برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
image
25 رفتاری که هرکسی باید به کودکان خود بیاموزد!

25 رفتاری که هرکسی باید به کودکان خود بیاموزد!

کودکان همیشه به صورت عمدی رفتارهای بی ادبانه از خود نشان نمی‌دهند. آنان متوجه این موضوع نیستند که برخی رفتار ها مانند قطع کردن صحبت یک شخص، اشاره مستقیم به شخصی با انگشت یا فرو بردن انگشت در بینی جزو کارهای بی ادبانه محسوب می‌شود.

با توجه به مشکلات زندگی امروزی، والدین زمان زیادی را نمی‌توانند برای ترتیب کودک خود اختصاص دهند، آموزش رفتار به کودکان جزو مهم‌ترین وظایف هر پدر و مادری به حساب می‌آید، ما برای والدین پرمشغله توصیه می‌کنیم که برای کودک خود پرستار استخدام کنند. پرستار از فرزندتان مواظبت کرده و با توجه به علم و تجربه اش، به خوبی کودک را تربیت خواهد کرد.

رفتار هایی که باید به کودکان خود بیاموزیم

25 نکته تربیتی و نحوه رفتار کردن به کودکان

 1. هر والدینی سعی در مودب بودن فرزند خود دارند. برای این کار استفاده از کلمه “لطفا” را به آنان بیاموزید.
 2. به فرزندتان نشان دهید که هر بار با گرفتن وسیله ای از طرف کسی، از وی سپاس گذاری کنند.
 3. یک کودک از سر ناآگاهی ممکن است هر حرکتی مانند قطع کردن گفت و گوی دو بزرگسال را انجام دهد و این وظیفه والدین است که با آموزش های مناسب از بروز چنین رفتاری جلوگیری کند.
 4. “ببخشید” کلمه ای مودبانه برای معطوف کردن حواس شخص مقابل به خود(کودک) است.
 5. کودکان اکثرا کارهایی می‌کنند که در نهایت منجر به حس پشیمانی می‌شود. با مشورت دادن به آنان نشان دهید که برای انجام کارهای خود برای نظر شما ارزش قائل باشند.
 6. افکار منفی برای هیچ کسی خوشایند نیست. کودکان این موضوع را باید بدانند که افکار و نظر های منفی خود را نزد خود یا دوست های صمیمی اش حفظ کرده و از مطرح کردن آن با افراد بزرگسال اجتناب نماید
 7. اظهار نظر راجع به ویژگی های جسمی و بدنی یک فرد کار ناشایستی است و کودک باید این موضوع را بداند. مگر اینکه هدف او تعریف کردن از فرد مقابل باشد.
 8. کودک باید جواب احوال پرسی اشخاص را داده و او نیز متقابلا حال طرف مقابل را جویا شود.
 9. بچه ها گاها به خانه دوستان خود می‌روند. به آنان بیاموزید که هنگام بازگشت از آن‌جا حتما از پدر یا مادر دوست خود تشکر کنند.
 10. اصول گفت و گوی تلفنی را به کودکتان بیاموزید، به آنان نشان دهید که اول خود را معرفی کرده و سپس خواهان صحبت با فرد مورد نظرش شود.
 11. کودک باید بداند که در قبال گرفتن هدیه، باید از طرف مقابل تشکر نماید
 12. به کودکتان یادآور شوید که استفاده از لغت ناشایست در یک جمع کار بی ادبانه ای است.
 13. به کار بردن هر گونه لقب زشت برای افراد، عملی ناشایست است. کودک خود را از این کار منع کنید.
 14. کودکان ضعیف برای سرپوش نهادن بر ضعف خود دست به تمسخر دیگران می‌برند. گاهی آنان به صورت جمعی یک فرد را مورد تمسخر قرار می‌دهند. به هیچ وجه اجازه چنین کاری را به فرزندتان ندهید.
 15. به کودک خود بیاموزید که حتی اگر در نمایشی کسل کننده حضور داشت، برای رعایت احترام تظاهر به لذت بردن از نمایش کند.
 16. لازم است که کودک بداند در هنگام برخورد تنشی با شخص دیگر، عذرخواهی نماید
 17. رعایت اصول بهداشتی جزو نکات مهم در تربیت کودکان است.به آنان نشان دهید تمیز کردن بینی در جمع کار درستی نیست و در صورت عطسه یا سرفه، دستمالی را رو جلوی صورت خود بگیرد.
 18. اگر به هنگام عبور از یک در، شخص دیگری نیز هم‌زمان قصد عبور از آن را داشت، ادب حکم می‌کند که در را برای وی نگه داشت.
 19. اگر یکی از نزدیکان کودک مانند پدر و مادر، آموزگار یا همسایه مشغول به انجام کاری بودند، بهتر است که کودک برای کمک به آنان اجازه خواسته و از این طریق چیزهای تازه ای را یاد بگیرد.
 20. هنگامی که یک فرد مانند پدر و مادر از کودک تقاضای انجام کاری را دارند، او نباید بد اخلاقی کند و چه زیباتر می‌شود که آن را به همراه لبخند انجام بدهد.
 21. برایش انجام داده تشکر کند. به این شکل کودک ادب خود را نشان می‌دهد
 22. نباید از اهمیت آداب غذا خوردن غافل شویم. این وظیفه پدر و مادر است که این آداب را به فرزندشان بیاموزند.
 23. استفاده از یک دستمال در موقع صرف غذا به تمیزی کودک کمک خواهد کرد.
 24. اگر روی سفره وسیله ای دور از دسترس کودک بود، او نباید برای برداشتن آن دستش را دراز نماید، بهتر است از فردی دیگر برای دستیابی به آن وسیله تقاضا نماید در صورتی که یک فرد به کودک کمک کرد، او باید متقابلا برای کاری که آن شخص

+1. در آموختن تمامی موارد تربیتی بالا به کودک خود سعی کنید رفتاری مناسب داشته باشید. از هر گونه برخورد تند، تشر و مقایسه او با دوستانش جدا بپرهیزید چون در این صورت تلاش شما برای تربیت کودک نتیجه ای نخواهد داشت.

+2. با روی خوش و مهربانی به این امر رسیدگی کنید چرا که این کار باعث می‌شود به نتیجه مطلوب تری دست پیدا کنید.

ما سعی داشتیم در مقاله آموزش رفتار به کودکان این اطمینان را به شما عزیزان بدهیم که با رعایت تمامی نکات بالا، به طور حتم کودکتان شخصیتی کامل تر و محبوب تری پیدا خواهد کرد. از این که ما را تا پاین مقاله هراهی کردید بسیار خرسندیم و امید واریم مورد استفاده شما کاربران عزیز سرویسان قرار گرفته باشد.

“با آرزوی سلامتی برای شما عزیزان و فرزند دلبندتان”

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

بالا