برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

آتلیه عکاسی تهران

آتلیه عکاسی تهران

آتلیه عکاسی تهران

همانطور که می دانید در تهران آتلیه های عکاسی بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام با استفاده از تجهیزات ، امکانات  و پرسنل های مجرب و … در حال فعالیت هستند. از این رو ما تصمیم دارید در این قسمت لیست 10 آتلیه عکاسی تهران ، آتلیه عروس و آتلیه کودک در تهران را به شما معرفی کنیم که از هر نظر بهترین هستند.

آتلیه عروس و داماد و کودک تهران

اگر در تهران ساکن هستید و به دنبال بزرگترین و بهترین آتلیه عروس و داماد و همچنین آتلیه کودک میگردید ما بهترین ها را به شما معرفی کردیم که می توانید در ادامه هر یک از آنها را به همراه شماره تماس و آدرس ببینید.

بهترین آتلیه عکاسی در تهران

یکی از راه های ثبت خاطرات افراد عکاسی می باشد که اتفاقا امروزه با توجه به طرفدار زیادی که دارد شغل پر درآمد و محبوبی به شمار می رود و به تعداد زیادی در نقاط مختلف شهر ایجاد شده است و به عنوان آتلیه عکاسی در عروسی و میهمانی های خاص و…فعالیت می کنند؛ اما انتخاب آتلیه عکاسی که از ویژگی های بهتری برخوردار باشد از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار داده شود؛ ما در این مقاله شما را با مفاهیم آتلیه و ویژگی های آن آشنا می کنیم و شما را در انتخاب بهترین آتلیه عکاسی یاری می کنیم.

آتلیه عکاسی تهران

آتلیه عکاسی چیست؟

آتلیه مکانی است که به عکاسی در سبک های مختلف برای افراد می پردازد و با ثبت بهترین روزهای زندگی خاطرات ماندگاری می سازند؛ آتلیه میتواند به هنرهای دیگری خلاصه شود مثلا مکانی برای نقاشی های هنرمندان بزرگ که به نقاشی و آموزش های نقاشی می پردازند؛ در آتلیه عکاسی نیز برای هر قشر از افراد در سنین پایین و بالا عکاسی حرفه ای آموزش می دهند و در کنار آن عکاسی برای افراد انجام می دهند که به صورت شرکتی و خصوصی قابل فعالیت می باشند.

آتلیه در زبان فرانسه Atelier و در زبان انگلیسی photographic studio نام دارد که در زبان فارسی نیز از این اصلاحات در آتلیه های مختلف استفاده می کنند.

آتلیه عکاسی به طور کلی فضای بزرگی است که شامل بخش های مجزا برای انجام فعالیت های خاصی از جمله آموزش عکاسی ، عکاسی کودکان و بزرگسالان و قسمت آرشیو عکس ، تاریک خانه برای ظاهر کردن عکس می باشد که به صورت یک مجموعه فعالیت می کنند.

برای ایجاد آتلیه عکاسی نیاز به مواردی است که باید به طور کامل رعایت شده باشد تا انتخاب درستی برای مشتریان باشند؛

این موارد به شرح زیر می باشد:

– دارای مجوز قانونی از سازمان مربوطه

– دارای نمونه کارهای حرفه ای از سبک های مختلف برای عکاسی و فیلم برداری باشد

– امانت دار خوب برای عکس و فیلم مشتریان باشند

– مدیریت مجرب و مسئولیت پذیر داشته باشد

– برای انجام هر عکاسی در هر مکانی دارای مجوز و قرارداد باشند.

آتلیه عروس تهران

آتلیه عکاسی عروس تهران

آتلیه عکاسی عروس برای عکاسی از عروس و داماد در مراسم عقد و عروسی و مراسم های فرمالیته بکار می رود که نیاز به تخصص دارد ،به طوری که در سبک های مختلف و با تنوع مدل های عکاسی خدمات با کیفیتی برای افراد ارائه دهد و تسلط کامل برای انجام عکاسی حرفه ای در سبک های متفاوت داشته باشند.

آتلیه عکاسی باید علاوه بر عکاسی عروس و داماد در فضای آتلیه، به عکاسی در فضای باز و همچنین عکاسی در مراسم از لحظه های خاص عروس و داماد بپردازد که البته این موارد به خواسته عروس و داماد نیز بستگی دارد که چه نوع عکاسی را انتخاب کنند.

مشاهده لیست بهترین های فیلمبرداری از مجالس تهران را از دست ندهید!

آتلیه عکاسی عروس و داماد

همانطور که می دانید روز عروسی برای عروس و داماد یکی از بهترین روزهای زندگیشان می باشد که باید خاطرات ماندگاری از این روز به جا بماند و این خاطرات با ثبت لحظات شیرینی که در عروسی توسط عکاس انجام می شود ماندگار می ماند، به همین خاطر انتخاب آتلیه موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود؛ آتلیه ای که متنوع ترین خدمات را برای عروس و داماد ارائه دهد.

در این مقاله ما چندین آتلیه عکاسی با اطلاعات کامل در اختیار شما قرار داده ایم تا شما را با بهترین آتلیه ها آشنا کنیم.

آتلیه عکاسی عروس به چه صورت است؟

آتلیه عکاسی عروس مکانی است که عکاسان برای انجام کارهای عکاسی در آن محل فعالیت می کنند و به طور کلی مکان اصلی عکاسی به شمار می رود؛ در آتلیه عکاسی تمام ابزارهای مورد نیاز عکاس قرار دارد و دارای تم های متنوع مناسبتی برای عکاسی کردن افراد می باشد.

نرخ ارزان در آتلیه عروس

در انتخاب آتلیه عکاسی موضوع مهمتر کیفیت و تنوع می باشد که باید توجه داشت اما با این حال قیمت عکاسی نیز برای برخی افراد مهم می باشد و شاید پرداخت قیمت های زیاد برای برخی ممکن نباشد؛ معمولا در آتلیه های عکاسی نرخ خدمات با هم متفاوت می باشد و برای هر قیمتی عکاسی مناسبی انجام می دهند.

در حالت کلی در آتلیه باید بین کیفیت و قیمت تناسب برقرار باشد تا رضایت را برای همه مشتریان فراهم آورند.

تاریخچه عکاسی عروس

تاریخچه عکاسی به سال ۱۸۲۶ بر میگردد که توسط فردی به نام جوزف نیکفور نیپس با اختراع فرم عکاسی شروع شده است و پس از گذشت ۱۴ سال از این اختراع اولین عکس برای عروسی ثبت شده است که این عروسی متعلق به ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت بوده است و به صورت سیاه و سفید عکاسی می‌کردند.

عکاسی در زمان های نخستین اختراعات عکاسی به این صورت فرهنگ سازی نداشته است و کمتر کسی از مردمان عادی برای عروسی و میهمانی ها از عکاسی استفاده می کردند و بیشتر در میان افراد سرشناس آن هم به طور رسمی به چند عکس در کنار خانواده خلاصه می شد که تا قرن ۱۹ به تدریج تغییر کرد و  بعد از آن با پیشرفت علم روز به صورت حرفه انجام شد که امروزه طرفدار بسیاری پیدا کرده است.

آتلیه عروس و داماد تهران

عکاسی در خارج از آتلیه

تا چند دهه پیش عکاسی به صورت آتلیه ای در فضای آتلیه انجام می شد چرا که تجهیزات لازم برای عکاسی در فضای باز وجود نداشت، اما با پیشرفت فن عکاسی به صورت سبک های مختلف در فضاهای متفاوت با توجه به سلیقه هر کسی انجام می شود.

تاریخچه عکس رنگی

عکاسی تا قرن ۲۰ به صورت سیاه و سفید انجام میشد که بعد از آن به تدریج به عکس های رنگی تبدیل کردند که با توجه به هزینه بالایی که داشت هر کسی تمایل به عکس رنگی نداشت و البته برای همه هزینه عکس رنگی ممکن نبود به همین خاطر از عکس های سیاه و سفید استفاده می کردند و قابل ذکر است که عکاسی در مجالس انجام می شد و آتلیه ای وجود نداشت.

بعد از گذشت سال ها برای ایجاد رقابت و بالا بردن سطح کیفیت عکس ها، عکاسان مکانی را برای عکاسی ایجاد کردند که به عنوان عکاس خانه مورد استفاده قرار می گرفت و عروس و داماد ها برای گرفتن عکس به آنجا مراجعه می کردند.

امروزه با پیشرفت علم روز ابزارهای پیشرفته ای برای عکاسی به وجود آمده است که به صورت آتلیه ای و خارج از آتلیه به عکاسی های حرفه ای می پردازند به طوری که انتخاب بهترین ها از میان آتلیه های عکاسی کمی برای افراد سخت شده است که با مطالعه ویژگی های مهم عکاسی می شود به بهترین آتلیه عکاسی دست یافت.

برای آشنایی با ویژگی های آتلیه برای انتخاب بهتر با ما همراه باشید.

محیط مناسب:

تنوع در عکاسی و دکور عکاسی در آتلیه از مهمترین موضوعاتی است که برای ثبت زیباترین عکس ها برای افراد باید مورد توجه قرار دهند؛ آتلیه عکاسی باید تکنیک های عکاسی در مکان های متفاوت و در طی مراسم را بکار ببرد.

نورپردازی مناسب:

از دیگر ابزارهایی که برای کیفیت عکاسی موثر است نورپردازی مناسب در عکاسی می باشد که باید به آن توجه شود.

دوربین مناسب:

دوربین عکاسی از اصلی ترین وسیله عکاسی است که باید از پیشرفته ترین نوع آن برای آتلیه استفاده شود. امروزه انواع دوربین های عکاسی با کیفیت های فوق العاده در عکاسی بکار گرفته می شود.

آتلیه تخصصی عروس و داماد:

امروزه یکی از دغدغه های عروس و دامادها در برگزاری مراسم انتخاب آتلیه عروسی می باشد که بتواند به صورت تخصصی لحظه های عروسی را ثبت نماید؛ و از تکنیک های عکاسی برای فیلم برداری و عکاسی استفاده کند تا خاطرات زیبایی برای سال های آینده به یادگار بماند.

شما میتوانید با آتلیه های معرفی شده در این مقاله ارتباط داشته باشید و با مراجعه به آین آتلیه ها از نمونه کارهای عروسی دیدن فرمایید و در صورت تمایل ثبت خاطرات عروسیتان را با خیال راحت به آن ها بسپارید.

تفاوت عکاسی های عروسی امروزی با زمان گذشته:

همانطور که در مطالب بالا گفته شد عکاسی در قدیم بسیار ساده و ابتدائی بوده است و در حالت کلی به یک تکنیک از عکاسی خلاصه می شد اما امروزه هنر عکاسی با پیشرفت چشم گیری مواجه شده است و عکاسان با پیشرفته ترین ابزارها و دوربین های عکاسی فعالیت می کنند.

عکاسی در گذشته به جهت این که دسترسی راحت به دوربین های عکاسی نبود، تمام عکس ها در مراسمات مهم بدون ادیت های عکاسی گرفته می شد که همان سادگی در عکس ها زیبایی آن را تا به امروز حفظ کرده است به طوری که امروزه نیز در تکنیک های عکاسی از سبک های قدیمی در عکس ها استفاده می‌ کنند.

امروزه در عکاسی به کوچک ترین موضوعات از جمله ایرادات ظاهری افراد در عکس و منظره های عکاسی و …اهمیت بسیاری داده می شود و همچنین مخاطبان عکاسی خلاصه به افراد اصلی مراسم یعنی عروس و داماد می شود و از عکاسی افراد اضافی در عکس های آتلیه ای و عروسی استفاده نمی کنند و تمام سعی عکاسان بر این است که تصویری بدون عیب و نقص در عکس به وجود بیاورد در حالی که در عکاسی های قدیمی قاب عکس ها پر از تصویر افراد متفاوت بود.

خوبی و بدی عکس های آتلیه:

عکس های آتلیه ای به جهت این که پر از تنوع و مدل های ژست متفاوت گرفته می شود طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده است به طوری که افراد در تمام مراسم های عقد و عروسی و حتی جشن های تولد و میهمانی ها از عکاس های حرفه ای بکار می گیرند؛ برای همه مهم است که خاطرات به یاد ماندنی از تک تک لحظات خوبی که در زندگی داشته اند به جا بماند و زیبایی را در عکس ها با ادیت های عکاسی دو چندان کنند اما از طرفی تغییرات زیاد در عکس ها و ظاهر افراد می تواند شخصیت اصلی را از افراد جدا کند و واقعیت چهره ها را پنهان کند که برای برخی جذابیتی ندارد و مورد پسند نمی باشد.

انتظار افراد از آتلیه عکاسی:

با توجه به تجربه های ثابت شده در زمینه عکاسی که توسط آتلیه ها انجام گرفته و با افراد متفاوت برخورد داشته اند به انتظارات مشترکی که در بسیاری از افراد رسیده اند که به شرح زیر می باشد:

– قیمت مناسب

– تنوع و کیفیت بالا

– مشتری مداری آتلیه

– لوکیشن های عکاسی متفاوت

آتلیه کودک تهران

نکات مهم در انتخاب آتلیه

در انتخاب آتلیه ها اول از همه باید بدانید که به یک آتلیه اکتفا نکنید و با مراجعه به چندین آتلیه عکاسی با توجه به نکات مثبت هر یک به انتخاب آتلیه مورد نظر بپردازید؛ موارد مهم قابل توجه در انتخاب آتلیه به شرح زیر می باشد:

– تنوع در ژست های عکاسی

– نورپردازی های مناسب

– کیفیت عکس ها

– قیمت های مناسب

– استفاده از بروزترین و پیشرفته ترین دوربین های عکاسی

– مشاهده کیفیت نمونه کارهای عکاسی در فضای باز

– استفاده از ابزارهای عکاسی در فیلم برداری و عکاسی

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا