خانه » مقالات » آموزش نظافت » قیمت و تعرفه خدمات نظافتی سال 99 چقدر است؟
تعرفه خدمات نظافتی سال 98

قیمت و تعرفه خدمات نظافتی سال 99 چقدر است؟

بر اساس قیمت و تعرفه خدمات نظافتی سال 99 که در شورای عالی اشتغال کشور تصویب شده است،کارگران به ازای هر ساعت کار در ساختمان 17000 تومان دستمزد می گیرند. این دستمزد برای افرادی که مجرد و یا متاهل بدون فرزند هستند و یا کمتر از 720 روز سابقه بیمه دارند در ازای کار بیشتر از 4 ساعت 16500 تومان می باشد و 6000 تومان هزینه رفت و آمد می باشد.

تعرفه خدمات نظافتی سال 99

نمونه قیمت و تعرفه خدمات نظافتی برای کارگرانی که به صورت ساعتی در در شرکت های خدمات خانگی گیلان مشغول به کار هستند مطابق بخشنامه شماره 265156 و به تاریخ 28/12/1397 و مطابق مزدی که شورای عالی اشتغال کشور تصویب کرده است به شرح زیر می باشد.

قیمت خدماتی نظافتی سال 98

توجه کنید که جدول دستمزد پایه تحت تاثیر به کار بردن نیرو های انسانی که متاهل بدون فرزند و یا مجرد هستند و یا اینکه کمتراز 720 روز سابقه بیمه دارند می باشد و باید از سال 99 اجرا شود.

مطابق شرایطی که در بالا توضیح دادیم جدول هزینه تمام شده در مقابل هر یک ساعت کار به صورت زیر می باشد:

با توجه به عدم تمرکز در انتخاب نیروهایی که در اختیار شرکت ها قرار دارند و کنترل کردن ریسک مسئولیت پذیری، پیشنهاد میشود که کارمزد 21 درصد و میانگین سود 5/3 درصد باشد.

سرانجام قیمت اتحادیه خدمات نظافتی به صورت زیر اعلام می شود:

1.هر کارگر در مقابل یک ساعت کار 17000 تومان دریافت می کند.

2.اگر کارگر بیش از 4 ساعت کار کند در مقابل هر یک ساعت 16500 تومان دریافت می کند.

3. 6000 تومان هزینه ایاب و ذهاب می باشد.

4. بر اساس افزایش مزیت های ضریبی مانند حق بیمه و حق اولاد و… و رشد پایه، دستمزد 5/36 درصدی است و با رعایت کردن ضریب متوسط نسبت به دیگر سطح های مزدی مانند کار ثابت، نیروی حمل اسباب و اثاثیه و… حداکثر 91/42 درصد و حداقل 5/36 درصد به صورت زیر شرح داده می شود.

5. میانگین  دستمزد کار ثابت درمقابل یک ساعت کار 5000 تومان می باشد و نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کمتر از 6 ساعت کار همان 6 ساعت حساب می شود.

6. قیمت نظافت راه پله در هر طبقه و در ساختمان های معمولی 14500 تومان است و هر صد متر از پارکینگ و حیاط یک طبقه حساب می شود.

اگر کارگر ساده و ماهر می خواهید درخواست خود را نوشته و به دبیرخانه گروه کارفرمایی بفرسید.

قیمت نظافت منزل در سال 99

به طور معمول هنگامی که از تعرفه نظافت منزل صحبتی به میان می آید باید برای تعیین مزد نظافتچی به چند فاکتور مختلف توجه کنید مانند:

وضع خانه و سلیقه ای که نظافتچی در تمیز کردن دارد و شرکتی که نظافتکار در آن کار می کند.

شرکت های مختلف گستره وسیعی از قیمت ها را دارند اما برخی شرکت ها دارای تعرفه های ساعتی ثابتی برای نظافتکار خانم و آقا می باشند و شما می توانید بر اساس تعداد نظافتچی و تعداد ساعت هایی که به آن ها نیاز دارید برآورد نسبی از مقدار دستمزدی که باید به نظافتکار بدهید به دست بیاورید.

مطالب مفید:   نرخ، تعرفه و قیمت قالیشویی در تهران 99 چقدر است؟

تعرفه نظافت منزل شامل کارهایی است که باید در تمیزکاری انجام شود و هزینه ها و مزد های پنهانی را مد نظر قرار نمی دهد.

برای اینکه اطمینان داشته باشید که خانواده تان در خانه و محل مناسبی زندگی می کنند باید دست کم یک یا دو بار در سال خانه تان را تمیزکاری اساسی کنید و برای این منظور بهتر است از شرکت هایی که نظافتچی های متعهد دارد استفاده کنید.

برای اینکه بفهمید چند ساعت برای تمیزکاری خانه تان نیاز دارید باید به مواردی مانند زیرساخت منزل، تعداد اتاق ها و سرویس بهداشتی توجه کنید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که باید بدانید آخرین باری که نظافتچی را به منزل آورده اید کی بوده است.

برای اینکه بفهمید هزینه خدمات نظافت چقدر می شود می توانید با یکی از شرکت ها تماس بگیرید و به سوالات آن ها پاسخ دهید. همچنین می توانید از طریق وب سایت شرکت ها هزینه نظافت خانه تان را به صورت دقیق محاسبه کنید.

شرکت هایی که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند به شما امکان برآورد هزینه خدمات را به صورت آنلاین می دهند.

انعام نظافتچی

شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که آیا باید به نظافتکار انعام بدهیم یا خیر؟

باید بدانید که انعام دادن به کسی که از طرف شرکت های خدمات نظافتی برای نظافت به خانه تان می آید اصلا مرسوم نیست و نظافتچی نیز انتظار انعام گرفتن ندارد.

البته این مسئله به طرز فکر و عادت های شما نیز بستگی دارد و اگر تمایل به انعام دادن داشته باشید می توانید علاوه بر دستمزد هدیه کوچکی به نظافتچی تقدیم کنید.

آیا دستمزد نظافتچی در روز های تعطیل با روز های عادی تفاوتی دارد؟

دستمزد نظافتچی در همه روزها یکسان است و تفاوتی در روزهای تعطیل و غیرتعطیل وجود ندارد و شرکت های معتبر معمولا هزینه اضافه ای از شما دریافت نمی کنند اما اگر خودتان تمایل داشتید می توانید مبلغی را به عنوان انعام به نظافتچی تان بدهید و قطعا این کار شما از لحاظ قدردانی برای آن ها ارزش زیادی دارد. اگر تمایل به پرداخت انعام دارید و قصد دارید پاداش خوبی بدهید می توانید علاوه بر دستمزد اصلی مبلغی برابر با قیمت کار روزانه شان به آنها تقدیم کنید.

همچنین شما می توانید در صورت تمایل از نظافتچی بخواهید علاوه بر ساعت کاری تعیین شده ساعات بیشتری را به نظافت منزل شما مشغول شود در این صورت باید برای ساعت هایی که اضافه کاری انجام می دهد هزینه بیشتری را به آن ها پرداخت کنید.

باید توجه داشته باشید که ساعت های اضافه کاری برای پلن های مختلف متفاوت است به عنوان مثال برای پلن های 4 ساعته نظافتچی می تواند حداکثر تا دو ساعت اضافه کاری داشته باشد.

ویژگی های شرکت خدمات نظافتی معتبر کدام اند؟

یک شرکت معتبر باید بتواند خدمات حرفه ای به شما ارائه دهد و از نظافتچی های آموزش دیده استفاده کند همچنین باید قابل اطمینان باشد و همیشه به موقع آماده باشند.

هزینه ای که یک شرکت معتبر از شما میگیرد باید بر اساس مصوبه تعرفه خدمات نظافتی سال 99 باشد.

مطالب مفید:   تحقیق و نکاتی در مورد آداب غذا خوردن که باید بدانید!

آیا تعرفه نظافت منزل مقرون به صرفه است؟

همانطور که گفته شد شرکت های معتبر بر اساس اتحادیه و صنف قیمت نظافت منزل را تعیین می کنند که کاملا منصفانه است و به همین دلیل و چند دلیل دیگر که در زیر برای شما آورده ایم می گویند هزینه نظافت منزل مقرون به صرفه است.

 1. نظافتچی که به منزل شما می آید به طور کامل آموزش دیده و ماهر است.
 2. نظافتکار متناسب با هر قسمت از منزل از مواد شوینده عالی استفاده می کند.
 3. شما می توانید با خیال آسوده به برنامه های روزانه تان رسیدگی کنید و دغدغه نظافت خانه تان را نداشته باشید

آیا هزینه ایاب و ذهاب نظافتکار بر عهده مشتری است؟

پاسخ خیر است. هزینه ایاب و ذهاب به عهده خود نظافتچی است و مشتری مسئولیتی در مقابل این هزینه ندارد مگر اینکه نظافتچی، خانم باشد و کارش تا 8 شب و یا بیشتر به طول بیانجامد در این صورت وظیفه مشتری است که هزینه برگشت این خانم را متقبل شود.

یکی از شغل هایی که در آن کارگر خانم نسبت به آقا رجحان دارد نظافت منزل است در ضمن در این شغل خانم ها بیشتر از آقایان حقوق می گیرند.

در شهر های بزرگ مرسوم است که در هفته یک روز را به نظافت راهرو ها و یک روز دیگر را به نظافت منزل اختصاص می دهند.

اشخاصی که برای نظافت منزل می آیند معمولا خانم هستند و در امر تمیزکاری و شستشو مهارت دارند. یک کارگر خانم اکثرا کارهای روزمره مانند دستمال کشیدن، جارو کردن و مرتب کردن وسایل و …را بر عهده دارند.

برای تمیز کردن راهروها، نرده ها و دیوارها غالبا از کارگر آقا استفاده می کنند.

افزایش آپارتمان نشینی باعث ایجاد این شغل و مرسوم شدن آن در شهر های بزرگ شده است و در هر نقطه ای از تهران و شهر های بزرگ که آپارتمان نشین باشند این شغل و مانند آن را می توان دید.

بر اساس مصوبه تعرفه خدمات نظافتی سال 99 یک نظافتچی برای تمیزکردن راهروهای ساختمان چهار طبقه هفته ای 40 تا 50 هزار تومن باید مزد بگیرد و در مقابل هر یک طبقه ی اضافه شده مبلغ 10 هزار تومن به آن افزوده می شود.

وظیفه تمیزکاری پنجره راهرو ها( در صورت وجود) برعهده نظافتچی است.

همان گونه که گفته شد نظافت منزل تنها شغلی که در آن دستمزد خانم ها و نیز استخدام آن ها نسبت به آقایان بیشتر است و معمولا برای نظافت منزل از خانم ها و برای نظافت راهرو ها و پارکینگ از آقایان استفاده می کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده و نظرات مسئولین شرکت ها، در دوره های خاص مانند اواخر تابستان و یا شب عید برخلاف روز های عادی سال، کارگران مرد نسبت به کارگران زن برتری می یابند و برای تمیز کردن منازل از آقایان استفاده می شود.

مطابق قیمت خدمات نظافتی سال 99 هزینه تمیزکاری منزل برای 4 ساعت کار و نیز برای نیرو های مرد معمولا بین 50 تا 60 هزار تومان می باشد. این هزینه برای 8 ساعت کار یعنی یک شیفت کامل بین 80 تا 90 هزار تومان است و در مقابل هر یک ساعت اضافه کاری 15 هزار تومان افزایش می یابد.

این هزینه برای کارگر خانم و برای نیم شیفت و شیفت کامل به ترتیب بین 60 تا 70 و 80 تا 100 می باشد.

 

منبع: سرویسان

درباره ی سرویسان

سرویسان به عنوان بزرگترین و بهترین منبع ارائه و معرفی انواع بهترین و مطمعن ترین و همچنین معتبرترین های قالیشویی ، شرکت خدماتی نظافتی ، موسسات و شرکت های نگهداری و پرستاری از کودک ، هتل ها ، رستوران و غذاخوری ها ، تالار و باغتالار های لوکس ، لاکچری ، مجلل ، ارزان ، معمولی و همچنین انواع مقالات آموزشی در کنار شما کابران می باشد.

5 دیدگاه

 1. مردم گول نخورید اصلا چنین نرخی سال ۸۰ هم نبوده چه برسد به سال ۹۹ کارگر نظافتچی که از سوی شرکت ها فرستاده می‌شود وارد منزل شما شود تا ۲۰۰هزار تومان از شما نگیرد از منزلتان خارج نمیشود البته در خوشبینانه ترین حالت وبا انصاف ترین کارگر اینگونه است.

 2. سلام نرخی ک شرکت خدماتی از حقوق کارگر کم میکنه چقدر هس.؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید خخیلی مهمه

  • سلام نازنین عزیز، این کمسیون بسته به شرکت داره در اصل بین ۱۰ الی ۱۵ درصد هستش
   با تشکر

  • خانم عزیزهیچ شرکتی ازکارگر درصدکم نمیکنه کارگر مگه قیمت میده که شرکت بخواددرصد کم کنه قیمت کارگرروزمزد مشخص است شما قیمت یک کارگرروزمزد حساب کن تقصیم هشت ساعت کنید ساعت کاری کارگر معلوم میشه به فرض ساعتی پانزده هزارتومان شرکت ده هزارتومان روش میکشه میشه ساعتی بیست پنج هزارتومان شما ساغتی پول خودتو میگیری ساعتی ده تومان شرکت میاری به شرکت پرداخت میکنید ذرصد شرکت به کارگر ربطی ندارد کارگر پول خودشو میگیره شرکت پول خودشو

 3. سلام این نرخ قیمت از کجاتون د اوردید؟ قیمت کارگر روز مزد هرسال معلومه اون نرخ تقسیم بر هشت ساعت کار کنی نرخ هرساعت کار کارگر معلومه کارمزد شرکت و۹درصد مالیات ارزش افزوده به مبلغ اضافه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت (servicean.ir) با قیمت استثنایی به فروش میرسد! (جهت خرید با شماره 09124787099 تماس بگیرید. قیمت: 10 میلیون تومان )
+ +