تعرفه خدمات نظافتی سال 98

قیمت و تعرفه خدمات نظافتی سال 1400 چقدر است؟

بر اساس قیمت و تعرفه خدمات نظافتی سال 1400 که در شورای عالی اشتغال کشور تصویب شده است،کارگران به ازای هر ساعت کار در ساختمان 17000 تومان دستمزد می گیرند. این دستمزد برای افرادی که مجرد و یا متاهل بدون فرزند هستند و یا کمتر از 720 روز سابقه بیمه دارند در ازای کار بیشتر از 4 ساعت 16500 تومان می باشد و 6000 تومان هزینه رفت و آمد می باشد.

تعرفه خدمات نظافتی سال 1400

نمونه قیمت و تعرفه خدمات نظافتی برای کارگرانی که به صورت ساعتی در در شرکت های خدمات خانگی گیلان مشغول به کار هستند مطابق بخشنامه شماره 265156 و به تاریخ 28/12/1397 و مطابق مزدی که شورای عالی اشتغال کشور تصویب کرده است به شرح زیر می باشد.

قیمت خدماتی نظافتی سال 98

توجه کنید که جدول دستمزد پایه تحت تاثیر به کار بردن نیرو های انسانی که متاهل بدون فرزند و یا مجرد هستند و یا اینکه کمتراز 720 روز سابقه بیمه دارند می باشد و باید از سال 1400 اجرا شود.

مطابق شرایطی که در بالا توضیح دادیم جدول هزینه تمام شده در مقابل هر یک ساعت کار به صورت زیر می باشد:

با توجه به عدم تمرکز در انتخاب نیروهایی که در اختیار شرکت ها قرار دارند و کنترل کردن ریسک مسئولیت پذیری، پیشنهاد میشود که کارمزد 21 درصد و میانگین سود 5/3 درصد باشد.

سرانجام قیمت اتحادیه خدمات نظافتی به صورت زیر اعلام می شود:

1.هر کارگر در مقابل یک ساعت کار 17000 تومان دریافت می کند.

2.اگر کارگر بیش از 4 ساعت کار کند در مقابل هر یک ساعت 16500 تومان دریافت می کند.

3. 6000 تومان هزینه ایاب و ذهاب می باشد.

4. بر اساس افزایش مزیت های ضریبی مانند حق بیمه و حق اولاد و… و رشد پایه، دستمزد 5/36 درصدی است و با رعایت کردن ضریب متوسط نسبت به دیگر سطح های مزدی مانند کار ثابت، نیروی حمل اسباب و اثاثیه و… حداکثر 91/42 درصد و حداقل 5/36 درصد به صورت زیر شرح داده می شود.

5. میانگین  دستمزد کار ثابت درمقابل یک ساعت کار 5000 تومان می باشد و نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کمتر از 6 ساعت کار همان 6 ساعت حساب می شود.

6. قیمت نظافت راه پله در هر طبقه و در ساختمان های معمولی 14500 تومان است و هر صد متر از پارکینگ و حیاط یک طبقه حساب می شود.

اگر کارگر ساده و ماهر می خواهید درخواست خود را نوشته و به دبیرخانه گروه کارفرمایی بفرسید.

قیمت نظافت منزل در سال 1400

به طور معمول هنگامی که از تعرفه نظافت منزل صحبتی به میان می آید باید برای تعیین مزد نظافتچی به چند فاکتور مختلف توجه کنید مانند:

وضع خانه و سلیقه ای که نظافتچی در تمیز کردن دارد و شرکتی که نظافتکار در آن کار می کند.

شرکت های مختلف گستره وسیعی از قیمت ها را دارند اما برخی شرکت ها دارای تعرفه های ساعتی ثابتی برای نظافتکار خانم و آقا می باشند و شما می توانید بر اساس تعداد نظافتچی و تعداد ساعت هایی که به آن ها نیاز دارید برآورد نسبی از مقدار دستمزدی که باید به نظافتکار بدهید به دست بیاورید.

تعرفه نظافت منزل شامل کارهایی است که باید در تمیزکاری انجام شود و هزینه ها و مزد های پنهانی را مد نظر قرار نمی دهد.

برای اینکه اطمینان داشته باشید که خانواده تان در خانه و محل مناسبی زندگی می کنند باید دست کم یک یا دو بار در سال خانه تان را تمیزکاری اساسی کنید و برای این منظور بهتر است از شرکت هایی که نظافتچی های متعهد دارد استفاده کنید.

برای اینکه بفهمید چند ساعت برای تمیزکاری خانه تان نیاز دارید باید به مواردی مانند زیرساخت منزل، تعداد اتاق ها و سرویس بهداشتی توجه کنید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که باید بدانید آخرین باری که نظافتچی را به منزل آورده اید کی بوده است.

برای اینکه بفهمید هزینه خدمات نظافت چقدر می شود می توانید با یکی از شرکت ها تماس بگیرید و به سوالات آن ها پاسخ دهید. همچنین می توانید از طریق وب سایت شرکت ها هزینه نظافت خانه تان را به صورت دقیق محاسبه کنید.

شرکت هایی که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند به شما امکان برآورد هزینه خدمات را به صورت آنلاین می دهند.

انعام نظافتچی

شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که آیا باید به نظافتکار انعام بدهیم یا خیر؟

باید بدانید که انعام دادن به کسی که از طرف شرکت خدماتی نظافتی تهران با دیگر شهر ها برای نظافت به خانه تان می آید اصلا مرسوم نیست و نظافتچی نیز انتظار انعام گرفتن ندارد.

البته این مسئله به طرز فکر و عادت های شما نیز بستگی دارد و اگر تمایل به انعام دادن داشته باشید می توانید علاوه بر دستمزد هدیه کوچکی به نظافتچی تقدیم کنید.

آیا دستمزد نظافتچی در روز های تعطیل با روز های عادی تفاوتی دارد؟

دستمزد نظافتچی در همه روزها یکسان است و تفاوتی در روزهای تعطیل و غیرتعطیل وجود ندارد و شرکت های معتبر معمولا هزینه اضافه ای از شما دریافت نمی کنند اما اگر خودتان تمایل داشتید می توانید مبلغی را به عنوان انعام به نظافتچی تان بدهید و قطعا این کار شما از لحاظ قدردانی برای آن ها ارزش زیادی دارد. اگر تمایل به پرداخت انعام دارید و قصد دارید پاداش خوبی بدهید می توانید علاوه بر دستمزد اصلی مبلغی برابر با قیمت کار روزانه شان به آنها تقدیم کنید.

همچنین شما می توانید در صورت تمایل از نظافتچی بخواهید علاوه بر ساعت کاری تعیین شده ساعات بیشتری را به نظافت منزل شما مشغول شود در این صورت باید برای ساعت هایی که اضافه کاری انجام می دهد هزینه بیشتری را به آن ها پرداخت کنید.

باید توجه داشته باشید که ساعت های اضافه کاری برای پلن های مختلف متفاوت است به عنوان مثال برای پلن های 4 ساعته نظافتچی می تواند حداکثر تا دو ساعت اضافه کاری داشته باشد.

ویژگی های شرکت خدمات نظافتی معتبر کدام اند؟

یک شرکت معتبر باید بتواند خدمات حرفه ای به شما ارائه دهد و از نظافتچی های آموزش دیده استفاده کند همچنین باید قابل اطمینان باشد و همیشه به موقع آماده باشند.

هزینه ای که یک شرکت معتبر از شما میگیرد باید بر اساس مصوبه تعرفه خدمات نظافتی سال 1400 باشد.

آیا تعرفه نظافت منزل مقرون به صرفه است؟

همانطور که گفته شد شرکت های معتبر بر اساس اتحادیه و صنف قیمت نظافت منزل را تعیین می کنند که کاملا منصفانه است و به همین دلیل و چند دلیل دیگر که در زیر برای شما آورده ایم می گویند هزینه نظافت منزل مقرون به صرفه است.

 1. نظافتچی که به منزل شما می آید به طور کامل آموزش دیده و ماهر است.
 2. نظافتکار متناسب با هر قسمت از منزل از مواد شوینده عالی استفاده می کند.
 3. شما می توانید با خیال آسوده به برنامه های روزانه تان رسیدگی کنید و دغدغه نظافت خانه تان را نداشته باشید

آیا هزینه ایاب و ذهاب نظافتکار بر عهده مشتری است؟

پاسخ خیر است. هزینه ایاب و ذهاب به عهده خود نظافتچی است و مشتری مسئولیتی در مقابل این هزینه ندارد مگر اینکه نظافتچی، خانم باشد و کارش تا 8 شب و یا بیشتر به طول بیانجامد در این صورت وظیفه مشتری است که هزینه برگشت این خانم را متقبل شود.

یکی از شغل هایی که در آن کارگر خانم نسبت به آقا رجحان دارد نظافت منزل است در ضمن در این شغل خانم ها بیشتر از آقایان حقوق می گیرند.

در شهر های بزرگ مرسوم است که در هفته یک روز را به نظافت راهرو ها و یک روز دیگر را به نظافت منزل اختصاص می دهند.

اشخاصی که برای نظافت منزل می آیند معمولا خانم هستند و در امر تمیزکاری و شستشو مهارت دارند. یک کارگر خانم اکثرا کارهای روزمره مانند دستمال کشیدن، جارو کردن و مرتب کردن وسایل و …را بر عهده دارند.

برای تمیز کردن راهروها، نرده ها و دیوارها غالبا از کارگر آقا استفاده می کنند.

افزایش آپارتمان نشینی باعث ایجاد این شغل و مرسوم شدن آن در شهر های بزرگ شده است و در هر نقطه ای از تهران و شهر های بزرگ که آپارتمان نشین باشند این شغل و مانند آن را می توان دید.

بر اساس مصوبه تعرفه خدمات نظافتی سال 1400 یک نظافتچی برای تمیزکردن راهروهای ساختمان چهار طبقه هفته ای 40 تا 50 هزار تومن باید مزد بگیرد و در مقابل هر یک طبقه ی اضافه شده مبلغ 10 هزار تومن به آن افزوده می شود.

وظیفه تمیزکاری پنجره راهرو ها( در صورت وجود) برعهده نظافتچی است.

همان گونه که گفته شد نظافت منزل تنها شغلی که در آن دستمزد خانم ها و نیز استخدام آن ها نسبت به آقایان بیشتر است و معمولا برای نظافت منزل از خانم ها و برای نظافت راهرو ها و پارکینگ از آقایان استفاده می کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده و نظرات مسئولین شرکت ها، در دوره های خاص مانند اواخر تابستان و یا شب عید برخلاف روز های عادی سال، کارگران مرد نسبت به کارگران زن برتری می یابند و برای تمیز کردن منازل از آقایان استفاده می شود.

مطابق قیمت خدمات نظافتی سال 1400 هزینه تمیزکاری منزل برای 4 ساعت کار و نیز برای نیرو های مرد معمولا بین 50 تا 60 هزار تومان می باشد. این هزینه برای 8 ساعت کار یعنی یک شیفت کامل بین 80 تا 90 هزار تومان است و در مقابل هر یک ساعت اضافه کاری 15 هزار تومان افزایش می یابد.

این هزینه برای کارگر خانم و برای نیم شیفت و شیفت کامل به ترتیب بین 60 تا 70 و 80 تا 100 می باشد.

 

منبع: سرویسان

درباره‌ی سرویسان

سرویسان به عنوان بزرگترین و بهترین منبع ارائه و معرفی انواع بهترین و مطمعن ترین و همچنین معتبرترین های قالیشویی ، شرکت خدماتی نظافتی ، موسسات و شرکت های نگهداری و پرستاری از کودک ، هتل ها ، رستوران و غذاخوری ها ، تالار و باغتالار های لوکس ، لاکچری ، مجلل ، ارزان ، معمولی و همچنین انواع مقالات آموزشی در کنار شما کابران می باشد.

44 نظر

 1. اقا شهاب شما این چرت پرت ها کی انداخت تودهان شما ؟ هیچ شرکتی ازکارگر درصد کم نمیکند اولا درصد نیست کارمزد دوم شما به شرکت کارمزد نمیدید کارمزد شرکت مشتری پرداخت میکند حقوق یه کارگر روزمزد الان ۲۰۰هزارتومان شما۲۰۰هزارتومان تقصیم ۸ساعت کارکندی کارگر ساعتی ۲۵هزارتومان شرکت بستگی به خودش داره چقدرروی این مبلغ بگشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان شرکت ازمشتری باقبض میگیرد شماکارمیکنی ساعتی ۲۵هزارتومان خودتوبرمیداری ساعت ۱۵هزارتومان میارید باقبض تحویل شرکت میدید کارگر فکرمیکند اون ۱۵هزارتومان که به شرکت پرداخت کرده پای درصد میگذارد فکرمیکند از ساعتی ۴۰هزارتومان همش مال اون بوده شرکت سماق گیرش میاد الان یه اگهی توروزنامه بدی کلی هزینه داره یک ماه اگهی چاپ کنند پول مالیات دارای هست پول کرایه جا هست پول تلفن هست پول اب برق شرکت هست وهزاریک خرج دیگه کارگر ازجیب پرداخت میکنه؟ جداازاین ها هرمشکلی بشه شرکت باید جوابگو باشه

 2. اقا شهاب شما این چرت پرت ها کی انداخت تودهان شما ؟ هیچ شرکتی ازکارگر درصد کم نمیکند اولا درصد نیست کارمزد دوم شما به شرکت کارمزد نمیدید کارمزد شرکت مشتری پرداخت میکند حقوق یه کارگر روزمزد الان ۲۰۰هزارتومان شما۲۰۰هزارتومان تقصیم ۸ساعت کارکندی کارگر ساعتی ۲۵هزارتومان شرکت بستگی به خودش داره چقدرروی این مبلغ بگشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان شرکت ازمشتری باقبض میگیرد شماکارمیکنی ساعتی ۲۵هزارتومان خودتوبرمیداری ساعت ۱۵هزارتومان میارید باقبض تحویل شرکت میدید کارگر فکرمیکند اون ۱۵هزارتومان که به شرکت پرداخت کرده پای درصد میگذارد فکرمیکند از ساعتی ۴۰هزارتومان همش مال اون بوده شرکت سماق گیرش میاد الان یه اگهی توروزنامه بدی کلی هزینه داره یک ماه اگهی چاپ کنند پول مالیات دارای هست پول کرایه جا هست پول تلفن هست پول اب برق شرکت هست وهزاریک خرج دیگه کارگر ازجیب پرداخت میکنه؟ جداازاین ها هرمشکلی بشه شرکت باید جوابگو باشه

 3. اقا شهاب شما این چرت پرت ها کی انداخت تودهان شما ؟ هیچ شرکتی ازکارگر درصد کم نمیکند اولا درصد نیست کارمزد دوم شما به شرکت کارمزد نمیدید کارمزد شرکت مشتری پرداخت میکند حقوق یه کارگر روزمزد الان ۲۰۰هزارتومان شما۲۰۰هزارتومان تقصیم ۸ساعت کارکندی کارگر ساعتی ۲۵هزارتومان شرکت بستگی به خودش داره چقدرروی این مبلغ بگشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان شرکت ازمشتری باقبض میگیرد شماکارمیکنی ساعتی ۲۵هزارتومان خودتوبرمیداری ساعت ۱۵هزارتومان میارید باقبض تحویل شرکت میدید کارگر فکرمیکند اون ۱۵هزارتومان که به شرکت پرداخت کرده پای درصد میگذارد فکرمیکند از ساعتی ۴۰هزارتومان همش مال اون بوده شرکت سماق گیرش میاد الان یه اگهی توروزنامه بدی کلی هزینه داره یک ماه اگهی چاپ کنند پول مالیات دارای هست پول کرایه جا هست پول تلفن هست پول اب برق شرکت هست وهزاریک خرج دیگه کارگر ازجیب پرداخت میکنه؟ جداازاین ها هرمشکلی بشه شرکت باید جوابگو باشه

 4. مرغ کیلو ۵۰ هزار تومن بعد کارگر نظافتچی ۱۷۰۰۰ دستمزذد لعنت بر این تقسیم بندی

 5. سلام من شرکت خدماتی دارم به ازای هر ساعت کار به کارگر ۱۵ میدم و بخاطر معرفی کارگر به مشتری از صاحب خونه ۳۰ میگیرم یعنی هر چند ساعت کار +۳۰ تومن که اصلا چیزی از کارگر نمیگیرم ولی بازم کاگرها کم لطفی میکند زیرابی میرند و میرن بی خبر از شرکت واسه مشتری کار میکنند خوب اینجا دیگه باید چکار کرد…

 6. شما ساعتی ۱۵ میگیری ولی احتمالا کاری که ۳ ساعت طول میکشه رو میکنی ۶ ساعت

 7. از این حرفا بگذریم کارگر از جونش مایه میذاره بنده خودم هر با در کنار مزدش سعی کردم مواد غذایی هم بدم واقعا چیزی از آدم کم نمیشه
  اگر براتون مقدوره هواشونو داشته باشید لطفا

 8. آقایانی که دم از حق و حقوق میزنیدوهمیشه ازحق کارگر اجحاف مکنید،چرا به شرکتها نمیرین واز بیمه و حقوق کارگر دفاع کنید برگه سفید امضاء از کارگران میگیرن وقشنگ حقشون پایمال میشه،خدا وندبحق فاطمه هرکس یک ریال از کارگر اجحاف کنه با مرگ بچشش تاوان بده من خودم برای نظافت تشریف میارن خونم وکارتمیز انجام میدن من روزانه ۵۰۰ حساب میکنم براش چونکه زنه وکاری ب اداره کار وشرکت ندارم دزدن خدا را درنظر بگیرید

 9. tiyaraarmita38@gmail.com

  سلام من یه خانوم متاهل هستم با دو فرزند ۱۷ ساله و۵ ساله از طرف شرکت خدماتی میرم نظافت منزل انجام میدم و خدایی خیلی تلاش میکنم که کارمو بپسندن برای ۸ ساعت کار میکنم ۱۵۰ هزار که ۳۰یا گاهی ۴۰ هزار خود شرکت بر میداره و ما بقی رو به من میده که هزینه رفت امد هم در بیام واسه خودم میمونه ۱۰۰ هزار….اما گاهی هم مشتری از کارم خوشش اومده شمارمو گرفته تا دفعه بعد به خودم زنگ بزنه …زنگ میزنه میرم کار کنم آخر سر ۱۲۰ هزار میده بجای ۱۵۰ هزار میگه از شرکت که نخواستم در واقع ۱۵۰ حق ۸ ساعت کاری من هست که شرکت بر می داره ۳۰ هزار تومن رو (ارومیه)

  • طرف پدرش در اومده تا اون شرکت رو راه انداخته که امثال شما نون بخورید اما همه کارگرا اینجوری با شماره دادن ازش دزدی میکنن واسه همینه هیچ کس توی ایران نمیخاد ب بقیه نون برسونه خیلی متاسفم برای این مدل آدما

  • خدا بهتون قوت بده.حاشا به غیرت شیر زنای سر زمینم.واقعا با این شرایط اقتصادی و مخصوص بعد از شیوع کرونا که باعث شده هم کار کم پیدا میشه و درامد هر روز کمتر میشه و هم تورم و گرانی بیداد میکنه,برای زنده موندن باید مثل گلادیاتورها بجنگیم تا شاید یه روز دیرتر…………….

 10. با سلام و احترام

  توصیه اینجانب به همه دوستان عزیز(کارگران خدمات و خدمتکاران معتمد) :

  کار نظافت نیازی به استخدام در شرکت نظافت منزل دارد؟؟؟

  خودتان واسه خودتان کار کنید و آقای خودتان باشید وبا مراجعه به بیمه تامین اجتماعی حق بیمه

  پرداخت کنید تا از مزایای آن در آینده استفاده کنید. چرا برای شرکت کار میکنید با منت و بدون

  بیمه تامین اجتماعی و با استرس.

  کمترین مزد نظافت منزل از آذر ماه۹۹ کمتر از ۲۵۰هزار تومان نیست

  فریب اشخاص و شرکتهای کاغذی را نخورید

  ۴۵۰گرم چای شده========۱۰۰هزار تومان
  یک کیلو مرغ=============۲۲هزارتومان
  یک کیلو میوه============۱۲هزار تومان

  کارگر شخص ثروتمند نیست با پرداخت بموقع هزینه خدمات نظافت او را در تامین هزینه های کمرشکن زندگی یاری بفرمائید……………….موفق باشید………..التماس دعا

  • دمت گرم داداش

  • سلام خدا پدرتوبیامرزه همه چیر رفته بالا البته ازنظرقیمت ولی اجرت زحمت یه کار،ربدبخت مثل هویج سرازیر میره البته چون حلاله اینه اگه یمقداردزدی بزنن چشش میره بالا بلکه تاثریااین مورد دیگه مرسوم شده تومملکت ما

  • تا هر کسی بتواند ب منزل مردم برود و دزدی کند بنازم ب عقلت

   • کسی که میاد نظافت می کنه دزد نیست جناب طرف اگر بخواد دزدی کنه و کار خلاف انجام بده هزار راه هست کسی میاد کار نظافت انجام میدع دنبال خلاف نیست دنبال نان حلال هست کمی انصاف داشته باشید .

  • دوست عزیز پس اعتماد و ضمانت شرکت در قبال مشتری چی میشه شرکت در برابر مشتری مسئولیت داره

 11. مسعود مسعودی مسعودی

  یک ساعت کار کارگر نظافت یک نفر ۱۰۰ تومن….دو نفر دو ساعت کار ۲۰۰ تومن….همینطور برو بالا….این نرخ رو هر کس تصویب کرده خواهر و مادرش کاسب بودن و ارزون میدادن

 12. باسلام .این چرت پرت هاروکی نوشته ؟هرکسی ازراه رسیده شرکت خدماتی زده اول برید راه رسم کاریادبگیرید بعدا کاری انجام بدید فقط اومدن گندزدن به کارخدمات

 13. علی آقائیان یسار

  متاسفانه درکشور همه چیز قانون دارد و همه باید به قوانین احترام گذاشته و عمل کنند. چه باید کرد ۸۰درصد قوانین را ظاهری جلوی چشم ها قرار میدهند ولی آنچه خودشان مندراوردی هست انجام میدهند. درنظافت منازل همه جوره اشخاص هستند . مثلا نظافتچی حرفه ای منزل کسی را عالی تمام میکند و صاحب کار میزند زیر حرفش و حقش را بابهانه هایی نمیدهد اذیت میکند. و همینجور کارگری بعنوان نظافتچی حرفه ای وارد منزلی میشود درکارش اصلا وارد نیست و بدتر منزل طرف را به گند میکشد ویا هدفش چیزدیگرهست الا نظافت. همه جوره هستند. چقدر عالی بود تمام انسانها طبق قوانین انسانی وجدانی پیش روند. درآخربگویم کارگران روز مزد مثل نظافتچی بیچاره ترین و ضعیف ترین قشر جامعه هستند و اینها فراموش شدگان وطن هستند. هیچ دولتی نبوده به فکراین افراد باشند. این یعنی ظلم آشکار . نظافتچی که امروز کارکند نمیداند فردا کاردارد یابیکارخواهد ماند مستاجری بدهکاری ووو خیلی چیزها . اینگونه افراد در جامعه ما درنظر دولتی ها منفورترین اشخاص هستند . کارمندان دولت را فقیر میدانند ولی این افرادی که درماه ۱۰روز کاردارند و به نان شبشان محتاجند جزوه پولداران جامعه حساب میان. این یعنی اوج ستم . ماها بخاطر یک سری اعتقادات مثل اسلام و رهبری سکوت کردیم و مطیع هستیم وگرنه چهره این دولت مردان را چنان سیاه میکردیم درتاریخ ثبت شود. چه کنیم که فعلا باید سکوت کنیم و خاموش بمیریم . امیدوارم منتشرکنید.

 14. علی آقائیان یسار

  بنده بسیار در شرکت های خدماتی کارکردم وغیز از بی انصافی ندیدم . ولی ۲سال هست خودم مشتری نظافت دارم و ساعتی ۱۵هزار میگیرم کاری ندارم کارشب باشد یاروز تعطیل باشد یاخیر و نظافت منزل باشد یاراه پله فقط ۱۵تومان . به مشتری گفتم اگرازکارم رضایت داشتین پول بدین نداشتی ندید. یعنی درکارم خداپسندانه کارمیکنم گویی که منزل خودم دارم تمیزمیکنم. چون باید پولی که میگیرم حلال باشد. هرچند هیچ شرکت خدماتی ندیدم طبق قانون مصوبه کار کنند. شرکت ها اکثرآ با روش خودشان انجام میدهند و درصد هم ازکارگر زیاد میگیرند. متاسفانه اشخاصی به عنوان نظافتچی وارد منازل مردم میشوند که این کاره نیستند و گاهی دست کج هستند و درکارشان اصلا وارد نیستند. و صاحب خانه را بیچاره میکنند. اینجور اشخاص بی اعتمادی به وجود آوردند. یک نظافتچی باید انسان بودنش شخصیت داشتنش بیشتراز کسان دیگرباشد زیرا وارد منزل مردم میشوند و باخانم ها سروکاردارند و ناموس آنها را باید عین ناموس خودتون بدانند. بسیار مهم هست اینها.

  • سلام وقت بخیر

   آقای محترم هیچ شرکت خدماتی ازنیرو درصدکم نمیکنید من نمیدونم این درصد ازکجاتودهان کارگر انداختن؟ کارگرپول خودشو میگیره شرکت کارمزد خودشو میگیره پول شرکت کارگر مشتری پرداخت میکند اصلاربطی به کارگر ندارد شرکت چقدرمیگیره حقوق کارگر روزمزد معلوم شما حقوق یه کارگر روزمزد تقسم بر ۸ساعت کارکن ببین چقدرمیشود الان حقوق یه کارگرروزمزد دویست هزارتومان شمادویست هزارتومان تقسیم هشت ساعت کارکنید ساعتی ۲۵هزارتومان حقوق روزانه هشت ساعت کارکارگر اگرنیم وقت نصف مبلغ دریافت میکند شرکت ساعت یه مبلغی روی حقوق کارگر به عنوان کارمزد میکشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان حالاهرچقدرکه دوست داد درقبض مینویسه شماکارانجام میدید قبض میارید شرکت ساعتی ۲۵هزارخودتون برمیداری ساعتی ۱۵هزارتومان که شرکت روی خقوق کارگرکشیده به شرکت پرداخت میکنید اون ساعتی ۱۵هزارتومانی که شرکت گرفته ربطی به کارگر ندارد

 15. ای کارگربدبخت اون اقای مهدی چنان میگه مردم گول نخورید انگارکارگر میخواد اختلاص کنه و اون اقا داره جلواختلاص میگیره اخه بنده خدا دویست هزارمگه چقدره تو این مملکت اون بدبخت تا به خونش برسع تموم شده من که کارگرنیستم‌ ولی دلم به حال قشرضعیف میسوزه که چطوری مزد زحمت کشی با قطره چکون بالامیبرن یکی مثل اقای طبری میلیاردی میخوره یکی مثل کارگربدبخت باید تاوان اختلاص اون حرومزاده رو بدن

 16. مردم گول نخورید اصلا چنین نرخی سال ۸۰ هم نبوده چه برسد به سال ۹۹ کارگر نظافتچی که از سوی شرکت ها فرستاده می‌شود وارد منزل شما شود تا ۲۰۰هزار تومان از شما نگیرد از منزلتان خارج نمیشود البته در خوشبینانه ترین حالت وبا انصاف ترین کارگر اینگونه است.

  • علی آقائیان یسار

   خیر اینجور نیست وشاید ۱درصد چنین باشد و اتفاقآ برعکس گفتی این صاحب کارهست وقتی کارتمام میشود همه جوره میخواهد گوشه کنار حق کارگررا بزند. من یک نظافتچی هستم ۱۵سال کارم اینه . اینقدر اذیت دیدم از صاحب کار ولی خودم جوری نظافت کردم که اکثرآ خودشان گفتند شیرآلان ما کهنه بود چطور اینجور نو کردید. و ازاین حرفها. بخاطراینکه کارداشته باشم و بیچاره نشم چاره ندارم با بدها هم می سازم و میسوزم . به طرف میگویم ساعتی ۱۵تومان هست قبول میکند و اینقدر کار زیاد هست مثلا ۱۴ساعت طول میکشه ودرآخر حساب کتاب میکنیم وقتی می بیند مبلغ زیاد شده میگوید نه من قبول ندارم ساعتی ۱۵زیاده . خلاصه اینجور چیزها. من همیشه گفتم ماکارگران روز مزد موقتی که امروز به فردامون امیدی درکار نیست بدبخت ترین قشر جامعه هستیم که هیچ کس به داد ما نمیرسد.

  • من خودم تو شرکت خدماتی کار می کنم از این چیزی که اینا هم میگن کمتر می گیرم برای نظافت یک آپارتمان شیش هفت طبقه پنجاه تومان می گیرم چرا شما دارید بی انصافی می کنید نظافتچی های که میان دویست تومان می گیرن معمولا قندرات کار می کنن و اکثر اونای این مسئله روقبول می کنن یا از طرف شرکت فریب خوردن یا یا شخص در حین سفارش نظافت چی می که مبِلغ هر چی باشه باشه کارش تمیز باشه۰

  • نه توروخدا میخوای مجانی بیاد محض رضای خدا برات کار کنن .
   فکر کردی ۲۰۰ تومن پوله تو این دوره
   برا پولی که میخوان به کارگر بدن از اول تا آخر کار و دقیق نگاه میکنن که کم نذاری براشون
   بعد زور بهشون میاد پول بدن
   شماها محتاج حق کارگرید که کارگر از حق خودش بکذره ازشما کم بگیره
   از زمین به آسمون می‌باره !
   اگه نیازمندی چرا کارگر میگیری
   نکن اینکارو
   کارگره یدفه پولتو بالا میکشه و گولت میزنه !!
   چه خاکی تو سرت بریزی اونوقت؟؟!!

  • یه چی میگم گوشات قرمز بشه ها.کارگر بد بختی که کار میکنه.۲۵درصد کمیسیون میده به شرکت.بعضی از صاحب خونه ها هم بهونه میگیرن و مزدشو کامل نمیدن بعد شرکت کمیسیون مزد کامل کارو از کارگر میگیره.خیلی خوش شانس باشی ۲۰ روز از ماه کار هست.حالا در بهترین شرایط به قول خودت ۲۰۰هزار تومن ضرب در ۲۰روز میشه ۴میلیون.منهای ۲۵درصد کمیسیون شرکت معادل یک میلیون تومان.تا اینجا ۳میلیون موند.ماهی ۵۰۰تومن هم کرایه ماشین باشه دو میلیون و پونصد دست کارگر بیچاره رو میگیره.البته همه اینا که گفتم در بهترین شرایطه و یعنی هیچ تضمینی نیست که اینقد هم درامد داشته باشه.خواهش میکنم از سر شکم سیری و بی کاری اظهار نظر نفرمایید.هر وقت استین مبارک رو زدی بالا و دستت رو تا ارنج کردی توی کاسه توالت و راه فاضلاب اونم برای چندر غاز نون حلال,البته اگه اعتقادی به حلال و حروم مونده باشه,اون وقت مجاز هستی در باره کارگر با غیرت اظهار فضل بنمایید.

   • اقا شهاب شما این چرت پرت ها کی انداخت تودهان شما ؟ هیچ شرکتی ازکارگر درصد کم نمیکند اولا درصد نیست کارمزد دوم شما به شرکت کارمزد نمیدید کارمزد شرکت مشتری پرداخت میکند حقوق یه کارگر روزمزد الان ۲۰۰هزارتومان شما۲۰۰هزارتومان تقصیم ۸ساعت کارکندی کارگر ساعتی ۲۵هزارتومان شرکت بستگی به خودش داره چقدرروی این مبلغ بگشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان شرکت ازمشتری باقبض میگیرد شماکارمیکنی ساعتی ۲۵هزارتومان خودتوبرمیداری ساعت ۱۵هزارتومان میارید باقبض تحویل شرکت میدید کارگر فکرمیکند اون ۱۵هزارتومان که به شرکت پرداخت کرده پای درصد میگذارد فکرمیکند از ساعتی ۴۰هزارتومان همش مال اون بوده شرکت سماق گیرش میاد الان یه اگهی توروزنامه بدی کلی هزینه داره یک ماه اگهی چاپ کنند پول مالیات دارای هست پول کرایه جا هست پول تلفن هست پول اب برق شرکت هست وهزاریک خرج دیگه کارگر ازجیب پرداخت میکنه؟ جداازاین ها هرمشکلی بشه شرکت باید جوابگو باشه

  • من خودم کارگر شرکت خدماتی بابت سه ساعت شصت تومان می گیرم چرا حرف الکی میزنی خدا رو در نظر داشته باش انصاف داشته باش

 17. نازنین فاطمه

  سلام نرخی ک شرکت خدماتی از حقوق کارگر کم میکنه چقدر هس.؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید خخیلی مهمه

  • سلام نازنین عزیز، این کمسیون بسته به شرکت داره در اصل بین ۱۰ الی ۱۵ درصد هستش
   با تشکر

  • نیروی مرد اگر ازخوابگاه شرکت استفاده کنه ۴۰درصد ازدرامد روزانه به شرکت تعلق میگیره بدون جای خواب ۳۵درصد

  • هیچ شرکت خدماتی ازکارگر کم نمیکنه کارگر پول خودشو میگیره شرکت کارمزد خودشو یه سری ازاین شرکت ها الکی اومدن کارگند زدن خقوق کارگر روزمزد معلومه اون تقسم هشت ساعت کاری کنید حقوق کارگر ساعتی مشخص میشه شرکت روی اون مبلغی بابت کارمزد اضافه میکنه کارگرقبض میگیره کارانجام میده پول میگیره خقوق خودشو برمیداره مابقی کارمزدشرکت اصلاربطی به خقوق کارگر نداره

  • خانم عزیزهیچ شرکتی ازکارگر درصدکم نمیکنه کارگر مگه قیمت میده که شرکت بخواددرصد کم کنه قیمت کارگرروزمزد مشخص است شما قیمت یک کارگرروزمزد حساب کن تقصیم هشت ساعت کنید ساعت کاری کارگر معلوم میشه به فرض ساعتی پانزده هزارتومان شرکت ده هزارتومان روش میکشه میشه ساعتی بیست پنج هزارتومان شما ساغتی پول خودتو میگیری ساعتی ده تومان شرکت میاری به شرکت پرداخت میکنید ذرصد شرکت به کارگر ربطی ندارد کارگر پول خودشو میگیره شرکت پول خودشو

   • اصلا چنین چیزی اتفاق نمی افته.مشتری کلا ساعتی ۱۵۰۰۰ میده وشرکت هم کمیسیون رو از روی ساعتی۱۵۰۰۰ تومن برمیداره حرف زیادی هم بزنی سفته هاتو اجرا میزان و میندازنت بیرون.

  • ۲۵ تا ۳۰ درصد شرکت ها بر میدارن

  • اقا شهاب شما این چرت پرت ها کی انداخت تودهان شما ؟ هیچ شرکتی ازکارگر درصد کم نمیکند اولا درصد نیست کارمزد دوم شما به شرکت کارمزد نمیدید کارمزد شرکت مشتری پرداخت میکند حقوق یه کارگر روزمزد الان ۲۰۰هزارتومان شما۲۰۰هزارتومان تقصیم ۸ساعت کارکندی کارگر ساعتی ۲۵هزارتومان شرکت بستگی به خودش داره چقدرروی این مبلغ بگشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان شرکت ازمشتری باقبض میگیرد شماکارمیکنی ساعتی ۲۵هزارتومان خودتوبرمیداری ساعت ۱۵هزارتومان میارید باقبض تحویل شرکت میدید کارگر فکرمیکند اون ۱۵هزارتومان که به شرکت پرداخت کرده پای درصد میگذارد فکرمیکند از ساعتی ۴۰هزارتومان همش مال اون بوده شرکت سماق گیرش میاد الان یه اگهی توروزنامه بدی کلی هزینه داره یک ماه اگهی چاپ کنند پول مالیات دارای هست پول کرایه جا هست پول تلفن هست پول اب برق شرکت هست وهزاریک خرج دیگه کارگر ازجیب پرداخت میکنه؟ جداازاین ها هرمشکلی بشه شرکت باید جوابگو باشه

  • اقا شهاب شما این چرت پرت ها کی انداخت تودهان شما ؟ هیچ شرکتی ازکارگر درصد کم نمیکند اولا درصد نیست کارمزد دوم شما به شرکت کارمزد نمیدید کارمزد شرکت مشتری پرداخت میکند حقوق یه کارگر روزمزد الان ۲۰۰هزارتومان شما۲۰۰هزارتومان تقصیم ۸ساعت کارکندی کارگر ساعتی ۲۵هزارتومان شرکت بستگی به خودش داره چقدرروی این مبلغ بگشه مثال ساعتی ۴۰هزارتومان شرکت ازمشتری باقبض میگیرد شماکارمیکنی ساعتی ۲۵هزارتومان خودتوبرمیداری ساعت ۱۵هزارتومان میارید باقبض تحویل شرکت میدید کارگر فکرمیکند اون ۱۵هزارتومان که به شرکت پرداخت کرده پای درصد میگذارد فکرمیکند از ساعتی ۴۰هزارتومان همش مال اون بوده شرکت سماق گیرش میاد الان یه اگهی توروزنامه بدی کلی هزینه داره یک ماه اگهی چاپ کنند پول مالیات دارای هست پول کرایه جا هست پول تلفن هست پول اب برق شرکت هست وهزاریک خرج دیگه کارگر ازجیب پرداخت میکنه؟ جداازاین ها هرمشکلی بشه شرکت باید جوابگو باشه

 18. سلام این نرخ قیمت از کجاتون د اوردید؟ قیمت کارگر روز مزد هرسال معلومه اون نرخ تقسیم بر هشت ساعت کار کنی نرخ هرساعت کار کارگر معلومه کارمزد شرکت و۹درصد مالیات ارزش افزوده به مبلغ اضافه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *