انتخاب تالار عروسی

30 ویژگی طلایی انتخاب تالار عروسی در تهران و سایر شهرهای ایران

وقتی حرف از عروسی به میان می آید همه ی کسانی که آن را می شنوند خوشحال می شوند اما برای عروس و داماد تازه شروع ماجرا است اینکه آیا تالار پذیرایی مناسبی را پیدا خواهند کرد؟ برای انتخاب تالار عروسی مناسب چه ویژگی های را باید مد نظر داشته باشند؟ و در شهر خود می توانند انتظارات خود را بدست بیاورند یا نه؟ همه ی این سوالات ذهن آن ها را درگیر می کند چرا که روز عروسی بهترین روز زندگی آن ها است و با انتخاب تالار عروسی مناسب تر بهتر هم می شود. می توانید با اعتماد به برخی شرکت های تشریفاتی انتخاب تالار عروسی را به عهده ی آن بگذارید اما در ابتدای کار باید به سلیقه ی شما پی ببرند و طبق آن بهترین انتخاب را برای شما انجام دهند شما می توانید این اطلاعات را در اختیار آن ها بگذارید و دیگر استرسی از این بابت نداشته باشید. معمولا این شرکت ها چند تالار را که باخود آن ها قرارداد دارد را به شما معرفی می کنند و با انتخاب بهترین مورد به همین سادگی کار خود را انجام دهید.

تالار عروسی چیست؟

ما در یک مقاله معرفی و تبلیغات باغ تالار به صورت کامل در رابطه با تالار عروسی صحبت کردیم که می توانید این مقاله را مشاهده کنید به یقین شما را با باغ تالا و تالار ها آشنا خواهد کرد. اما در جواب تالار چیست باید گفت که برای برگزاری مراسمی با ارائه ی تمامی خدمات از مکان هایی استفاده می کنند که تالار عروسی نام دارد.

ویژگی های انتخاب تالار عروسی

ویژگی های انتخاب تالار عروسی

اما در ادامه قصد داریم تا در این مطلب به بررسی نکات انتخاب تالار عروسی مناسب بپردازیم و شما را به صورت کامل آگاه کنیم که در انتخاب خود به چه چیزی باید توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 1. فاصله ی زمانی که تالار با شهر محل زندگی دارد یکی از موارد اولیه و مهم است چون باید به راحتی بتوانند به آن جا برسند اینکه تالار دارای منظره ی مناسبی برای عکاسی هست یا نه هم برای عروس و داماد به نحوی حیاتی می باشد فاصله با آرایشگاه هم باید در نظر گرفته شود اما در چند سال اخیر برخی از تالارها خود دارای آرایشگاه می باشند که در نزدیکی تالار و گاهی در محوطه ی اطراف تالار قرار دارد که ازنظر زمانی هم بهتر است.
 2. ظرفیت و بزرگی تالار را بر اساس تعداد مهمان ها باید انتخاب کنید تعداد کسانی را که دعوت کرده اید به طور دقیق باید بدانید به گونه ای نباشد که پس از ورود مهم ها نگرانی کوچک یا بیش از حد بزرگ بودن تالار باشید.
 3. موضوع مهم دیگر جای پارک و پارکینگ ماشین می باشد که هم از نظر امنیتی مهم است هم برای راحتی و این که نگران پیدا کردن جای پارک در نزدیکی تالار نباشید.
 4. انتخاب تالاری که فضا و ارتفاع مناسبی از نظر سقف باشد هم نباید نادیده بگیرد درغیر این صورت فیلم برداری با دوربین ها سخت و حتی غیرممکن می شود و در زیبایی تالار و روحیه ی مهمان ها تاثیر دارد.
 5. درنظر گرفتن جنس و طرح میز شام و صندلی مهمانان بسیار مهم است چون قرار است به مدت 7الی8 ساعت روی آن بشنند و در همان جا از آن ها پذیرایی شود ولی اگر برای آن ها راحت نباشد خود شما هم دلخور می شوید.
 6. تهیه ی میز مناسبی برای عروس و داماد هنگام پذیرایی و حتی برای زیبایی این نکته را فراموش نکنید که این به عهده ی خود شماست و پرداخت هزینه ی آن جدا از سایر خدمات تالار باید پرداخت شود.
 7. سرویس بهداشتی شاید در نگاه اول مسئله ی مهمی به نظر نرسد اما در نگاه کلی نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد سالم بودن و تمیز بودن و داشتن امکاناتی نظیر آب گرم دستمال و صابون مایع الزامی است. تعداد آن ها باید مناسب تعداد افرادی باشد که دعوت شده اند نباید فاصله زیادی با محل اصلی پذیرایی مهمانان داشته باشد.
 8. کیفیت خدمات دهی کارکنان از نظر پذیرایی کردن خوش رویی نوع وجنس ظروف پذیرایی چیدمان میزها و نوع غذاهای که قرار است صرف شود موضوع قابل توجه دیگر است.
 9. در ابتدا باید زمان برگزاری مراسم را با تایم خالی تالار هماهنگ کنید چون اگر تمامی ویژگی های مورد نظر شما را داشته باشد اما در آن زمان قابل رزرو نباشد دیگر به درد شما نمی خورد.
 10. یکی از پیشنهاد های که برای شرکت های تشریفات عروسی به تمام مشتریان دارند در نظر گرفتن تاتر دوم است چون ممکن است از طرف تالار و یا زوج ها مشکلی پیش بیاید.
 11. نکته ی مهم هزینه هایی است که برای بخش های مختلف کار تالار باید پرداخت شود به عنوان مثال

ورودی تالار : مبلغی را که باید برای رزرو یک شب به تالار پرداخت شود.

هزینه ی خدمات : مبلغی را برای انواع خدماتی از جمله پذیرایی و ارائه ی سرویس های مختلف از شما درخواست می کنند.

 1. تعدا مهمانانی که در لیست دعوت خود دارید یک عامل مهم برای انتخاب تالار عروسی مناسب است.مثلا اگر 300 نفر را دعوت کرده اید برای همین تعداد جا رزرو کنید درصورت نیامدن برخی از آن ها نیاز نیست تالار را عوض کنید. این روش را برای حداکثر مهمانان نیز بررسی کنید.
 2. امروزه بنابر شرایطی تقریبا 99درصد مراسمات مهمانان کمی را دعوت می کنند که فقط شامل اقوام درجه یک است در اینگونه مراسمات پذیزایی و خدمات رسانی بهتر انجام می شود.
 3. سایت های زیادی برای رزرو کردن تالار عروسی و خدمات دهی وجود دارد ولی علاوه بر زمان و مکان تالار باید هزینه های آن را بررسی کنید که بعدا در این رابطه به مشکل برنخورید پس با توجه به بودجه ی خود بهترین انتخاب را انجام دهید.
 4. برای دیدن عکس تالار ها و مراسمات قبلی نیز می توانید از طریق سایت های مربوطه و یا درصورت داشتن وقت حضوری آن را بررسی کنید.
 5. انتخاب روز عروسی در افراد مختلف براساس جشن ها یا سالگرد نامزدی و آشنایی صورت
  می گیرد قیمت تالارها در فصل های مختلف هم تفاوت دارد. اما اگر برای شما فصل برگزاری مراسم فرقی ندارد می توانید فصل پاییز و زمستان که قیمت تالارها پایین می آید انتخاب کنید.
 6. بهتر است مکانی را انتخاب کنید که در آن مانند منزل خود احساس راحتی کنید و برای یک مراسم ساده و کم جمعیت لازم نیست تالاری با تشریفات بالا در گران ترین مکان شهر انتخاب کنید.
 7. انتخاب رنگ دیوارهای داخلی و تناسب آن با رنگ لباس و گل های استفاده شده در مراسم حتی با کیک عروسی هم برای برخی از افراد مهم است این موضوع را می توانید با تشریفات تالار در میان بگذارید که به شما مشاوره بدهند.
 8. در انتخاب تالار به هیچ وجه عجله نکنید و بعد دیدن جاهای مختلف یکی از آن ها متناسب با بودجه و شرایط خود متناسب تر است را می توانید انتخاب نمایید.
 9. تالارهای عروسی دارای تزئیناتی همیشگی هستند بیشتر افراد گمان می کنند باید به همین صورت استفاده نمایند ولی به اینگونه نیست و شما می توانید آن را مطابق سلیقه ی خود تغییر دهید.
 10. نورپردای تالارها برای انجام عکاسی در مراسمات مختلف مانند نامزدی و مراسم عروسی تفاوت دارد با هماهنگ کردن آن با مدیربرگزاری مراسم می توانید به این موضوع نظارت داشته باشید.
 11. این موضوع را که مهمان ها همگی درشهر محل زندگی شما هستند یا از شهرهای اطراف نیز می آیند را درنظر بگیرید که تالاری با شرایط پارکینگ و پیدا کردن آسان تر آدرس را انتخاب کنید.
 12. اگر مراسم خود را به زمانی موکول کرده اید که ممکن است شرایط آب وهوایی تغییر کند تدابیری برای هرگونه اتفاق بیندیشید.
 13. در نوشتن قرار داد و خواندن تمامی موارد آن دقت لازم را داشته باشید که دچار اشتباه نشوید و که مجبور به پرداخت هزینه ی اضافی نشوید.
 14. اگر نمی توانید هزینه های تالار را پرداخت کنید بهتر از از مشاوران درباره ی تالارهای ازدواج آسان اطلاعات دریافت کنید که با پرداخت کمتر مراسمی را برگزار کنید.
 15. اکنون در تمامی زمینه های کاری و رزرو کردن می توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید که تالارهای عروسی و رزرو آن ها هم از این قائله مستثنی نیستند.
 16. در چند سال پیش برای برگزاری مراسم منزل خود و یا یکی از بستگان را که بزرگ تر بود برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب می کردند اما اکنون بیشتر منازل به صورت آپارتمانی هستند
  می توانید حدود چند ماه قبل از برگزاری مراسم خود تالار عروسی خود را رزرو کنید که دیگر برای کسی هم ایجاد مزاحمت نکنید.
 17. برای بررسی بهتر تالار عروسی خود می توانید تمام عکس ها را در سایت مربوط به تالار ببینید هم قیمت ها و هم دیگر معیارهای مد نظر خود را بررسی کنید.
 18. در سایت های متفاوت می توانید بهترین و ارزان ترین تالارها را مشاهده کنید.
 19. قیمت تالارهای عروسی بستگی به شهر انتخابی شما و محله ی آن تفاوت دارد.

خب به پایان این مقاله آموزشی معرفی 30 ویژگی انتخاب تالار عروسی در تهران و سایر شهرهای ایران رسید، امید واریم مورد پست و استفاده شما کاربران گرامی قرار گرفته باشد. از این که ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاسگذاریم.

 

منبع: سرویسان

درباره‌ی سرویسان

سرویسان به عنوان بزرگترین و بهترین منبع ارائه و معرفی انواع بهترین و مطمعن ترین و همچنین معتبرترین های قالیشویی ، شرکت خدماتی نظافتی ، موسسات و شرکت های نگهداری و پرستاری از کودک ، هتل ها ، رستوران و غذاخوری ها ، تالار و باغتالار های لوکس ، لاکچری ، مجلل ، ارزان ، معمولی و همچنین انواع مقالات آموزشی در کنار شما کابران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *