برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
20  نکته طلایی که در انتخاب باغ تالار عروسی خوب و مناسب

20  نکته طلایی که در انتخاب باغ تالار عروسی خوب و مناسب

روز مراسم عروسی از روزهای پر از دغدغه برای عروس و داماد است، به جهت این که نتیجه زحماتی که برای بهتر برگزار شدن مراسم عروسی کشیده شده است، به ثمر می نشیند. برای دختر و پسری که می خواهند تا چند مدت دیگر مراسم عروسی خود را به بهترین شیوه برگزار کنند، توجه به نکاتی لازم می باشد: ما در این مقاله به نکات مهم در انتخاب یک باغ تالار خوب و مناسب که پاسخگوی شما باشد خواهیم پرداخت با ما تا انتها همراه باشید.

باغ تالار عروسی

نکات انتخاب باغ تالار عروسی ایده آل

معمولا خانم و آقا به تمام مواردی که شاید در روز عروسی و برای برگزاری مراسم لازم باشد فکر می کنند از جمله خرید طلا ، لباس مخصوص عروس و داماد، مدل آرایش عروس و موی سر داماد و…

اما زمانی می توان تمام این موارد را عملی کرد که به انتخاب باغ تالار عروسی مناسب برای برگزاری مراسم هم فکر کرده باشند، زیرا در صورتی مراسم می تواند به بهترین شکل صورت گیرد که نحوه انتخاب درست باغ تالار عروسی رعایت شده باشد.

مکان مناسب و خوبی فراهم شود، همان چیزی باشد که همیشه می خواستند و در نظر داشتند.

نکاتی که در انتخاب باغ تالار عروسی مناسب می تواند به شما کمک کند:

برای هر زوجی این مسأله می تواند متفاوت باشد که چه نوع تالاری را برای روز عروسی خود در نظر می گیرند، برای نحوه ی انتخاب باغ تالار عروسی مناسب می توان به مواردی فکر کرد تا مراسم به بهترین شیوه برگزار شود:

 1. بهتر آن می باشد که زوجین از قبل برای انتخاب باغ تالارعروسی مناسب با همدیگر صحبت کنند و نظر خود را در مورد شرایط و امکانات باغ در میان بگذارند.
 2. اگر قرار است که مراسم در یک باغ تالار انجام شود، به روز برگزاری مراسم عروسی فکر کرد، این که در چه ماهی قرار است انجام شود، و مد نظر داشت که شرایط هوا در آن روز چگونه می باشد، امکان دارد که در آن روز هوا به شدت گرم باشد یا این که حتی در فصلی باشد که احتمال بارش برف و باران زیاد است.
 3. داماد و عروس در مورد راهنمای انتخاب باغ تالار به این مسأله نیز فکر کنند که تعداد مهمان هایشان چند نفر می باشد و باغ تالاری که قصد برگزاری مراسم خود را در آنجا دارند آیا ظرفیت پذیرش حجم مهمان های آنها را دارد یا باید مکان دیگری را در نظر گرفت.
 4. می توان به جای ماشین ها و اینکه باغ تالار برای چند ماشین ظرفیت پارک کردن دارد نیز فکر کرد.
 5. باغ تالار در کجای شهر قرار دارد، آیا مکان نزدیک به شهرشان می باشد که هم برای رفتن عروس و داماد مناسب باشد وهم این که زمان زیادی را مهمانان در مسیر نباشند.
 6. مورد دیگر در انتخاب باغ تالار عروسی مناسب ، امکانات سرویس های بهداشتی می باشد، این که تجهیزات سروریس های بهداشتی و و مسیر سرویس ها تا خود باغ تالار طولانی نباشد و بتوان به راحتی رفت و آمد کرد.
 7. کیفیت غذا و نوشیدنی ها هم از موارد مهم می باشد، باید انواع غذاهای موجود در باغ تالار و حتی کیفیت ، سرویس دادن مهمانداران بررسی شود.
 8. در راهنمای انتخاب باغ تالار توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد که سطح زمین چگونه می باشد، و باید باغ تالار سطحی صاف و تا حد امکان بدون پستی و بلندی داشته باشد.
 9. بهتر آن است که در هنگام رزرو باغ تالار به این نکته دقت کرد که زمان حضور مهمان ها در باغ و زمان خروجشان به چه صورت می باشد.
 10. در بعضی از باغ تالارها خرید شیرینی و یا میوه به عهده ی رزرو کننده می باشد و فرد باید به این نکته دقت کند که آیا کسی را دارد که بتواند این خریدها را برایشان انجام دهد یا لازم است در انتخاب باغ تالار با مدیر مرکز این مورد را مطرح کرد و امکانات پذیرایی را بررسی کرد.
 11. در راهنمای انتخاب باغ تالار باید به این مسأله نیز فکر کرد که برق کافی در آنجا وجود دارد که هم بتوان از آن برای چراغانی باغ به بهترین شیوه استفاده کرد،و هم اگر لازم شد برق کافی به گروه موسیقی برسد و افراد برای سرو غذا در مکانی روشن حضور یابند.
 12. در انتخاب باغ تالار عروسی مناسب می توان بررسی کرد که امکانات باغ تالار چگونه می باشد، آیا خود مدیریت باغ گروه موسیقی خوبی را در نظر دارند یا این که لازم می باشد خود فرد این مورد را هماهنگ کند.
 13. سرویس های میز و صندلی ها و رنگ آنها مناسب باشد، صندلی نرم و راحتی برای نشستن مهمان ها موجود باشد، در خیلی از موارد اگر رنگ صندلی ها با گل هایی که در مراسم استفاده می شود هماهنگ باشد ، به زیبایی مکان افزوده می شود.
 14. در بعضی از باغ تالارها امکاناتی خاص دارند، مثلا می توانند در صورت اینکه عروس و داماد بخواهند بر روی هر کدام از میزها اسم خانواده ها را قرار دهند تا هر فردی بتواند در جای مناسب خود حضور یابد و با این شیوه اگر زوجین لازم می بینند که چند نفر از اقوام به میز مخصوص عروس و داماد نزدیک باشند، میزهای نزدیک به خود را برای آنها در نظر بگیرند.
 15. زیبایی باغ در هنگام ورود به آن باید در نظر گرفته شود که هم برای مهمانان جذابیت داشته باشد و هم به عروس و داماد اطمینان بدهد که باغ زیبا و مناسبی را انتخاب کرده اند.
 16. بعد از در نظر گرفتن روز مراسم، بهتر است عروس و داماد به فکر رزرو یک مکان مناسب باشند، حتی در خیلی موارد چون در فصل های خاصی مانند تابستان قرار دارند ، مکان مناسب پیدا نمی شود و اکثر آنها از قبل معمولا رزرو شده اند، پس باید به محض در نظر گرفتن تاریخ عروسی به فکر انتخاب جای مناسبی باشیم.
 17. هزینه ها را بررسی کنید، بعضی از باغ تالارها در مکان های خاصی از سال مانند اعیاد، هزینه ها را بیشتر می کنند و عروس و داماد باید بررسی کنند که آیا هزینه ی اضافی دیگری لازم است پرداخت شود یا این که همان هزینه ای است که مدیر تالار در مورد آن با زوجین صحبت کرده است.
 18. بررسی این که در صورت لغو تاریخ مراسم و جا به جایی آن آیا می توان قرار داد را لغو کرد، میزان خسارتی که باید پرداخت شود چقدر می باشد و…
 19. بهتر است یک روز قبل عروسی بهتر است به باغی که انتخاب کرده اید رفته و از این که همه چیز در حال برگزاری به بهترین شیوه است اطمینان خاطر پیدا کنید، تمیزی روکش های صندلی، مرتب بودن رومیزی ها، تعداد صندلی های موجود در مراسم و… نیز چک شود.
 20. انتخاب منوی غذا فراموش نشود، کمیت و تعداد غذاها در مقایسه با کیفیت خوب غذا حائز اهمیت نیست، عروس و داماد باید به این نکته توجه کنند که تالاری را که انتخاب می کنند،در آن بتوان از افرادی با سنین مختلف پذیرایی کرد، مثلا غذاهایی را در نظر گرفت که هم برای سنین مسن، هم برای بچه ها و… مناسب باشد. همچنین در فصل تابستان بشود از مهمان ها با آب میوه تعارف کرد.

 

منبع: سرویسان

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا