برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

عمل زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم

در تهران و دیگر استان های ایران مرکز جراحی و عمل زیبایی چشم زیادی وجود دارد که مشغول به کار هستند. هر کدام از این کلینیک ها از دکتر ها ، ویژگی ها و تجهیزاتی خاص خود برخوردار هستند. از این رو ما تصمیم داریم لیست 10مرکز معتبر عمل زیبایی چشم در تهران و دیگر استانها که از هر نظر بهترین هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین کلینیک عمل زیبایی چشم

اگر در تهران و دیگر استانهای ایران سکونت دارید و به دنبال بهترین کلینیک جراحی زیباییی چشم (عمل زیبایی چشم بادامی ، کشیده ، گربه ای ، رنگی و پلک بالا و پایین ) با قیمت ارزان و مناسب هستید ما بهترین ها را در اختیار شما قرار دادیم که می توانید در ادامه لیست را مشاهده کنید.

عمل زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم یکی از انواع عمل های زیبایی میباشد که به منظور زیبا سازی چشم انجام می شود؛ عمل زیبایی چشم را در علم پزشکی کانتوپلاستی نامیده اند؛ این عمل زیبایی برای کشیدن چشم ها یا بزرگ کردن چشم و رفع ایرادات چشمی برای زیبا دیده شدن مورد استفاده افراد قرار گرفته است؛

عمل اپیکانتوپلاستی و لترال کانتوپلاستی به چه صورت می باشد؟

برای کشیده شدن چشم ها از عمل اپیکانتوپلاستی و لترال کانتوپلاستی استفاده می کنند و این دو روش برای زیبایی چشمان خود انتخاب می کنند؛ کسانی که چشمان کوچکی دارند از اعتماد به نفس پایین تری نیز برخوردارند و این موضوع برایشان ناراحت کننده می باشد، زیرا یکی از ویژگی های زیبایی صورت داشتن چشمان درشت و کشیده است؛ به همین خاطر افرادی که چشمان ریز و کوچکی دارند برای رفع کوچکی چشم های خود به سراغ عمل زیبایی چشم می روند.

عمل زیبایی چشم و پلک

برای آشنایی بیشتر با عمل زیبایی چشم و ویژگی های آن، به چند اصطلاح در این خصوص می پردازیم:

کانتوس:

به قسمت شروع و انتهای خط چشم ها کانتوس می گویند که به دو بخش داخلی و خارجی شناخته می شوند، محل وصل شدن پلک ها در انتهای چشم کانتوس خارجی نام دارد؛ در مفهوم کلی کانتوس می توان قسمت اتصال دو پلک بالا و پایین را اشاره کرد.

چین خوردگی اپیکانتیک:

همانطور که در چشمان بسیاری از افراد دیده اید، قسمت بالایی پلک آنها چین خوردگی هایی دارند که به آن ها اپیکانتیک می گویند که این چین خوردگی دلایل مختلفی از جمله ژنتیک و افزایش سن و…دارد؛ این مدل چشم ها معمولا در افراد کشورهای شرقی بیشتر دیده می شود که چشمان آنها را کوچک و ریز نشان می دهد.

عمل زیبایی چشم ها با روش های اپیکانتوپلاستی و لترال کانتوپلاستی برای رفع کوچکی چشم ها بسیار موثر است و کمک میکند تا افراد از چشمانی درشت و فرم زیبا برخوردار شوند.

کشیدن چشم ها در گذشته به عنوان رفع اختلالات پلک ها مورد استفاده قرار می گرفت که با گذشت زمان به عمل زیبایی چشم ها تبدیل شده است؛ البته این موارد در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، برای مثال این عمل در کره، به عنوان جراحی زیبایی بکار می روند در حالی که در غرب به صورت ترمیمی از آن استفاده میکنند؛ در حالت کلی میتوان گفت که عمل زیبایی کشیدن چشم ها علاوه بر این که اختلالات پلک را برطرف می سازند در فرم و جذابیت چشم نیز تاثیر خوشایندی دارند.

عمل اپیکانتوپلاستی و لترال  کانتوپلاستی در تغییرات اندازه عمودی و افقی چشم ها موثر است و فرم و شکل چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین باعث از بین رفتن چین روی پلک ها می شود و با باز شدن کانتوس چشم ها زیبایی آن را دو چندان می کند.

مفهوم چین خوردگی اپیکانتال:

چین خوردگی هایی در روی پلک بالایی وجود دارند که باعث می شود خط چشم ها را بپوشاند و چشم ها را کوچک نشان دهد و یا به صورت پوست اضافی روی کانتوس چشم ها وجود دارند که چشم را به طور واضح نمایان نمی کند؛ این مدل چشم در برخی افراد وجود دارد که به آن در اصلاح پزشکی، چین خوردگی اپیکانتال می گویند؛ این مدل چشم ها ظاهری خسته و چشمان پف کرده و خواب آلود به صورت می دهد.

عمل جراحی زیبایی چشم این مشکل را با باز کردن و برداشتن پوست اضافی روی پلک برطرف می سازند و باعث بزرگ شدن و درخشان شدن چشم می شود.

کسانی که سفیدی چشم آنها پنهان باشد چشم آنها کوچک و ریز دیده می شود که با عمل زیبایی آن را برطرف می کنند.

همچنین افرادی که خط دور چشمشان به صورت هلال میباشد و می خواهند چشمان گردی داشته باشند توسط جراح زیبایی با تغییراتی در پلک پایینی میتوانند فرم زیبایی به چشم ها بدهند.

جراحی زیبایی چشم به طور کلی برای افرادی پیشنهاد می شود که چشمان کوچکی دارند و یا فرم چشمان آنها جذابیت چشم را پنهان کرده است؛ برخی افراد علاقمند به داشتن چشم هایی همانند چشم های اتباع غرب می باشند و همین انگیزه آنها را به سمت جراحی زیبایی چشم می کشاند؛ جراحی زیبایی چشم اغلب در افراد معروف و سرشناس کشور کره به جهت داشتن چشمان کوچک و ریز پرطرفدار می باشد.

عمل زیبایی اپیکانتوپلاستی به چه صورت می باشد؟

عمل جراحی زیبایی اپیکانتوپلاستی دارای فرایند خاصی می باشد که بتوانند به نتیجه مطلوبی از جراحی چشم برسند، این عمل به منظور برداشتن چین خوردگی و زیباسازی چشم انجام می شود؛ در این روش اولین مرحله برای انجام جراحی معاینه توسط پزشک مربوطه و بررسی نوع چین خوردگی چشم می باشد، پس از آن چشم را بی حس می کنند تا درد ناشی از جراحی را متوجه نشوید و پزشک تسلط کافی برای انجام کار خود داشته باشد، سپس قسمتی از دور چشم و پلک داخلی یا خارجی که باید برش داده شود و عمل جراحی صورت پذیرد را مشخص می کند، و با برش دادن این قسمت ها چین خوردگی چشم را برطرف می کنند و چشم را با فرایند خاص خود کشیده میکنند و بعد از اتمام کار و تغییرات لازم روی چشم برش های چشم را با بخیه به حالت قبل بر میگردانند و پانسمان میکنند.

جراح در این عمل چربی ها و پوست اضافی را از روی چشم ها حذف میکند تا چین خوردگی روی پلک ها را از بین ببرد؛ در این صورت چشم ها باز تر میشوند و شکل ظاهری آن نیز درخشان تر و زیباتر به نظر می رسد.

انواع عمل زیبایی چشم

جراحی زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم به جهت پیچیده نبودن فرایند جراحی، نیازی به بستری شدن ندارد و مدت جراحی تا نیم ساعت میباشد؛ فقط لازم است که بعد از اتمام عمل چند ساعتی را برای استراحت بیمار اختصاص دهند تا فشار وارد شده به چشم کمی آرام شود؛ و بعد از طی این ساعات بیمار میتواند ترخیص شود و بعد از یک هفته با تشخیص پزشک در روند نرمال بهبود چشم، بخیه آن را بر می دارند؛ لازم به ذکر می باشد که اطراف چشم بعد از عمل متورم می شود که کاملا طبیعی می باشد و تا دو هفته با مراقب بهبود می یابد و کاملا می توانید به روز مرگی خود برگردید.

عوارض ناشی از جراحی اپیکانتوپلاستی

همانطور که میدانید چشم قسمتی از صورت می باشد که بسیار از حساسیت بالایی برخوردار است و طبیعتاً در جراحی زیبایی چشم ممکن است عوارضی برای فرد به وجود بیاورد، هر چند که با وجود متخصصین با سابقه، شاهد عوارض خاصی در عمل زیبایی چشم نبوده ایم ولی احتمال ایجاد هر عوارضی را باید مورد توجه قرار دهیم .

با چند مورد از عوارض احتمالی که در جراحی زیبایی چشم وجود دارد آشنا می شویم:

-ماندگاری جای زخم در محل برش و بخیه جراحی که تا مدت ها و شاید برای همیشه دیده شود.

-یکی دیگر از عوارض ناشی از جراحی چشم، امکان عفونت گرفتگی چشم می باشد که با توجه به رعایت نکات بهداشتی در حین جراحی توسط پزشک و بعد از عمل توسط بیمار به کاهش  عفونت چشمی منجر می شود.

عمل زیبایی لترال کانتوپلاستی به چه صورت می باشد؟

این عمل مشابه عمل اپیکانتوپلاستی صورت میگیرد با این تفاوت که برش در روش لترال کانتوپلاستی در بخش بیرونی ایجاد می شود؛ در این عمل زیبایی خطر خاصی متوجه بیمار نمی شود و بسیار آسان است و مدت جراحی توسط پزشک ۴۵ دقیقه زمان می برد که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و با مراقبت های مرتب تا ۱۰ روز چشم بهبود میابد که بخیه آن نیز در هفته اول برداشته می شود.

نکته قابل توجه در رابطه با جراحی زیبایی چشم خودداری کردن از مصرف دخانیات می باشد که باید برای سلامتی و بهبود چشم تا مدتی مصرف این موارد را از خود منع کنید تا آسیبی به چشم وارد نشود؛ همچنین تا زمانی که چشم ها کامل خوب نشده است از لنز استفاده نکنید.

عوارض ناشی از جراحی لترال کانتوپلاستی:

امکان توقف رشد مژه در قسمت برش خوردگی در جراحی

– امکان بروز حساسیت چشم و قرمزی چشم

در این روش جراحی زیبایی تغییر چشم گیری در ظاهر و شکل چشم ها به وجود نم آید به همین جهت برای بسیاری از افراد مورد پسند نمی باشد و این عمل را برای زیبایی چشمهایشان انتخاب نمی کنند.

این روش جراحی برای افرادی مناسب است که مشکل چندانی در شکل چشمان خود ندارد و با اندک تغییری آن را برطرف می کنند.

توصیه های مهم بعد از جراحی زیبایی چشم:

به طور معمول برای هر عمل جراحی توصیه هایی از طرف پزشک گفته می شود که برای تسریع روند بهبود جراحی بسیار موثر می باشد و برای جراحی زیبایی چشم نیز مراقبت هایی لازم است که بهتر اصلا به صورت مرتب انجام شود؛ به چند مورد از این موارد مراقبتی اشاره میکنیم:

– استفاده از کرم و قطره های چشمی برای رفع خشکی چشم

– استفاده مرتب و به موقع از داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است؛ استفاده از این داروها درد ناشی از جراحی چشم را کاهش می دهد و از بروز عفونت در چشم جلوگیری می کند

– خودداری کردن از انجام کارهای سنگین و استفاده نکردن از گوشی و تلویزیون و رانندگی و مواردی از این قبیل که باعث فشار و خستگی روی چشم می شود

رعایت این نکات اگر به صورت مرتب و صحیح انجام شود عوارض خطرناکی متوجه چشم ها نمی شود و نتیجه مطلوب جراحی زیبایی چشم را مشاهده خواهید کرد.

نکات دیگری علاوه بر استفاده از داروهای تجویزی که پزشک می دهد؛ بیمار را از انجام کارهای روزمره شخصی نیز منع می کند که باید به طور جدی آنها را رعایت کرد؛ این توصیه ها شامل موارد زیر می باشد:

– آرایش چشم

– ورزش های سنگین

– نگه داشتن بیش از حد سر به سمت پایین

– بلند کردن اجسام سنگین

– شستوشوی چشم با شوینده های معمولی

هزینه عمل زیبایی چشم

هزینه عمل زیبایی چشم

هزینه این جراحی بستگی به نوع انجام جراحی روی بیمار می باشد و اینکه از چه وسیله هایی استفاده می کنند بر هزینه عمل زیبایی چشم تاثیر می گذارد. جهت دریافت قیمت و مشاوره با کلینیک های جراحی چشم که در بالا معرفی کردیم در تماس باشید.

مدل های عمل زیبایی چشم

  • عمل زیبایی چشم گربه ای
  • عمل زیبایی چشم بادامی
  • عمل زیبایی چشم کشیده
  • عمل زیبایی چشم رنگی
  • عمل زیبایی پیک بالا و پایین

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا