایای آن کم بودن سر و صدا و همچنین عدم آسیب به فرش را می توان نام برد.

نوع سوم یعنی دستگاه گردگیری میزی همیشه قبل از شست و شوی فرق کاربرد داشته و مراکز قالی شویی با کیفیت قبل از شستن فرش ابتدا گرد و خاک آن را ستوده و در نهایت رضایت صد در صد مشتری را به دست می آورند. نکته مهم درباره این دستگاه این است که دیگر گرد و خاک را در فضا پخش نخواهد کرد و پرسنل به راحتی می توانند این کار را انجام دهند.

دستگاه قالیشویی اتوماتیک

مزایای بهره گیری از دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک

در این جا به بررسی مزایای استفاده از دستگاه های قالیشویی تمام اتوماتیک می پردازیم.

 1. صرفه جویی در زمان و اجرا عملیات در زمان کم تر
 2. افزایش سرعت عمل کرد
 3. رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی
 4. صرفه جویی در مصارف آب
 5. صرفه جویی در برق مصرفی
 6. کاهش لرزش های دستگاه
 7. افزایش رضایت مشتری
 8. جلوگیری از پارگی فرش و آسیب دیدن آن
 9. رفع عمیق ترین لکه های روی فرش
 10. کاهش خستگی بیش از حد پرسنل

معیار خرید یک دستگاه قالیشویی چیست؟

شما هم جمله هر چقدر پول بدهی همان قدر آش می خوری را شنیده اید؟

این جمله در این زمینه کاربردی نداشته و برای خرید دستگاه قالیشویی اصلا نباید قیمت آن را معیار خود قرار دهید. دستگاه های زیادی هستند که تولید داخل بوده و با بهترین روش های ممکن و با استفاده از مرغوب ترین قطعات ساخته شده اند و همچنین عمر طولانی و باکیفیتی دارند. اما در حالت کلی برای خرید دستگاه های قالیشویی تمام اتوماتیک می توانید موارد زیر را معیار خود قرار داده و خریدی عالی داشته باشید.

 1. گارانتی قطعات و تضمین کیفیت آن ها
 2. تناسب دستگاه با نیاز شما
 3. هماهنگ بودن قیمت دستگاه با امکاناتی که دارد
 4. مقدار قدرت موتور و همچنین قدرت پاک کنندگی آن
 5. مقدار برق مصرفی دستگاه
 6. مقدار لرزش و صدای تولید شده توسط دستگاه
 7. عمر مفید دستگاه و قطعات آن

و….

نکته دیگری که باید حتما رعایت کنید این است که با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید، تا از فن و فون کار مطلع شده و دستگاهی دقیقا مناسب نیاز خود خریداری کنید و هزینه اضافی نداده یا این که مجبور نشوید مجدد هزینه ای برای خرید دستگاه متناسب با نیاز خود پرداخت کنید.

هببه پایان ارائه این مقاله کاربردی رسیدیم از این که ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاسگذاریم. امید واریم مورد استفاده شما کابران عزیز سرویسان قرار گرفته باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه (2)


 1. بیخیال بابا،من خودم کار کردم تو نوین.دستگاه مکانیزه اش کجا بود

 2. صالح نوابی

  سلام الان تمام قالیشویی ها دارن از دستگاه های قالیشویی مدرن استفاده می کنند .الان کارخونه قالیشویی ما که اسمش قالیشویی نوینه من کارگرشم و تمام دستگاهاش مکانیزه ست

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا