خانه » مقالات » آموزش قالیشویی » قیمت قالیشویی سال 99 چقدر است؟
قیمت قالیشویی

قیمت قالیشویی سال 99 چقدر است؟

معمولا با پایان یافتن سال و ماه های آخر شاهد این هستیم که مردم ترجیح می دهند که خانه ی خود را نظافت کرده و سعی کنند که تمام وسایل قابل شستشوی منزل خود را شسته و یا شستشو را  به مراکز مورد نظر که در این زمینه تخصص دارند بسپارند. یکی از راه هایی که اکثر مردم دوست دارند از طریق جاهای معتبر برای شستن آن اقدام کنند، شرکت های قالیشویی هستند. دراین میان یکی از رایج ترین سوالاتی که برای اکثر مردم پیش می آید این است که قیمت قالیشویی سال 99 چقدر می باشد؟ یا نرخ اتحادیه قالیشویی 99 چقد است؟

ما در این بخش از مقالات وبلاگ سرویسان قصد داریم تا در این مقاله به این موضوع بپردازیم که نرخ اتحادیه قالیشویی در سال 99 به چه صورتی است بپردازیم. با وجود اینکه برای همه ما پیش آمده که در زمان هایی از سال افزایش قیمت ها را مشاهده می کنیم و معمولا در ارتباط با شستن فرش توسط شرکت های قالیشویی چون اوج سپردن مردم در ماه های آخر سال می باشد معمولا این شرکت ها نیز زیر نظر اتحادیه  قالیشویی قیمت شستن را در طول سال افزایش می دهند.

قیمت قالیشویی سال 99

نوع فرشها

قیمت از (متر مربع)

تا قیمت (متر مربع)

شستشوی فرش ماشینی6,000 تومان
شستشوی فرش دستباف9,000 تومان
اعلاء شویی فرش ماشینی10,000 تومان12,000 تومان
اعلاء شویی فرش دستباف15,000 تومان20,000 تومان
خشکشویی فرش ماشینی در محل یا همان منزل7,000 تومان
خشکشویی فرش دستباف در محل یا همان منزل10,000 تومان
شستشوی موکت2,000 تومان
خشکشویی موکت در محل(کمتر از 50 متر)10,0000 تومان
سرویس خدمات حمل فرش20,000 تومان

نرخ اتحادیه قالیشویی چگونه تعیین می شود؟

باید بیان کرد که با توجه به تورمی که در جامعه  وجود دارد قیمت دقیقی که بتوان برای شستن فرش در نظر گرفت وجود ندارد، به همین دلیل نرخ پایه تعیین شده است و در ارتباط با هر قالی و نوع قالی شاید این نرخ تغییر کند.

نرخ اتحادیه قالیشویی

عوامل موثر در قیمت قالیشویی سال 99

در ارتباط با اینکه چرا هزینه قالیشویی متفاوت می باشد می توان به دلایلی اشاره کرد:

اندازه و متراژ فرش چقدر می باشد:

در این باره باید بیان کرد که قیمت قالیشویی سال 99 همانند سال های گذشته بر اساس اینکه فرش مورد نظر چند متر می باشد محاسبه می شود، مثلا قیمت قالی 12 متری به نسبت قالی 6 متری کاملا متفاوت است، به عبارت دیگر هر چه اندازه متر مربع فرش بیشتر باشد هزینه ی مورد نظر افزایش می یابد.

جنس فرش

در ارتباط با اینکه جنس فرش از چه نوعی می باشد می توان هزینه های متفاوتی را پیش بینی کرد، یعنی هر چه تراکم فرش و درجه ی تراکم آن بیشتر باشد به خاطر ترکیب رنگ و فشردگی نخ ها در کنار هم هزینه های بیشتری دریافت می شود. معمولا قالیشویی هایی که در کار خود مهارت و تخصص دارند در ارتباط با شستن فرش ها اقداماتی انجام می دهند مثلا این قالیشویی ها برای شستن فرش ها، بر اساس جنسی که دارند آنها را می شویند و در شستن این مورد را رعایت می کنند، مثلا برای فرش دستباف هزینه ای متفاوت و بیشتر از فرش های ماشینی در نظر گرفته شده است، چون جنس این فرش باعث می شود که فرد با احتیاط بیشتری آن را بشوید و همین مسأله روی هزینه تأثیر می گذارد.

مطالب مفید:   متن نظافت، بیش از 50 شعار و جملات زیبا در مورد رعایت نظافت

هزینه دریافت شده برای فرش های گرانقیمت

معمولا فرش های که گران قیمت می باشند باید در پروسه ی جداگانه شسته شوند ، خیلی از مواقع این فرش ها به خاطر ظرافت خاصی که دارند شستن آنها به راحتی امکان پذیر نیست و برای این زمینه باید از مواد شستشوی جداگانه استفاده کرد تا به بافت فرش آسیبی وارد نشود، به همین دلیل قیمت قالیشویی سال 99 در ارتباط با فرش های دستباف بیشتر می باشد.

چگونگی شستشوی قالی در قالیشویی

در ارتباط با هزینه ای که شاید قالیشویی برای شستن در نظر بگیرد می توان به این نکته اشاره کرد که چگونگی شستن فرش مهم می باشد، اینکه به صورت دستی فرش شسته می شود، یا از طریق روش های نیمه اتوماتیک استاده می شود و یا اینکه از طریق دستگاه هایی خاص شسته می شود و اتوماتیک می باشد.

قالیشویی معتبر و خوب آن قالیشویی می باشد که بتواند از طریق سیستم های مکانیزه و دستگاه های پیشرفته فرش را بشوید و در این روش بتواند کار شستن فرش ها را راحت تر کرده و در زمان کمی این کار انجام شود.

زمانی که از روش شستشوی اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک اسفاده می شود، کار شستن فرش ها راحت تر می باشد و در زمان کمتری می توان نتیجه ی بهتری را دریافت کرد.

اما در حال حاضر هنوز هستند قالیشویی هایی که از روش دستی استفاده می کنند و از چند نیرو استفاده می کنند که بتوانند این کار را بکنند، هزینه ای که در روش دستی استفاده می شود با هزینه ای که در روش اتوماتیک گرفته می شود کاملا متفاوت می باشد، و معمولا در روش دستی نرخ قالیشویی سال 99 بیشتر می باشد.

هزینه دریافت شده در قالیشویی های مختلف

در ارتباط با هزینه دریافت شده در قالیشویی های تمام اتوماتیک می توان گفت که چون فقط در این مکان هزینه ی دستگاه گرفته می شود و نیروی انسانی خاصی وجود ندارد، به خاطر همین این هزینه کمتر می باشد تا روش دستی که در این مورد هزینه ی کارگران بیشتر می باشد، و قیمت قالیشویی سال 99 می تواند رابطه ی دقیق با این مورد نیز داشته باشد.

استفاده از ماده شستشوی خاص

ماده ای که در ارتباط با شستن فرش استفاده می شود می تواند بر هزینه ی گرفته شده در ارتباط با فرش تأثیر بگذارد، محصولات مختلفی در این زمینه وجود دارد که بسته به کیفیت خاص خود می تواند در زمانی که در قالیشویی استفاده می شود بر نرخ قالیشویی اثر گذارد.

مطالب مفید:   تحقیق و نکاتی در مورد آداب غذا خوردن که باید بدانید!

قیمت این ماده ها با هم فرق دارد و بعضی ها به کیفیت و جنس فرش آسیبی نمی زند به خصوص موادی که مختص این فرآیند می باشند، اگر ماده مناسب باشد هم باعث از بین بردن لکه و هم ضدعفونی کردن فرش می شود،و به فرش هم آسیبی وارد نمی شود. اینکه از چه ماده شوینده استفاده شود بستگی به خود شرکت دارد و فرد در این زمینه نمی تواند نظری بدهد اما در ارتباط با فرش های عتیقه می توان بیان کرد که خود مشتری می تواند در ارتباط با نوع ماده ی استفاده شده در باره شستن فرش گرانقیمت خود نظر دهد.

قیمت قالیشویی به صورت سیار

زمان هایی پیش می آید که خود فرد خواستار این است که فرش در منزل یا مکانی که او درنظر دارد توسط نیروهای موجود در شرکت فرش شویی شسته شود، در این مورد معمولا افراد به منزل فرد آمده  و با محلولهای خاص فرش را تمیز می کنند و قیمت قالیشویی سال 99 برای شستن به صورت سیار بیشتر می باشد.

از بین بردن لکه

زمان هایی پیش آمده که لکه های خاصی روی فرش قرار گرفته که پاک کردن آن زمان می برد، برای اینکه این لکه ها پاک شود معمولا مواد لکه بر وجود دارد که می تواند در قالیشویی استفاده شود و این لکه ها را به راحتی برطرف کرده و حتی فرش را پاک تر کند، و استفاده از این مواد بر هزینه قالیشویی تأثیر می گذارد.

خدمات خاص مختص قالیشویی

معمولا پیش آمده که فرشی مشکل پیدا کرده  واحتیاج به تعمیراتی دارد که شرکت قالیشویی می تواند از پس آن بر بیاید، مثلا ریشه زنی فرش، پرزگیری که می تواند بر روی هزینه ای که قالیشویی می گیرد تأثیر بگذارد. باید در نظر داشت که نرخ و تعرفه قالیشویی سال 99 در کل  بر اساس متر حساب می شود ولی در صورتی که این خدمات خاص روی فرش انجام شود بر روی نرخ قالیشویی تأثیر می گذارد.

ضمانت نامه

بعضی از شرکت ها که در زمینه ی شستن فرش های گرانقیمت و دست باف تخصص دارند سعی می کنند برای فرش های خاص ضمانت نامه صادر کنند تا اگر در حین شستشو دچار مشکل شد بتواند شرکت در این زمینه خسارتی را به فرد بدهد و همین ضمانت نامه در افزایش هزینه تأثیر دارد.

هزینه ی حمل و نقل فرش

قیمت اصلی که شرکت قالیشویی برای هزینه ی فرش استفاده می کند به صورت جدا حساب می شود و تمام هزینه های فرعی جدا از آن حساب می شود. در این هزینه های فرعی میتوان هزینه حمل و نقل را نیز افزود و اگر قالیشویی خود در این زمینه خدمت کند می تواند هزینه ی بیشتری دریافت کند که جدا از هزینه ی متر مربع خود فرش باشد.

خب به پایان ارائه مقاله قیمت قالیشویی سال 99 رسیدم از این که ما را تا انتها همراهی کردید بسیار سپاس گذاریم. همچنین از شما هم مالک کارخانه قالیشویی هستید می توانید از طرق این لینک یعنی تبلیغات قالیشویی کارخانه خود را به کاربران سرویسان معرفی کنید.

درباره ی سرویسان

سرویسان به عنوان بزرگترین و بهترین منبع ارائه و معرفی انواع بهترین و مطمعن ترین و همچنین معتبرترین های قالیشویی ، شرکت خدماتی نظافتی ، موسسات و شرکت های نگهداری و پرستاری از کودک ، هتل ها ، رستوران و غذاخوری ها ، تالار و باغتالار های لوکس ، لاکچری ، مجلل ، ارزان ، معمولی و همچنین انواع مقالات آموزشی در کنار شما کابران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت (servicean.ir) با قیمت استثنایی به فروش میرسد! (جهت خرید با شماره 09124787099 تماس بگیرید. قیمت: 10 میلیون تومان )
+ +