برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
لیست هزینه های عروسی و ازدواج در سال 1400 چقدر است؟

لیست هزینه های عروسی و ازدواج در سال 1400 چقدر است؟

معمولا افراد در ارتباط با عروسی  و مراسم آن هزینه هایی را باید متقبل شوند، در این سال هم مانند سال های گذشته افرادی که قصد برگزاری مراسم عروسی خود را دارند به لیست هزینه های عروسی در سال 1400 فکر می کنند، از جمله اینکه افراد در زمانی که بتوانند به خرید طلا می پردازند و یا اینکه از چند مدت قبل به فکر بهترین و مناسب ترین لباس برای عروس و داماد می باشند، خیلی افراد در این باره حاضرند که با بالاترین هزینه ولی در مقابل بهترین تصمیم برای لیست هزینه های ازدواج مواجه شوند، معمولا چک لیست هزینه های عروسی می تواند شامل هزینه ماشین عروس، دسته گل برای عروس و هم چنین هزینه آرایشگاه برای عروس و داماد باشد، که البته همه دوست دارند در این شب زیباتر از همیشه باشند و در خیلی موارد برای استفاده از سالن آرایش خوب تحقیقات خوبی را انجام می دهند تا به نتیجه عاقلانه برسند.

افراد بعد از اینکه به تمام این موارد فکر کردند و ریز هزینه های عروسی را بررسی کردند، باید به اصلی ترین قسمت مراسم خود یعنی انتخاب مکانی برای روز عروسی خود فکر کنند، خیلی از افراد در ارتباط با رزرو تالار و یا باغ نظرات مختلفی دارند معمولا هزینه های باغ از هزینه هتل در خیلی موارد بیشتر است، همچنین در این زمینه باید به نوع شام عروسی فرد، اینکه توسط چه کسی قرار است ارائه شود، آیا در این مراسم عروس و داماد می خواهند که به مهمانان خود دسر نیز بدهند، کیک بزرگی سفارش داده و همه را در آن سهیم کنند و …

در کل هر کدام از این مراحل که به انتخاب عروس و داماد اضافه شود در هزینه آنها نیز تأثیر می گذارد و لیست هزینه های عروسی در سال 1400 آنها را بیشتر می کند.

در خیلی موارد فرد می داند که برای هر مهمان باید امکانات خاص و پکیج خاصی در نظر بگیرد و خود این مسأله افزایش هزینه را در پی دارد.

لیست هزینه های عروسی در سال 1400

معمولا عاقلانه ترین کار ممکن این است که عروس و داماد  لیست هزینه های ازدواج را بر اساس منطقه ای که می خواهند مراسم خود را در آنجا برگزار کنند و  بر اساس اینکه چه جایی رزرو کنند و … در نظر بگیرند و به این فکر کنند که هزینه لازم برای این مراسم چقدر می باشد و  سقف انتظار آنها چقدر و آیا این دو مورد با هم همخوانی دارد و می توانند از پس هزینه عروسی سال 1400 بر بیایند.

در بعضی موارد هزینه ها به حدی زیاد است که عروس و دامادها ترجیح می دهند که مراسمی برگزار نکنند، اما باید بیان کرد که برگزار نکردن مراسم راه درستی نیست و در خیلی موارد فرد باید در نظر بگیرد که اگر با برنامه ریزی درست در ارتباط با تک تک هزینه ها و شرایط پیش بروند می توانند با آرامش  بوده  و از مراسم خود لذت ببرند.

لیست هزینه های عروسی و ازدواج

لیست هزینه های عروسی

چک لیست هزینه های عروسی در سال 1400 می تواند در هر  شهری که فرد در آن زندگی می کند و  یا برای مراسم روز عروسی خود در نظر می گیرد متفاوت باشد، زیرا شهر بزرگ امکانات بیشتری دارد و همین امکانات بیشتر مصلما هزینه های بیشتری هم در پی دارد.

معمولا اگر موقعیت سالن فرد در درون شهر باشد هزینه بیشتری را به نسبت زمانی که در خارج از شهر است، در پی دارد، اینکه فرد در چه زمانی مراسم می گیرد مثلا در زمان هایی که به اعیاد و فصل های مناسب برای مراسم مانند بهار و تابستان نزدیک باشد و سالن ها هزینه خود را افزایش می دهند یا هزینه ها بیشتر در  ماه های سرد سال هستند به خصوص برای باغ ها.

بعضی از مناطق کشورمان برای مراسم خود از شب قبل اقدامات جالبی مانند شب حنابندان انجام
می دهند و این مسأله باعث می شود که عروس و داماد هزینه بیشتری را متقبل شوند و به مدت دو شب هزینه لازم را باید پرداخت کنند و به این شیوه هزینه عروسی سال 1400 برای آنها افزایش می یابد.

خیلی مواقع بودن افراد در شهرستان باعث می شود که هزینه کمتری را متقبل شوند زیرا امکانات مکان کمتر است و در خیلی موارد اتاق عقد در سالن وجود ندارد.

بهتر است عروس و داماد در ارتباط با لیست هزینه های عروسی سال 1400 خود مدیریت داشته باشند تا بتوانند که روزهای بدون دغدغه و همراه با  فشار مالی را سپری کنند.

قیمت ها در هر شهری متفاوت است و بسته به قیمت هایی که عروس و داماد مد نظر دارند هزینه های عروسی 1400 آنها متفاوت است.

در خیلی از شهرهای کشورمان رسم می باشد که حتما باید مراسم در باغ برگزار شود و این مسأله هزینه را افزایش می دهد و مراسم های خاص سنتی مختص شهر خود را دارند و  در این موارد تفاوت قیمت به وضوح مشاهده می شود.

هزینه های ازدواج

لیست هزینه های عروسی سال 1400 شامل چه مواردی می باشد؟

در خیلی از مراسم ها افراد باید بدانند که چه هزینه هایی لازم است از ابتدا بررسی کنند، لیست هزینه های عروسی سال 1400 برای خانم و آقایی که می خواهند مراسم خود را در این سال برگزار کنند شامل موارد زیادی می باشد که ما به آنها اشاره می کنیم:

هزینه هایی مانند طراحی کارت عروسی و چاپ آن به اندازه مهمان ها، میوه عروسی و اینکه چند نوع قرار است ارائه شود، ورودی تالار برای افراد چقدر است، شام عروسی چند نوع غذا را در بردارد و آیا فرد در نظر دارد کهه دسر نیز به مهمان های خود ارائه دهد، آیا عروس و داماد دوست دارند در باغ یا در تالار متخص مراسم خود از امکانات خاصی مانند گل آرایی و یا ست کردن رنگ صندلی با رنگ دسته گل عروس و… استفاده کنند، هزینه مورد نظر برای آتلیه را در نظر بگیرند، ماشین عروس را در کجا تزئین کنند، لباس عروس و داماد در کجا تهیه شود و  فرد در ارتباط با این گزینه حاضر به پرداخت تا چه سقف هزینه ای می باشد، آیا فرد دوست دارد قبل از ورود خود و همسرش در این مکان گوسفندی قربانی شود و در صورت رضایت هزینه لازم برای خرید گوسفند نیز محاسبه شود، حلقه های عروس و داماد در چه رنج هزینه ای است و همچنین برای هر کدام از هزینه های شخصی و لوازم های شخصی عروس و داماد که برای روز مراسم در نظر می گیرند چه مدیریتی دارند، و اینکه سالن آرایشی که در نظر گرفته اند در چه منطقه ای از شهر قرار دارد و چه امکاناتی دارد هزینه در نظر گرفته بعدی به این بستگی دارد که فرد برای شب عروسی خود از چه عکاس حرفه ای و همچنین فیلمبرداری می خواهد استفاده کند، خیلی از افراد در این باره به دنبال بهترین فرد می باشند و حاضر هستند در این زمینه هزینه کنند زیرا فیلم و عکس ها به عنوان یک یادگاری کل مراسم را نشان می دهد.

افرادی که بتوانند با نگاه واقع بینانه لیست هزینه ای خود را در نظر بگیرند می توانند با اقدامی درست مراسم خوبی را برگزار کرده و از این مسأله لذت ببرند.

خب به پایان مقاله لیست هزینه های عروسی و ازدواج در سال 1400 رسیدم از این که با ما تا انتها همراه بودید بسیار سپاسگذاریم. امید واریم مورد استفاده شما کاربران عزیز سایت سرویسان قرار گرفته باشد.

 

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه (4)


  1. تاج سری حرفت درسته

  2. خیلی دقیق بود البته بستگی به خیلی چیزا داره ولی در مجموع درست بود براوردت

  3. من بچه پایین شهرم ی جایی تقریبا بیرون از نقشه… فک میکنم هزینه ازدواج تو محل ما به چیزی حدود 50 میلیون ختم بشه… 25 ملیون تالار.. 5 ملیون آتلیه… 3 ملیون هزینه آرایشگاه هر دو نفر… 3 تومن لباس عروسو مخلفات… 2 تومن اجاره ماشین… 3 تومن گل کاری ماشین…. چهارتا *** بکوبی وسط همون نزدیک 50 ملیون تا به اینجا میشه که همش توی ی شب خرج میشه میره… از اون به قبل هم نزدیک به 150 ملیون هزینه داره که از رهن خونه شروع میکنیم که تقریبا ی جای متوسط توی مثلا فردیس نزدیک 80 ملیون رهن ی خونه 80 متریه… شیر بها هم که نزدیک 40 ملیون میوفته… ی 30 تومن هم تو همون رفت و آمد ها و هزینه عیدی و طلا و غیره میشه… که اگه همه اینارو در نظر بگیریم برای ی زندگی تقریبا ساده یا نرمال به پایین میشه گفت نزدیک به 200 ملیون ی مقدار بالا پایین باید هزینه کرد… امیداورم کامل بوده باشه توضیحات بنده… خرتونم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا