برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

عمل زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه

در تهران و دیگر استان های ایران مرکز جراحی و عمل زیبایی سینه زیادی وجود دارد که همواره مشغول به کار هستند، که هر کدام از متخصصین و جراحان و تجهیزاتی خاص خود برخوردار هستند. از این رو ما تصمیم داریم لیست 10 کلینیک جراحی زیبایی سینه (پروتز سینه – کوچک کردن سینه با لیزر – بزرگ کردن سینه و … ) در تهران و دیگر استانها که از هر نظر بهترین هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین کلینیک عمل زیبایی سینه (عمل کوچک کردن سینه)

اگر در تهران و دیگر استانهای ایران سکونت دارید و به دنبال بهترین کلینیک جراحی زیبایی سینه با قیمت ارزان و مناسب هستید ما بهترین ها را به شما معرفی کردیم.

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه یکی از روش های داشتن تناسب اندام در خانم ها می باشد؛ برای کسانی که دارای سینه های بسیار کوچک یا بزرگ و یا بد فرم هستند همیشه برای آن ها ناراحت کننده می باشد، زیرا احساس می کنند که جذابیت آنها بسیار کم است، عمل زیبایی سینه این تناسب اندام را در افراد به جود می آورد و به افراد کمک می کند تا بتوانند با اعتماد به نفس در مجالس و میهمانی ها با داشتن اندامی زیبا بدرخشند.

نکته ای که در رابطه با این جراحی وجود دارد آگاهی از جراحی زیبایی سینه و ویژگی های آن است و همچنین انتخاب جراح متخصص در این زمینه بسیار مهم است؛ در این مقاله ما سعی کردیم تمام نکات مهم و مزایا و معایب و انواع جراحی زیبایی سینه را در اختیار شما قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

عمل زیبایی سینه

انواع عمل های زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه در اصطلاح پزشکی ماموپلاستی نام دارد که دارای روش های مختلفی از جمله افزایش سینه ، کاهش سینه ، ترمیم سینه به منظور زیباسازی سینه انجام می شود.

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه به منظور بزرگ کردن سینه در خانم ها صورت می گیرد که فرایند خاصی دارد، این روش برای کسانی که به دلایل مختلف از جمله زایمان و یا به طور طبیعی دارای سینه های بسیار کوچکی هستند بسیار موثر می باشد؛ در این روش با قرار دادن پروتز در پایین یا بالای سینه متناسب با فرم آن حجم سینه را بزرگ می کنند این جراحی با برش هایی در سینه انجام می شود که توسط پزشک این برش ها در پایان جراحی بخیه زده می شود.

عمل زیبایی پروتز در سینه می تواند تقارن بین آن را نیز اصلاح کند، بنابراین افرادی که این مشکل برایشان ناراحت کننده می باشد میتوانند با جراحی پروتز از سینه های هم سایز و اندازه ای برخوردار شوند.

در جراحی پروتز سینه معمولا برای جای گذاری پروتز در روی سینه و یا پایین آن برش هایی در قسمت زیر بغل و اطراف سینه که در دید نباشد ایجاد می شود؛ وسیله مورد استفاده در زمانی که برش ایجاد شده در قسمت زیر بغل ایجاد می شود آندوسکوپ است، که جراحی بسیار ساده و کم تهاجم می باشد.

مورد دیگری که در جراحی پروتز مهم است جنس پروتزهای مورد استفاده می باشد که باید بدانیم از جنس پروتزهای سیلیکونی می باشند که سیلیکون ها خود دارای دو نوع، حاوی آب نمک و ژل می باشند که در اندازه مناسب با سینه افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

هر کدام از این پروتزها دارای مزایا و معایب کم و زیادی می باشند که گفته می شود پروتزهای سالین و یا همان محلول آب نمک نسبت به ژل سیلیکونی، بهتر است و عوارض کمتری دارد.

یکی دیگر از روش های زیبایی پروتز سینه با تزریق چربی در بافت سینه انجام می شود که به ایجاد تقارن بین سینه و افزایش سایز آن کمک میکند.

لیفت سینه

لیفت سینه به منظور کشیده شدن سینه به سمت بالا و کاهش حجم آن انجام می شود؛ در برخی افراد خصوصا در افرادی که سن بالایی دارند یا وزن آنها بیشتر است و یا در دوران شیردهی باعث افتادگی سینه شده اند و همین موضوع برای آن ها مشکلات دیگری همچون درد گردن و احساس سنگینی در ناحیه سینه و …به وجود آورده است که برای این افراد جراحی کوچک کردن سینه و لیفت گزینه بسیار موثری می باشد؛ در لیفت سینه پوست و چربی اضافی را از سینه ها حذف می کنند و به سمت بالا می کشند که این جراحی به کوچک شدن و سفت و خوش فرم شدن سینه کمک می کند و همچنین درد ناشی از آن را کاهش می دهد و البته نکته قابل ذکر از معایب این جراحی، عدم توانایی در شیردهی به دلیل تغییر حس سینه ها می باشد.

افتادگی سینه در خانم ها ناشی از سنگین بودن سینه ها می باشد که بدن برخی افراد توانایی نگه داشتن آن را ندارد و سینه ها به صورت افتاده می مانند، در این افراد بافت سینه با پوست اضافی و زیادی همراه است که در اصطلاح به این مورد پتوز می گویند؛

روش برطرف کردن پتوز با استفاده از لیفت قابل حل است که پوست اضافی را حذف می کنند و باعث سبک شدن سینه شوند؛ حذف پوست اضافی در سینه با برش هایی انجام می شود که به روش های زیر صورت می گیرد:

– برش به صورت شکل بر عکسT  در پایین و دور سینه ایجاد می شود که در اصطلاح به آن الگوی هوشمندانه می گویند.

– برش لجور دور آرئول به طرف پایین ایجاد می شود

– برش نیمه آرئولار در اطراف آرئول ایجاد می شود

در این جراحی برای لیفت کردن سینه جای جراحی ممکن است در بدن نمایان باشد که به مرور زمان با مراقبت های صحیح کمرنگ می شود.

عمل کوچک کردن سینه

برعکس افرادی که از کوچک بودن سینه خود احساس بدی دارند و اقدام به بزرگ کردن آن می کنند، برخی خانم ها هستند که از بزرگ بودن سینه خود ناراضی هستند و برایشان اذیت کننده می باشد و همچنین در ناحیه سینه ،گردن ، کمر و حتی دست ها دچار مشکلات و درد ناشی از فشار به این قسمت ها می شوند، همین دلیل باعث می شود که خانم ها به سمت جراحی و عمل کوچک کردن سینه با حذف چربی و پوست اضافی بروند و این مشکل را برطرف کنند و همچنین شکل زیبا و خوش فرم در سینه داشته باشند.

عمل کوچک کردن سینه در مردان

برخی از آقایان دارای بافت پرحجم در سینه می باشند که به آن ژنیکوماستی می گویند؛ که با جراحی و عمل کوچک کردن سینه حجم بافت قفسه سینه را کاهش می دهند؛ این روش برای مواقعی در آقایان نیز مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل کاهش وزن دچار افتادگی پوست در ناحیه سینه شده اند که با حذف پوست و چربی اضافی، ناحیه قفسه سینه آن ها را کوچک می کنند.

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه مورد استفاده قرار میگیرد که به صورت کاشت و ایمپلنت انجام می شود؛ پروتز همانند بافتی می باشد که در داخل آن از مواد حاوی سالین یا به همان محلول آب نمک و ژل پر می کنند و در زیر پوست سینه در محل مورد نظر جای گذاری می شود که به بزرگ شدن سینه می انجامد.

بهتر است بدانید که جراحی زیبایی سینه با روش های مختلف می تواند به صورت ترکیبی انجام شود؛ برای مثال افرادی که سینه های کوچکی دارند میتوانند همراه با پروتز عمل لیفت را نیز انجام دهند که در خوش فرم شدن سینه بسیار موثر است؛ در انجام جراحی پروتز، شکل و اندازه پروتز با توجه به خواسته بیمار و همچنین متناسب با بدن فرد انتخاب می شود و نقاطی که پروتز قرار میگیرد مشخص می شود و از طریق ایجاد برش در سینه جای گذاری می شود.

انجام جراحی زیبایی با روش پروتز و البته روش های دیگر نیاز به آگاهی کامل در این زمینه دارد، افرادی که برای جراحی زیبایی سینه اقدام می کنند باید قبل از هر کاری در مورد مزایا و معایب و موارد منع جراحی تحقیقات کامل از طرف پزشکان مجرب و مقالات کسب کنند؛ و برای جراحی تصمیم گیری کنند؛ چرا که احتمال اصلاح و ترمیم دوباره بعد از جراحی امکان داشتن عوارض بیشتری در بدن خواهد داشت بنابراین بدون تحقیق و اطلاعات کامل جراحی توصیه نمی شود.

پروتز سیلیکونی را بهترین نوع پروتز معرفی می کنند؛ این پروتزها از فوم ساخته شده اند که داخل آن را با مواد سیلیکونی و ژل یا آب نمک پر می کنند که در شکل و اندازه های مختلفی وجود دارند؛ و معمولا به دو روش در بدن قرار می گیرد که به شرح زیر می باشد:

– روش یک مرحله ای: این روش پیچیدگی ندارد و بسیار ساده می باشد؛ عمل پروتز در محل مشخص شده در سینه قرار می گیرد و بسته می شود؛ نکته ای که مورد توجه باید قرار بگیرد داشتن پوست محکم در افراد می باشد که به جهت بزرگ شدن سینه بتواند روی پروتز را کامل بگیرد.

– روش دو مرحله ای: این روش همانطور که از اسمش مشخص است به صورت مرحله ای انجام می شود به طوری که اول پوست سینه را با روشی افزایش می دهند که این اقدام به صورت قرار دادن سیلیکون حبابی شکل در سینه صورت می گیرد و داخل حباب به صورت هفته ای از آب نمک پر می شود تا زمانی که پوست واکنش نشان دهد و حجم بیشتری با کشسانی شدن آن به خود بگیرد و بتواند روی پروتز را کامل بپوشاند، بعد از این مرحله که پوست به حجم کافی رسید حباب سیلیکونی را از محل خارج می کنند و پروتز را در سینه با جراحی قرار می دهند.

جراحی ترمیمی سینه

این روش در جراحی سینه برای ترمیم موارد خاصی که در افراد به وجود آمده است صورت میگیرد؛ افرادی که بعد از انجام پروتز بعد از مدتی از اندازه و فرم پروتز در سینه خود راضی نیستند و یا دچار اذیت آنها می شود که تصمیم به خارج کردن پروتز می کنند می توانند برای ترمیم با پزشک خود مشورت کنند و در صورت صلاح دید پزشک این کار انجام شود.

جراحی بازسازی سینه

این جراحی بازسازی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل بیماری های خاص از جمله سرطان سینه اقدام به برداشتن سینه در آنها کرده اند؛ برای این افراد جدا از این که زیبایی اندام آنها از بین رفته است، روحیه آنها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و در مواقعی باعث افسردگی در آنها می شود، به همین جهت جراحی بازسازی سینه برای ترمیم و ایجاد سینه در افراد و کمک به خانم ها برای داشتن سینه های طبیعی ایجاد شده است.

عمل ماستکتومی یکی از عمل های درمان سرطان سینه در خانم ها می باشد که در این عمل بخشی و یا تمام بخش سینه را در بیمار بر می دارند.

جراحی بازسازی سینه در این افراد به صورت طبیعی در خانم ها با حجم و فرم طبیعی سینه  ایجاد می شود و ظاهر سینه تقریبا به حالت طبیعی در می آید هر چند که قدرت و توانایی و حسی در سینه ها برای دوره شیردهی به نوزادان وجود ندارد ولی بازسازی فرم آن میتواند روحیه این بیماران را تغییر دهد.

اما روشی که در این جراحی برای طبیعی بودن سینه استفاده می شود و تقارن بین دو سینه را برطرف می سازند، به چند صورت به شرح زیر می باشد:

– استفاده از بافت های پوست از قسمت های بدن خود بیمار از جمله بافت زیر شکم، می باشد

– کاشت ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه با توجه به اندازه متناسب با سینه

روش اتولوگ: در این روش از بافت و عضله و چربی باسن برداشته و در ناحیه سینه قرار می دهند.

جراحی بازسازی سینه خطری برای بیماری سرطان ندارد و میتوان زیر نظر پزشک اقدام به جراحی کرد و پزشک توصیه های لازم را در خصوص آزمایش های بعد از جراحی برای بیمار ارائه می دهد که حتما باید آن ها را رعایت کنید.

جراحی زیبایی سینه

 نکات مهم قبل و بعد از جراحی زیبایی سینه

– انجام آزمایش های مربوط به جراحی سینه

– انجام ماموگرافی

– خودداری از مصرف دخانیات

– خودداری از مصرف داروهایی از جمله آسپرین و قرص ضد التهاب و مکمل ها جهت جلوگیری از خونریزی

– اطلاع پزشک از داروهایی که مصرف می کنید

دوره بهبود عمل زیبایی سینه

عمل زیبایی سینه همانند سایر جراحی ها نیاز به دوره ای زمان برای بهبودی دارد؛ جراحی زیبایی سینه تقریبا شش ماه طول می کشد تا به بهبودی کامل برسد اما معمولا در دو هفته اول افراد می توانند به کارهای روزمره خود مشغول شوند.

نکات مهم بعد از عمل جراحی سینه

بعد از جراحی، زمانی که اثر داروی بیهوشی از بین می رود و فرد به هوش می آید کمی احساس درد و خستگی خواهد داشت که با استراحت در چند ساعت آرام می شود در این مدت بهتر است کسی همراه بیمار باشد.

هفته اول بعد از جراحی

تا یک هفته بعد از جراحی باید مراقبت های لازم را انجام داد و از مسکن های تجویزی توسط پزشک به طور مرتب استفاده کرد تا درد ناشی از جراحی را کاهش دهد؛ یک هفته بعد از جراحی معمولا حال بیمار نرمال می شود و البته بهبود جراحی بستگی به نوع جراحی دارد.

ده روز بعد از عمل

در این مدت بیمار تقریبا به روزمرگی های خود بر میگردد و می تواند به کارهای خود برسد اما باید توجه داشته باشد که فشار بیش از حد به بدن خود می تواند به فرد آسیب وارد کند؛ کارهایی از جمله ورزش های سنگین یا بلند کردن وسیله های سنگین و کارهای دیگری از این موارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بهبودی کامل بعد از جراحی زیبایی سینه

بهبودی کامل بعد از جراحی به مدت دو ماه به طول می انجامد که در این دوره بیمار تحت نظر پزشک قرار می گیرد و باید در تاریخ های مشخصی برای معاینه به پزشک مراجعه شود و مراقبت های توصیه شده را فراموش نکند اگر مراقبت از بیمار به طور صحیح صورت گیرد بهبود جراحی با روال عادی طی خواهد شد و نتیجه جراحی مطلوب و رضایت بخش می شود.

نکات مهم در روند تسریع بهبودی بعد از عمل زیبایی سینه

همانطور که در مطالب بالا گفته شد بعد از عمل احساس درد در بیماران مشاهده خواهد شد که نیاز به زمان و استراحت و مراقبت دارد تا درد کاهش یابد، نکاتی که برای کاهش درد موثر می باشند به شرح زیر می باشند:

– استفاده از لباس زیر مخصوص برای تسریع در بهبود سینه و البته استفاده دائمی از این لباس های زیر که برای نگهداری ایمپلنت و پروتز ها و تنظیم گردش خون موثر است؛ استفاده مرتب از لباس زیر مناسب برای یک ماه با جنس و طرح مناسب و سازگار با بدن باید شبانه روز استفاده شود.

– استراحت کردن مطلق در هفته اول جراحی با کمک یک همراه برای مراقبت از بیمار

– خودداری از فعالیت های سنگین تا گرفتن نتیجه نهایی از جراحی

– تغذیه مناسب

– ماساژ سینه ها بعد از جراحی برای جلوگیری از ایجاد کپسول انقباضی در سینه که روزانه باید انجام شود.

– خودداری از ورزش های سنگین حداقل به مدت ۶ ماه

– خوابیدن به روش صحیح بعد از جراحی بسیار مهم است؛ نحوه صحیح خوابیدن برای جلوگیری از فشار روی سینه خوابیدن به پشت است.

– خودداری از شنا کردن و استفاده از وان در حمام به مدت زیاد؛ البته حمام کردن برای بدن بعد از جراحی خطری ندارد و باید به صورتی باشد که آب در بدن به مدت طولانی نماند.

عمل کوچک کردن سینه

جراحی های ترکیبی سینه

برخی افراد هستند که علاوه بر کوچکی سینه دچار مشکلات دیگری در این ناحیه هستند که نیاز به اصلاح دارند و یک روش جراحی به تنهایی نمی تواند این مشکلات را برطرف کند و به نتیجه مطلوب برسد و رضایت بیمار را جلب کند به همین خاطر از چند روش برای زیباسازی سینه در یک جراحی استفاده می کنند؛ برای مثال برای فردی که نیاز به بزرگ کردن سینه دارد و البته از افتادگی سینه خود نیز ناراحت است و خواستار تغییر فرم در آن می باشد می توان از روش های پروتز و لیفت سینه به طور همزمان برای رفع مشکل در سینه استفاده کرد و علاوه بر بزرگ کردن حجم سینه تقارن و افتادگی آن را برطرف ساخت.

و همین فرایند در کوچک کردن سینه نیز مورد استفاده قرار می گیرد که همراه با لیفت انجام می شود و چربی های اضافی را همزمان با حذف پوست اضافی بر میدارند و همچنین در کنار این جراحی ها میتوانند عمل کاشت ایمپلنت را انجام دهند که البته در صورت کاهش حجم سینه دیگر نیازی به کاشت ایمپلنت نیست و جراحی کوچک کردن سینه به تنهایی بخش مهمی از ایرادات سینه را برطرف می سازد‌؛ اما به طور کلی در مواقعی برای کاهش حجم سینه نیز نیاز به استفاده از کاشت ایمپلنت می شود تا تغییرات مورد انتظار را در فرم و شکل سینه انجام داد؛ در این مواقع بافت کمتری در سینه برای فرم دهی به آن در دسترس می باشد و باید از کاشت ایمپلنت برای پر کردن نواحی خالی استفاده کرد.

نتیجه مطلوب در جراحی زیبایی سینه چگونه است

جراحی زیبایی سینه طبیعتاً با رعایت نکات توصیه شده و مراقبت های صحیح می تواند به نتیجه مطلوب و مورد انتظار برسد و حتی از عوارض احتمالی جراحی جلوگیری کند؛ مراقبت ها در نوع جراحی در افراد متفاوت می باشد و پزشک در تمام دوره های انجام جراحی و تا بهبودی کامل بیمار، آنها را تحت معاینه قرار می دهد؛

نکاتی که خیلی در این خصوص رایج می باشد و از طرف پزشک توصیه می شود مصرف مرتب و صحیح داروهای تجویزی و انجام ورزش های صحیح و نکاتی که برای جلوگیری از عفونت جای جراحی و بدن باید رعایت شود؛

در حالت کلی اگر بخواهیم از نتیجه مطلوبی از جراحی سینه برخوردار شویم باید توسط پزشک مجرب و با مشاوره و آگاهی کامل از مزایا و معایب و روش های پیشگیری از مشکلات احتمالی اقدام به این کار کرد.

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا