برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن لابیاپلاستی

در تهران و دیگر استان ها مرکز جراحی و عمل زیبایی واژن زیادی وجود دارد که همواره مشغول به کار هستند، که هر کدام از دکتر ها ، ویژگی ها و تجهیزاتی خاص خود برخوردار هستند. از این رو ما تصمیم داریم لیست 10مرکز معتبر عمل زیبایی وا/زن لابیاپلاستی  در تهران و دیگر استانها که از هر نظر بهترین هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین کلینیک عمل زیبایی واژن

اگر در تهران و دیگر استانهای ایران سکونت دارید و به دنبال بهترین کلینیک جراحی واژن با قیمت ارزان و مناسب هستید ما بهترین ها را در اختیار شما قرار دادیم که می توانید در ادامه لیست را مشاهده کنید.

عمل زیبایی واژن

امروزه با توجه به اینکه افراد به زیبایی اهمیت بسیاری می دهند و طرفدار زیبایی هستند با روش های مختلف سعی بر زیباسازی ظاهر و اندام خود دارند که عمل زیبایی واژن از جمله روش های زیبایی برای واژن می باشد.

با ما همراه باشید تا با روش های عمل زیبایی واژن و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید.

جراحی زیبایی واژن چیست؟

جراحی زیبایی واژن به معنی زیباسازی واژن و همچنین رفع ایرادات موجود در واژن با روش های مختلف جراحی می باشد، که در اصطلاح به آن لابیاپلاستی می گویند؛ در این جراحی پزشک با فرایند جراحی لابیای واژن را که در قسمت بیرون ناحیه واژن قرار دارد، به اندازه ای کوچک می کنند و بهتر است بدانید که اصولا جراحی های واژن توسط جراح خانم انجام می شود.

جراحی واژن علاوه بر زیبایی به صورت ترمیمی مورد استفاده قرار می گیرد، که این جراحی برای افرادی که نیاز به تنگ کردن واژن، برطرف سازی رکتوم که به داخل واژن می رود، ترمیم افتادگی رحم و… موثر می باشد و این مشکلات را در خانم ها برطرف می سازند؛ وجود این مشکلات در خانم ها بسیار اذیت آور می باشد چرا که خانم ها دائما در حال انجام فعالیت های منزل و در تحرک هستند باعث درد در ناحیه واژن آن ها می شود؛ مشکلات واژن به طوری است در حالت های مختلف از جمله ورزش کردن و در روابط جنسی زناشوئی و یا حتی انجام کوچک ترین کارها تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب نگرانی و درد در خانم ها می شود چرا که از طرفی شکل ظاهری واژن نیز به فرم بدی تبدیل می شود و از طرفی زیبایی واژن را نیز از بین می برد؛ بنابراین برای رفع این مشکلات باید زیر نظر پزشک به جراحی اقدام کرد تا با رفع مشکلات و ایرادات واژن شکل ظاهری آن را هم زیبا کنند و اعتماد به نفس را در خانم ها ایجاد کنند.

در جراحی زیبایی واژن به ترمیم شکل ظاهری واژن و رفع مشکلات واژن می پردازند که با استفاده از روش های جراحی موجود صورت می گیرد که بهتر است بدانید این جراحی تا دو ساعت زمان نیاز دارد که با بی حسی و بیهوشی همراه می باشد.

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن در دختران مجرد

این جراحی با توجه به این که در ناحیه حساسی در خانم ها انجام می شود ممکن است برای افرادی این باور به جود بیاید که برای دختران مجرد به دلیل داشتن پرده بکارت در آن ها امکان آسیب به آنها شود، اما بهتر است بدانید که هیچ گونه نگرانی در این خصوص برای خانم ها ندارد و همه افراد می توانند از فواید این جراحی زیبایی برخوردار شوند.

نکته قابل توجه در این جراحی در مورد سن افراد می باشد که برای افرادی مناسب است که سن بلوغ خود را کامل کرده باشند‌، دیگر هیچ گونه محدودیتی برای دختران وجود ندارد.

روش های عمل زیبایی واژن

برای عمل زیبایی واژن روش های متفاوتی وجود دارد که هر کدام برای مورد خاصی در واژن استفاده می شود که انتخاب این روش ها طبق تشخیص پزشک صورت می گیرد که در معاینه افراد قبل از عمل روش های متناسب با نوع مشکل فرد را بررسی می کنند و در نهایت موثرترین روش را برای رفع مشکلات واژن و زیبایی آن بکار می گیرند؛ در ادامه مقاله با روش های جراحی زیبایی واژن بیشتر آشنا خواهید شد.

روند بهبودی بعد از عمل زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن پس از اتمام عمل، طبیعتاً با درد همراه می باشد که با تجویز داروهای مسکن توسط پزشک و مصرف مرتب و صحیح آن ها، درد را کاهش می دهند؛ اما برای بهبود کامل واژن باید به مراقبت های توصیه شده عمل کنید و حمام رفتن روزانه و استفاده از آنتی بیوتیک را فراموش نکنید ؛ با رعایت نکات مراقبتی بعد از ۶ ماه به بهبودی کامل خواهید رسید، البته در ۶ هفته اول جراحی، تورم های جراحی بهبود پیدا میکنند و فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد.

نکات مهم بعد از عمل زیبایی واژن

– جراحی زیبایی واژن یک جراحی غیر تهاجمی به شمار میرود که بعد از جراحی در بسیاری از مواقع فرد با تجویز دارو بدون بستری شدن ترخیص می شود.

– مصرف آنتی بیوتیک و مسکن برای کاهش درد و جلوگیری از عفونت واژن

– بخیه های جراحی در واژن معمولا جذبی می باشند که تا ۳ هفته ترمیم جذب می شوند که در این مدت باید مراقبت های لازم را از جمله حمام رفتن را به طور روزانه انجام دهید.

– با توجه به این که فرد بعد از یک هفته می تواند فعالیت های خود را ادامه دهد اما باید توجه داشته باشید که از انجام فعالیت های سنگین تا بهبودی کامل خودداری کنید.

– تا دو ماه روابط جنسی زناشویی انجام ندهید.

– نتیجه مورد انتظار از جراحی واژن ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد و بهبود کامل آن تا یک سال ادامه دارد.

– برش های جراحی را در نقطه خارج از دید در نواحی واژن ایجاد می کنند.

– درد های بعد از عمل طبیعی می باشد که بعد از چند روزی آرام می شود؛ لازم به ذکر است که در طول مدت بهبودی باید در تاریخ های مشخصی برای معاینه و بررسی روند بهبود به پزشک مورد نظر مراجعه کنید.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی کلیتوریس

کلیتوریس ساختاری از پوست اضافی در اطراف واژن می باشد که‌ در واژن همه خانم ها به طور طبیعی وجود دارد و همچنین دارای حس جنسی بسیار زیاد می باشد؛ اندازه کلیتوریس در واژن خانم ها با هم تا حدودی متفاوت است، در برخی اندازه کمی بزرگ دارد که این مورد برای بعضی خانم ها مورد پسند نیست و با جراحی زیبایی اقدام به ترمیم و کوچک کردن کلیتوریس می کنند؛ در این جراحی قسمتی از پوست کلیتوریس که به آن هود کلیتورال می گویند را برش داده و اندازه آن را به دلخواه کوچک می کنند، که تمام مراحل این جراحی با بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود، مواقع استفاده از بی حسی موضعی با توجه به ساده بودن جراحی می باشد که فقط برای جلو گیری از خونریزی و درد ناشی از برش جراحی ،محل مورد نظر را بی حس می کنند.

این جراحی تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد و جراح بعد از اتمام جراحی با استفاده از کرم آنتی بیوتیک و پد جراحی محل را پانسمان می کند که لازم است در ساعات مشخصی که پزشک توصیه میکند تعویض شود ؛همچنین بیمار بعد از چند ساعت طبق تشخیص پزشک ترخیص می شود.

قابل ذکر می باشد که این جراحی می تواند همراه با جراحی لابیاپلاستی صورت بگیرد و هیچ‌ گونه خطری برای واژن و کلیتوریس ندارد و تغییری در حس های عصبی و جنسی این ناحیه به وجود نمی آید بلکه زیبایی واژن را افزایش می دهد.

عمل جراحی پرینورافی

عمل جراحی پرینورافی به منظور کوچک کردن دهانه واژن انجام می شود و برای خانم هایی که به دلیل زایمان های طبیعی و یا افتادگی رحم و ….دچار تغییر در ساختار و اندازه دهانه واژن و تضعیف بافت آن می شود، موثر می باشد؛ این جراحی با استفاده از عمل پیلوپلاستی صورت می گیرد که شکل ظاهری واژن را به حالت طبیعی تبدیل می کند؛ این جراحی می تواند همزمان با جراحی های دیگر در زیبایی واژن صورت بگیرد.

جراحی پرینورافی چه فرایندی دارد؟

در جراحی پرینورافی پزشک با توجه به نوع جراحی که بدن فرد نیاز دارد تشخیص به بیهوشی کامل و یا بی حسی موضعی می کند و سپس برش کوچکی در پشت دیواره دهانه واژن به سمت داخل ایجاد می کند و پوست واژن را از بافت اصلی واژن جدا و پوست اضافی آن را حذف و سپس از دو طرف به اندازه‌ مورد نظر به هم وصل می کنند و با بخیه می بندند و این عمل باعث کوچک شدن اندازه دهانه واژن می شود که در روابط جنسی زناشویی بسیار خوشایند می باشد.

دلایلی که باعث آسیب دیدگی واژن و پرینه می شود چیست؟

زایمان طبیعی: در زایمان طبیعی با توجه به شرایطی که در حین زایمان به وجود می آید برش های در دیواره واژن ایجاد می شود که بعد از زایمان با بخیه بسته می شود؛ به برش های در حین زایمان در اصطلاح پزشکی برش اپیزیوتومی می گویند؛ اصولی نبودن برش های جراح در زایمان موجب ایجاد آسیب به پرینه و واژن می شود.

کم کردن وزن در افراد: افرادی که وزن زیادی دارند در صورت کم کردن وزن امکان افتادگی و چین خوردگی پوست در ناحیه واژن و دیواره واژن شود.

افزایش سن: طبیعتاً افزایش سن تاثیر بسیاری در تغییر ساختاری پوست خواهد شد افرادی که به سن بالا می رسند  به طور طبیعی بافت واژن آن ها ضعیف و دچار افتادگی می شود‌ و این اتفاق با دوره یائسگی زنان همراه است و تغییرات واژن نمایان می شود.

چاقی: همانطور که لاغری بیش از حد می تواند به پرینه آسیب وارد کند این اتفاق در چاقی بیش از حد مخصوصا در افراد لاغر نیز مشاهده می شود و دیواره های واژن را تحت تاثیر قرار می دهد.

تمام این موارد در آسیب به پرینه و واژن ارتباط دارند و همچنین بهتر است بدانید که برخی بیماری ها از جمله سرفه های شدید می تواند به پرینه آسیب وارد نماید و یا این مشکل به طور ژنتیکی در برخی افراد به وجود می آید.

عوارض عمل پرینورافی

– احساس درد شدید

– ایجاد تورم

– از بین رفتن حس بافت های محل جراحی

– ایجاد عفونت و خونریزی

– ایجاد لخته خون

– بروز مشکلاتی در روده

– تاثیرات منفی در موقع بیهوشی

جراحی ترکیبی با عمل پرینورافی

چند نوع جراحی های ترمیمی در واژن وجود دارند که با توجه به تشخیص جراح با معاینه و بررسی شرایط بیمار می توان با عمل پرینورافی به صورت همزمان انجام داد که به شرح زیر می باشد:

– برداشتن رحم

– برداشتن لوله ها و تخمدان ها

– برداشتن دو طرفه لوله ها

– ترمیم پرولاپس رحم

جراحی واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی به منظور تنگ کردن داخل واژن صورت می گیرد؛ بسیاری از خانم ها با انجام تمرینات ورزشی سعی می کنند که حالت ارتجاعی واژن را اصلاح کنند اما این فعالیت ها با افزایش سن که بافت بدن از حالت طبیعی خود کامل خارج شده است نتیجه مطلوبی به وجود نمی آورد به همین جهت برای رفع ایرادات واژن از طریق جراحی واژینوپلاستی اقدام به تنگ کردن کانال واژن توسط جراح متخصص می کنند و گزینه بسیار موثری می باشد.

از بین رفتن قابلیت ارتجاعی واژن که به بزرگ شدن واژن می انجامد به دلایل مختلفی از جمله زایمان ، افزایش سن و روابط جنسی زناشویی می تواند به وجود آید که با جراحی قابل حل می باشد که به صورت زیبایی و ترمیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

قابل ذکر می باشد که افرادی که به طور مادرزادی و یا به دلایل داشتن بیماری های خاص در ناحیه واژن مانند سرطان درگیر آسیب های واژن شده اند می توانند با مراجعه به جراحان متخصص با مشاوره های تخصصی برای رفع مشکلات خود اقدام بکنند.

عمل زیبایی جراحی واژن

دلیل انجام جراحی زیبایی واژینوپلاستی

با توجه به این که بخشی از لذت های جنسی در روابط جنسی زناشویی به حالت واژن مربوط می شود، برای همین خاطر رفع ایرادات واژن برای افراد بسیار مهم می باشد؛ از سوی دیگر مشکل سست شدن عضلات واژن ظاهر آن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد که اعتماد به نفس خانم ها را کاهش می دهد؛ جراحی واژینوپلاستی با فرایند بسیار ساده و بدون خطر انجام می شود که  می تواند مشکلات ساختاری واژن را برطرف سازد؛ این جراحی همانند دیگر جراحی های واژن با استفاده از بخیه های جذبی بسته می شود و نیازی به کشیدن بخیه و بستری شدن در بیمارستان ندارد.

عمل واژینوپلاستی چه مزایایی دارد

– برخورداری از یک رابطه جنسی زناشویی لذت بخش برای دو طرف و رسیدن به ارگاسم قوی

– قوی شدن عضلات واژن رابطه جنسی زناشویی

– افزایش میل جنسی

– بالا رفتن زیبایی ظاهری واژن

– ایجاد اعتماد به نفس در خانم ها

انواع مشکلات مادرزادی خانم ها در واژن

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال: نوعی بیماری در خانم ها می باشد که بدن فرد به دلیل نداشتن کورتیزول و آلدوسترون از رشد ناحیه واژن جلوگیری می کند و باعث تغییر شکل در واژن می شود

آژنزی واژن: نوعی نقص در واژن فرد می باشد، به طوری که واژن فرد بدون مجرای تناسلی تشکیل شده است

نقص تکاملی مجاری مولر: این مورد طوری است که مجرای مولری با رشد غیر طبیعی همراه بوده است.

مشکلات اختلال در جنسیت افراد: این مورد با دو جنسیتی بودن در فرد همراه است که با جراحی واژینوپلاستی با تغییر جنسیت این مشکل را برطرف می کنند.

عوارض جراحی واژینوپلاستی

– ایجاد عفونت در واژن

– از بین رفتن حس واژن و ایجاد زخم شدید در واژن

– دیسپارونیا یا رابطه دردناک خشکی واژن

– فیستول رکتوواژینال (اتصال غیر نرمال بین قسمت تحتانی روده بزرگ و واژن)

– ایجاد خونریزی

– ماندگاری جای جراحی

این موارد از جمله عوارض احتمالی در جراحی واژن می باشد که پزشک قبل از جراحی با بیمار در رابطه با مزایا و معایب جراحی صحبت خواهد کرد و تمام تجربیات خود را برای پیشگیری از این عوارض ها مورد استفاده خواهد گرفت.

مفهوم نقطه جی چیست؟

نقطه جی بخشی از دیواره واژن است که در داخل واژن در عمق ۵یا ۴ سانتی متری در قسمت بالای واژن قرار دارد و بخش اروژنیک در واژن می باشد که حس جنسی بسیار بالایی دارد و در به ارگاسم رساندن خانم ها بسیار قوی و موثر می باشد؛ توجه داشته باشید که محل قرار گیری نقطه جی در خانم ها متفاوت می باشد و ممکن است در برخی افراد اصلا وجود نداشته باشد و این مورد طبیعی است و نگران کننده  نمی باشد.

نام گذاری نقطه جی توسط یک متخصص زنان در آلمان به نام ارنست گرافنبرگ گرفته شده است.

 جراحی تقویت نقطه جی

نوعی از روش های جراحی که به عنوان تقویت نقطه جی صورت می گیرد و برای افرادی که حس جنسی در آن ها ضعیف است و میخواهند به لذت بیشتری در روابط جنسی زناشویی برسند ،با تغییر اندازه نقطه جی در واژن به اصلاح نقطه جی تا اندازه ۴برابر می پردازند و به خانم ها در افزایش اعتماد به نفس و بالا رفتن احساس لذت در روابط کمک می کند.

در جراحی تقویت نقطه جی از تزریق هیالورونیک در محل قرار گیری نقطه جی استفاده می شود و در افزایش لذت جنسی در روابط بسیار موثر می باشد.

تقویت نقطه جی چگونه انجام می شود؟

این روش جراحی کاملا ایمن و ساده می باشد و با بی حسی موضعی همراه می باشد  که در مدت زمان ۱۵ دقیقه به اتمام می رسد؛ در این جراحی محل دقیق نقطه جی باید مشخص شود و ماده هیالورونیک با توجه به مقداری که پزشک تشخیص می دهد، در این قسمت تزریق شود.

این روش جراحی شاید در بسیاری از سازمان های پزشکی بررسی های لازم در تحقق کارایی آن نباشد و یا تایید شده نباشد ولی از پرطرفدارترین ها به شمار می رود و نتیجه به سزایی در بسیاری از افراد داشته است.

روش های دیگر تقویت نقطه جی

همانطور که در مطالب مرتبط با نقطه جی آموخته اید باید بدانید که نقطه جی در روابط جنسی زناشویی بسیار تاثیر گزار است و با روش های جنسی بین دو زوج می تواند قوی عمل کند، اما با توجه به این که نقطه جی در افراد متفاوت است برای تقویت آن در برخی خانم ها می شود از طریق پزشکی اقدام کرد و به نتیجه موثری رسید.

عمل زیبایی وااژن لابیاپلاستی

جراحی زیبایی هودوپلاستی

جراحی زیبایی هودوپلاستی به منظور زیباسازی و رفع ایرادات هود کلیتورال صورت می گیرد، هود کلیتورال بخش خارجی از اندام تناسلی خانم ها، روی کلیتوریس قرار دارد که به صورت چین خوردگی پوستی دیده می شود و ظاهر این بخش در اعتماد به نفس و داشتن رابطه جنسی بسیار موثر است، به همین جهت برخی افراد که از شکل ظاهری این بخش ناراضی هستند معمولا با مراجعه به پزشک و با جراحی هودوپلاستی اقدام به اصلاح شکل هود کلیتورال می کنند.

شکل ناحیه هود کلیتورال در خانم ها متفاوت است و کاملا طبیعی می باشد و جراحی برای تغییر شکل آن با توجه به خواسته افراد انجام می شود و در واقع نقصی در افراد به حساب نمی آید، اما در برخی افراد به دلایل مختلفی از جمله زایمان یا افزایش سن و ضربه خوردگی و …موجب تغییر شکل هود کلیتور می شود که در این مورد ظاهر خارجی اندام تناسلی خانم ها تحت تاثیر قرار میگیرد که برای برخی ناپسند می باشد و آن ها را در روابط زناشویی و استفاده از برخی لباس های تنگ ناتوان می کند.

جراحی هودوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

– افرادی که در روابط جنسی زناشویی ضعیف هستند و به لذت ارگاسمی نمی رسند

-افرادی که پوشیدن لباس های تنگ اذیت کننده است

– افرادی که دارای هود کلیتور با ظاهر ناپسند دارند

– افرادی که دارای اعتماد به نفس پایینی در روابط جنسی هستند

عوارض جراحی زیبایی هودوپلاستی

این جراحی نیز همانند جراحی های زیبایی دیگر دارای مزایا و معایب کم و زیاد هستند که معمولا در جراحی ها توسط پزشکان مجرب و متخصص سعی بر پیشگیری و کاهش این عوارض ها می کنند.

جراحی هودوپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

اول از همه در جراحی هودوپلاستی به بی حسی موضعی جهت شروع جراحی می پردازند و سپس با تعیین موارد قابل تغییر از جمله شکل و اندازه کلیتور جراحی را انجام میدهد و نقص های موجود در هودکلیتورال و اطراف آن را ترمیم می کنند.

هزینه عمل هودوپلاستی چقدر است؟

هزینه های جراحی در هودوپلاستی با توجه به عملکرد پزشک و شرایط درمانی هر فردی محاسبه می شود که به شرحی از موارد که در هزینه جراحی تاثیر دارند می پردازیم:

– اهداف و نیازهای درمانی

– مکان مطب پزشک

– کیفیت خدمات جراح

– آزمایشات پزشکی و هزینه بیهوشی

روش های غیر جراحی زیبایی واژن

روش های مختلفی برای زیباسازی واژن وجود دارد که البته توسط پزشک انجام می شود که روش های راحت و موثر و سرپایی در زیبایی واژن به شمار می روند، و البته انجام برخی تمرینات نیز می تواند تاثیر گزار باشد، در حالت کلی روش های غیر جراحی در زیبایی واژن به عبارت زیر می باشند:

– مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک

– تزریق prp

– تزریق پلاکت

– لیزر

– انجام تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی

– تزریق ژل و چربی برای جوان سازی واژن

نتیجه نهایی در عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن توسط پزشک مجرب و متخصص قطعا نتیجه مطلوبی خواهد داشت که خانم ها را به زیبایی و اعتماد به نفس بدون هیچ گونه ایراد و نقصی در اندام جنسی خواهند رساند که امروزه این جراحی از پرطرفدارترین جراحی ها در خانم ها به شمار می رود.

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا