شستشوی فرش در قالیشویی

4 نکته طلایی که باید در شستشوی فرش در قالیشویی ها بدانید!

در گذشته افراد برای شستشوی فرش در منزل خود اقدامات مختلفی را انجام می دادند و معمولا با استفاده از این روش در خیلی از موارد به فرش فرد خسارت زیادی وارد می شد یا این که خود فرد در زمان شستشوی فرش و جابه جایی آن معمولا دچار آسیب جسمی می شد. ما در این مقاله تصمیم داریم به 4 نکته طلایی شستشوی فرش در قالیشویی صحبت خواهیم کرد، با ما تا انتهای مقال همراه باشید.

امروزه با پیشرفت زندگی در زمینه های مختلف، برای شستشوی فرش نیز از روش های راحت تری استفاده می کنند، روش های در دسترس و مطمئن که می توان برای شستشوی فرش از آن استفاده کرد، یعنی مکان هایی برای شستشوی فرش ایجاد شدند که بتوانند فرش ها را برای افراد در زمان مشخصی شسته و فرد در این باره هزینه ی کمتری را متقبل شود  و هم چنین مقدار آبی که احتمال دارد در روش سنتی هدر رود، در روش شستشوی فرش در قالیشویی بتوان از آن جلوگیری کرد.

فرد نمی تواند به آسانی به هر قالیشویی اعتماد کند و باید باور داشت که هر کسی در این زمینه تخصص لازم را ندارد، پس لازم است که در هنگام انتخاب، توجه به نکاتی درباره قالیشویی لازم است.

شستشوی فرش در قالیشویی ها

خدمات  ارائه شده ی  شستشوی فرش در قالیشویی چیست؟

در خیلی از موارد شرکت های مرتبط با قالیشویی خدمات متنوعی  را برای افراد در نظر می گیرند که این افراد بتوانند با اطمینان فرش خود را به این شرکت ها بسپارند ،  مانند سرویس های رفت و برگشت رایگان فرش، تماس رایگان  با این شرکت ها و مشخص کردن شرایط شرکت در قبال شستن فرش تا فرد بتواند با آگاهی در این زمینه اقدام کند.

نکاتی که باید در شستشوی فرش توسط قالیشویی ها بدانید!

نکاتی درباره قالیشویی، نکاتی خاص می باشند که لازم است فرد قبل از تحویل فرش خود به شرکت ها به این موارد توجه کند:

  1. از ابتدا رسم بر این بوده که هزینه ی شستشوی فرش در قالیشویی ها بر اساس متری در نظر گرفته می شود،  یعنی فرش هر چند متری که باشد هزینه ای بیشتر برای آن در نظر گرفته می شود، بهتر می باشد که فرد زمانی که قصد تحویل فرش خود را به یک قالیشویی دارد ، با شرکت  قالیشویی تماس گرفته و در ارتباط با هزینه هایی که لازم است در ارتباط با شستن فرش هایش پرداخت کند، گفتگو کند تا بتواند قبل از تحویل دادن فرش ها به هزینه ای که قرار است متقبل شود دست یابد.
  2. فرد زمانی که فرش خود را به قالیشویی می سپارد، باید به این نکته توجه کند که به چه قالیشویی اعتماد می کند، آیا آن قالیشویی سابقه ی کار درخشان، با تجربه ی کاری درست را دارد، افرادی که قصد دارند فرش خود را برای شستشو به قالیشویی بسپارند به خصوص اگر فرش را با هزینه ی زیاد تهیه کرده اند و فرش گران قیمت می باشد، لازم است بر اساس پرس و جوی درست به قالیشویی خوب اعتماد کنند.

معمولا اتحادیه ی قالیشویی ها در این زمینه می تواند به افراد کمک کند و زمانی که فرد می خواهد در مورد یک شرکت قالیشویی اطلاعات کسب کند،  می تواند از طریق بررسی سایت اتحادیه قالیشویی ها در شهر خود به معتبر بودن یا نبودن شرکت قالیشویی دست یابد  و اگر اسم قالیشویی که فرد در نظر دارد، در لیست اسامی شرکت های دارای صلاحیت می باشند ، با خیال راحت این کار را انجام دهد .

در خیلی از موارد افراد برای اینکه از یک قالیشویی خوب استفاده کنند، پرس و جو از اطرافیان را مد نظر دارند و با این روش می توانند به یکی از معتبرترین شرکت های قالیشویی در شهر خود دست پیدا کنند. در این قسمت می توانید لیست قالیشویی های مجاز تهران و همچنین از طریق منوی سایت به کارخانه های دارای این مجوز در استان خود می توانید دسترشی داشته باشید.

  1. در هنگامی که فرد فرشی را به یک شرکت قالیشویی تحویل می دهد به او فاکتوری مبنی بر تحویل فرش می دهند مبنی بر این که فرشی چند متری را در چه تاریخی از فرد تحویل گرفته اند، و در چه تاریخی شرکت مورد نظر ، فرش را به فرد تحویل می دهد، در هنگام تحویل گرفتن فاکتور در ابتدای کار لازم است فرد به زمان تحویل فرش در فاکتور دقت کند و بررسی کند که آیا تاریخ قید شده در فاکتور با تاریخی که به فرد گفتند، مطابقت دارد، مثلا اگر قالیشویی بیان می کند که هر فرشی را بعد از سه روز می تواند تحویل دهد، فرد در فاکتور با تاریخی یک هفته ای مواجه می شود و باید با شرکت در این زمینه صحبت کند.

رسید و فاکتوری که فرد از قالیشویی دریافت می کند، تنها سندی است که از ان شرکت دارد، پس لازم است در مدتی که فرش در اختیار شرکت می باشد، رسید را نگه داشته و اطلاعات آن را بررسی کند که آیا این رسید کاملا منطبق بر چیزی است که بین طرفین گفت و گو شد یا اینکه بندی اضافه دارد، مثلا در خیلی از فاکتورهای قالیشویی قید می شود که در صورت هر گونه خسارتی که شاید فرش ببیند، مالک فرش مقصر می باشد، در این مورد باید به شرکت گفت که فرشی که به سالمی تحویل داده اند و مشکلی ندارد، اگر در شرکت قالیشویی دچار خسارت شود به عهده ی شرکت خواهد بود.

زمانی که فرد می خواهد فرش خود را تحویل گیرد لازم است به دقت بررسی کند که آیا این فرش، رنگ، طرح، شکل آن همان چیزی می باشد که به شرکت قالیشویی تحویل داده است یا اینکه در این باره  تفاوتی وجود دارد، هم چنین فرش ها را با حفظ آرامش و گذاشتن زمانی محدود بررسی کند تا مشخص شود که آیا فرش در شرکت دچار خسارتی شده یا نه.

  1. بعضی از قالیشویی ها در زمان تحویل فرش، آن را بیمه می کنند و اگر در آن شرکت به فرش خسارتی وارد شد، می توان خسارت را از قالیشویی دریافت کرد،  بهتر است فرد زمانی که قصد تحویل دادن فرش را به شرکتی دارد درباره ی بیمه شدن فرش با آنها  گفت و گو کند و اگر قرار است فرشی دستباف و گران قیمت را به شرکت تحویل دهد، این مسأله را مد نظر داشته باشد.

 

منبع: سرویسان

درباره‌ی سرویسان

سرویسان به عنوان بزرگترین و بهترین منبع ارائه و معرفی انواع بهترین و مطمعن ترین و همچنین معتبرترین های قالیشویی ، شرکت خدماتی نظافتی ، موسسات و شرکت های نگهداری و پرستاری از کودک ، هتل ها ، رستوران و غذاخوری ها ، تالار و باغتالار های لوکس ، لاکچری ، مجلل ، ارزان ، معمولی و همچنین انواع مقالات آموزشی در کنار شما کابران می باشد.

یک نظر

  1. موکت های خونه قبلی رو دادیم قالی شویی ،اما چون مستاجر بودیم رسید رو ب نام صاحب خونه گفتیم.الان چندماهه مارو سر میدونه.فهمیدیم بدون رسید تحویل صاحب خونه داده.صاحب خونه پول مارو نگه داشته واسه موکت ها در حالی ک تحویلشون گرفته.چکار باید بکنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *