برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

عمل زیبایی شکم و پهلو

عمل زیبایی شکم و پهلو

عمل زیبایی شکم و پهلو

در تهران و دیگر استان های ایران مرکز جراحی و عمل زیبایی شکم و پهلو و همچنین برداشتن چربی شکم زیادی وجود دارد که همواره مشغول به کار هستند، که هر کدام از دکتر ها ، ویژگی ها و تجهیزاتی خاص خود برخوردار هستند. از این رو ما تصمیم داریم لیست 10مرکز معتبر عمل زیبایی شکم و پهلو در تهران و دیگر استانها که از هر نظر بهترین هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین کلینیک جراحی زیبایی شکم

اگر در تهران و … سکونت دارید و به دنبال بهترین کلینیک جراحی شکم و پهلو با قیمت ارزان و مناسب هستید ما بهترین ها را در اختیار شما قرار دادیم که در ادامه لیست 10 تایی را می توانید ببنید.

عمل زیبایی شکم چیست؟

عمل زیبایی شکم به منظور زیباسازی و تناسب اندام‌ در آقایان و خانم ها انجام می شود که در اصطلاح به این جراحی شکم ابدومینوپلاستی می‌ گویند؛ داشتن شکم بد فرم و افتاده و بزرگ در آقایان و خانم ها بسیار ناپسند می باشد که امروزه شاهد این مشکل در بسیاری از افراد هستیم؛ این افراد روش های مختلفی را برای تغییر فرم و صاف کردن شکم خود انجام می دهند که در مواقعی به نتایجی می رسند اما بعد از مدتی شکم به حالت قبلی بر میگردد؛ جراحی زیبایی شکم با فرایند حذف چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم می تواند تناسب اندام را در افراد به وجود آورد و برای همیشه آن ها را از چربی های اضافی شکم خلاص کند.

جراحی زیبایی شکم علاوه بر این که برای داشتن تناسب اندام موثر است می تواند به صورت ترمیمی صورت بگیرد و ایرادات شکم را برطرف سازد؛ برخی از این مشکلات در شکم به شرح زیر می باشند:

– ترمیم پوست شکم که به دلایلی از جمله زایمان، کاهش وزن و افزایش وزن ، تروما و… دچار چین و چروک و آسیب های پوستی شده است.

– تنظیم شکل ساختاری شکم

– اصلاح عضلات شکم

– بهرمند کردن فرد از داشتن شکم با ظاهر طبیعی

– برطرف سازی فتق شکم

عمل زیبایی شکم و پهلو

نکاتی در مورد جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم با توجه به اینکه جراحی سنگینی در بخش مهمی از اندام صورت می گیرد نیاز به استراحت و مراقبت های ویژه دارد تا روند بهبود تسریع یابد؛ بعد از جراحی یک روز کامل باید استراحت مطلق داشت و از انجام هر گونه فعالیت سبک و سنگین پرهیز کرد و همچنین از گن های مخصوص شکم تا سه ماه بعد از جراحی باید استفاده شود؛ جراحی شکم برای نتیجه بخشی مطلوب و جلوگیری از عوارض احتمالی نیاز به جراح متخصص در بیمارستان های معتبر دارد که تجربه کافی در این زمینه داشته باشند.

یکی از عوارض جدی و خطرناک در جراحی شکم در صورت رعایت نکردن اصول جراحی مبتلا شدن به آمبولی شکم است که برای بیمار بسیار خطرناک و در مواقعی امکان مرگ بیمار می شود؛ آمبولی شکم به معنی گرفته شدن رگ های خون با بافت های چربی شکم می باشد؛ بنابراین باید این نکته را مورد توجه قرار داد و پزشک تمام مهرت و تجربه خود را برای کاهش این عارضه مورد استفاده قرار دهد.

نکته دیگر در خصوص انجام جراحی زیبایی شکم این است که برای کسانی که چربی بدن آن ها در کل اندام، بسیار زیاد باشد موثر نخواهد بود و باید در مرحله اول اقدام به چربی سوزی در کل اندام خود بکند و وزن خود را تا حدودی کاهش دهد به طوری که چربی اضافی در نواحی مختلف بدن نیز به درصد پایین برسد؛ در این صورت می توان تصمیم به جراحی زیبایی شکم کردن و با حذف چربی و بافت اضافی شکم و پهلو ها کرد و به تناسب اندام مورد انتظار خود دست یابید.

انجام انواع جراحی همزمان با عمل زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم می تواند به همراه جراحی های دیگر از جمله جراحی زیبایی سینه و جراحی لیپوساکشن پهلو انجام شود که البته با توجه به سن و مقاومت بدن افراد این جراحی همزمان انجام می شود؛ اما همراه با جراحی های در حین زایمان صورت پذیر نیست و برای سلامتی و جلوگیری از مشکلات بدنی فرد توصیه نمی شود که جراحی زیبایی را با دیگر جراحی ترکیب کرد.

جراحی زیبایی شکم و پهلو

جراحی زیبایی شکم برای چه افرادی مناسب می باشد؟

با توجه به مفاهیمی که در مورد جراحی زیبایی شکم مطالعه کرده ایم می توان فهمید که این جراحی برای چه کسانی مناسب است؛ اما نوع جراحی ها و ایرادات و مشکلات هر فردی با هم متفاوت است که برخی افراد را ملزم به انجام جراحی می کند چرا که روش های دیگر نتیجه مطلوبی به افراد نمی دهد و برای برطرف ساختن مشکلات چاقی بیش از حد شکم و… باید از جراحی زیبایی شکم استفاده کرد؛ با این حال افرادی نیز وجود دارند که پزشک جراحی را برای آن ها مناسب نمی داند و راه حل های دیگری به آن ها پیشنهاد می دهد و همه این موارد با توجه به بررسی و معاینه بیمار توسط پزشک تشخیص داده می شود.

موارد منع جراحی زیبایی شکم

– ناسازگاری بدن برای بیهوشی که امکان خونریزی شدید و ایجاد عوارض جدی در بیمار را دارد.

– در صورت تمایل به کاهش وزن و بارداری باید تحت مشورت با پزشک جراحی زیبایی شکم را انجام دهید زیرا امکان بروز مشکلاتی در آینده برای تغییر وزن احتمالی خواهد داشت.

جراحی زیبایی شکم برای چه افرادی مناسب است؟

– برخورداری از سلامت کامل جسمی

– ثبات نگه داشتن وزن افراد در آینده

– خودداری از مصرف دخانیات

– واقع بین بودن در نتیجه های احتمالی جراحی

– جراحی شکم برای شکم های بزرگ و افتاده و دارای چین و چروک و نا فرم مناسب است

بهتر است بدانید که جراحی زیبایی شکم تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد و لازم است قبل از بیهوشی شرایط گفته شده در موارد بالا بررسی شود.

عمل زیبایی شکم زن و مرد

عوارض جراحی زیبایی شکم

عوارض جراحی های زیبایی شکم اگر توسط جراح با سابقه و مجرب انجام شود و از تجهیزات پیشرفته که امروزه برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ایجاد شده اند استفاده شود تا حد بسیار زیادی عوارض جراحی را کاهش می دهند و نگرانی برای افراد ندارد اما به طور کلی اگر بخواهیم عوارض جراحی زیبایی شکم را بررسی کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– آمبولی شکم( گرفتگی رگ های خون با بافت های چربی شکم)

– عفونت گرفتگی محل جراحی و بخیه

– جمع شدن خون

– بیرون زدگی بافت شکم از محل برش جراحی

– لخته خون

– از بین رفتن حس بدن

– حالت تهوع

نکات مهم قبل از جراحی زیبایی شکم

– آمادگی کامل بدنی و روحی برای جراحی و بعد از جراحی

– ثابت نگه داشتن وزن و خودداری از تغییر وزن در آینده

– خودداری از مصرف داروهایی مثل آسپرین، ضد التهاب و مشابه این داروها

– برای مدتی از مصرف دخانیات خودداری کند

– انجام آزمایش خون و اشعه ایکس و نوار قلب برای بررسی بیماری های مختلف و مشکلات احتمالی

– استفاده مرتب و صحیح از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از ایجاد عفونت

برداشتن چربی شکم

جراحی زیبایی شکم به چه صورت انجام می شود؟

جراحی زیبایی شکم با ایجاد برش هایی در پایین شکم با توجه به حجم چربی هایی که در شکم باید حذف شود اندازه برش را مشخص می کند و همچنین اطراف ناف را که چربی و پوست اضافی دارد را باید برش بدهند؛ سپس پزشک با رعایت اصول بهداشتی و جراحی پزشک به اصلاح فرم و شکل شکم می پردازد و در آخر جراحی پوست برش خورده با بخیه بسته می شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

پزشک ناحیه شکم را بعد از جراحی پانسمان می کند و از وسیله ای برای جمع کردن خون اضافی در زیر بافت شکم استفاده میکند که بعد از مدتی آن را از بدن خارج می کنند؛ اما در مدتی که جراحی به طور کامل بهبود پیدا نکرده است باید مراقبت هایی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید؛ مواردی که باید در خصوص بعد از جراحی بدانید به عبارت زیر می باشد:

– جلوگیری از بروز آسیب به بخیه شکم

– مصرف به موقع داروهای تجویزی

– خودداری از مصرف دخانیات

– مراجعه به موقع برای معاینه محل جراحی

– زمان کشیدن بخیه های جراحی

– زمان بهبودی و برگشتن به فعالیت های روزمره

– استفاده از مسکن برای کاهش درد بعد از جراحی

– ستفاده از گن های مخصوص شکم به مدت شش ماه الزامی می باشد

– خودداری از انجام کارهای سنگین و ورزش های سنگین تا بهبود کامل جراحی

ماندگاری جای بخیه در شکم بعد از جراحی

به طور کلی جای بخیه در جراحی های تهاجمی مشخص می باشد اما با مهارت پزشک و توصیه هایی که به بیمار می دهد اگر رعایت شود با مرور زمان کمتر می شود.

محل برش جراحی زیبایی شکم

محل برش های ایجاد شده در دو قسمت شکم، در زیر شکم و دور ناف که این برش در مواقع مورد نیاز با توجه به روش جراحی انجام می شود؛ همچنین برش ها در پایین ترین نقطه شکم به صورت افقی با توجه به اندازه مورد نظر صورت می گیرد.

درن در جراحی به چه دلیلی استفاده می شود؟

درن وسیله ای است که در جراحی استفاده می کنند و به منظور خارج شدن مایعات و ترشحات اضافی در شکم مورد استفاده قرار می گیرد؛ این وسیله تا چند روز در شکم باقی می ماند تا مایع اضافی در بدن باقی نماند و سپس توسط پزشک خارج می شود.

زمان بهبود کامل عمل زیبایی شکم

بهبود کامل جراحی شکم تا یک سال به طول می انجامد و در این مدت می توان به کارهای روزمره خود با رعایت نکات مراقبتی ادامه داد و تا یکسال شاهد نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی شکم خواهید بود البته جراحی موفق به انتخاب و مشاوره های قبل از جراحی نیز بستگی دارد.

نتیجه گیری

جراحی شکم با توجه به این که به طور مستقیم با وزن افراد در ارتباط می باشد نتیجه آن را برای سال های آینده نمی شود پیش بینی کرد چرا که جراحی شکم با افزایش وزن و سن افراد تحت تاثیر قرار می گیرد؛ این مورد باید مورد توجه بیماران قرار بگیرد.

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا