برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

عمل گونه گذاری

عمل گونه گذاری

عمل گونه گذاری طبیعی

در تهران و دیگر استان های ایران مرکز جراحی و عمل گونه گذاری با ژل ، گونه گذاری با چربی ، گونه گذاری طبیعی ، گونه گذاری بدون جراحی و …  زیادی وجود دارد که همواره مشغول به کار هستند، که هر کدام از متخصصین  ، ویژگی ها و تجهیزاتی خاص خود برخوردار هستند. از این رو ما تصمیم داریم لیست 10مرکز معتبر عمل گونه گذاری  در تهران و دیگر استانها که از هر نظر بهترین هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین کلینیک های عمل گونه گذاری

اگر در تهران و دیگر استانهای ایران سکونت دارید و به دنبال بهترین کلینیک عمل گونه گذاری با قیمت ارزان و مناسب هستید ما بهترین کلینیک و متخصصین را در اختیار شما قرار دادیم که می توانید در ادامه لیست را مشاهده کنید.

انواع عمل گونه گذاری

برای عمل های زیبایی گونه از چند روش استفاده می شود این روش ها به صورت های جراحی استخوان گونه و گونه گذاری با پروتز و لیفت صورت می گیرد که هر کدام از این روش ها تکنیک های خاصی دارند و برای انجام امر زیبایی جداگانه در گونه انجام می شوند که در ادامه مطالب با تمام این روش ها آشنا خواهیم شد.

در روش گونه گذاری پزشک از تزریق ژل و چربی و لیفت گونه استفاده می کند و گونه ها را با این روش ها برجسته می کند و یا افتادگی گونه را برطرف می سازد.

اما در روش دیگری از جراحی گونه گذاری، فرم دهی استخوان گونه با انجام فرایند جراحی زیبایی به منظور گونه گذاری، صورت می گیرد.

عمل گونه گذاری

نکات مهم در انجام گونه گذاری

گونه گذاری یکی از انواع جراحی های زیبایی در صورت می باشد که به منظور چاق شدن صورت و برجسته سازی گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ گونه از بخش های موثر در زیبایی به خصوص در خانم ها به شمار می رود؛ و خانم ها از روش های مختلف در این خصوص به گونه گذاری و زیباسازی صورت خود می پردازند؛ با ما همراه باشید تا با انواع روش های زیباسازی گونه آشنا شوید و از توضیحات کامل از جراحی گونه و روش های گونه گذاری بهرمند شوید.

گونه گذاری با چربی

گونه گذاری با استفاده از تزریق چربی یکی از موثر ترین و طبیعی ترین حالت در ایجاد گونه می باشد؛ در این روش چربی به گونه ها تزریق می کنند که با استفاده از دستگاه مخصوص ساکشن توسط پزشک انجام می شود که این چربی تزریق شده به گونه از قسمت های شکم یا اطراف پهلو های خود بیمار برداشته می شود؛ تزریق چربی به گونه ها با توجه به تشخیص پزشک ممکن است برای چند جلسه صورت بگیرد، به همین منظور چربی های گرفته شده از بدن بیمار برای یک سال در مکان سردی نگه داری می شود تا در صورت لزوم از آن استفاده کنند؛ معمولا تزریق چربی به گونه ها در یک جلسه به نتیجه مطلوب می رسد تا مدت تقریبا طولانی در گونه ها، ماندگار می شود و روشی بی خطر است.

گونه گذاری با ژل

این روش از گونه گذاری همانند تزریق چربی صورت می گیرد با این تفاوت که در این روش از طریق تزریق ژل به جای چربی استفاده می کنند، و با توجه به این که ژل های تزریقی موادی غیر از مواد در بدن است با عوارض همراه می باشد و ممکن است به مرور زمان پوست دچار افتادگی و آسیب دیدگی شود؛ بنابراین در انجام تزریق ژل باید تحت نظر پزشک و با آگاهی کامل این جراحی انجام شود و از ژل های مورد تایید وزارت بهداشت برای تزریق روی گونه استفاده شود تا سلامت پوست به خطر نافتد؛ برای مثال ژل های اسیدهیالورونیک وجود دارند که می تواند ۸ تا ۲سال روی گونه ها بماند و عوارض بسیار کمی داشته باشد که توصیه می شود از این نوع ژل ها با وجود هزینه بالایی که دارند، استفاده کنید چرا که سلامت پوست شما مهمترین موضوع باید قرار بگیرد.

گونه گذاری با روش پروتز

گونه گذاری با استفاده از روش پروتز به صورت جایگذاری پروتز سیلیکونی در گونه ها با فرایند خاصی انجام می شود؛ در این روش جراحی با بیهوشی کامل صورت میگیرد و مدت زمان مورد نیاز برای اتمام عمل یک ساعت می باشد، در این جراحی، پروتز با برش قسمت مورد نظر از داخل دهان در گونه، گذاشته می شود و یا از طریق برش در زیر پلک این کار را انجام می دهند و همانند جراحی های دیگر با بخیه محل برش خورده بسته می شود که در مدت کوتاهی از یک هفته تا۱۰ روز این بخیه ها برداشته یا جذب می شوند؛ جراحی گونه گذاری در روش پروتز در بسیاری از مواقع ممکن است با انجام اقدامات زیبایی روی صورت همراه باشد که به صورت های لیفت صورت و ابرو و پلک و رینوپلاستی انجام می شود و در کنار انجام این جراحی های زیبایی پروتز را نیز از طریق برش های ناشی از این اقدامات زیبایی روی گونه جایگذاری میکنند و نیازی به برش های اضافی روی پوست نخواهد داشت.

این جراحی باید توسط جراحان پلاستیک متخصص و مجرب انجام بگیرد تا پوست صورت دچار عوارض شدید و غیر قابل جبران نشود؛ جراحی گونه گذاری با حرفه ای ترین تکنیک ها می تواند ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد؛ لازم به ذکر می باشد که پروتزهای استفاده شده در گونه از نوع سیلیکونی قابل جداسازی می باشد و اگر زمانی تمایل به کوچک کردن گونه خود داشته باشید می توانید با مراجعه به پزشک پروتز را از صورت خود بردارید؛ اما پروتزهای دیگر قابل جداسازی نیستند و جذب پوست و استخوان گونه می شوند.

نکاتی که برای بهبودی سریع جراحی توصیه می شود استراحت کردن مطلق به مدت یک هفته می باشد که در این هفته باید تمام نکات بهداشتی را رعایت بکنید و به طور مرتب طبق تجویز پزشک دهان خود را با آب نمک و دهان شویه ضدعفونی بکنید و همچنین منعی برای مسواک زدن وجود ندارد و مسواک را فراموش نکنید؛ این جراحی به جهت این که بخیه ها اغلب در داخل دهان ایجاد می شوند نیاز به مراقبت های جدی و استفاده از آنتی بیوتیک ها دارد که دچار عفونت گرفتگی نشود.

عکل گونه گذاری بدون جراحی

انواع مدل های گونه گذاری

جراحی گونه گزاری به سه روش انجام می شود که با توجه به سلیقه و تناسب فرم صورت از روش های زیر استفاده می کنند:

گونه ای: این مدل برای افرادی که می خواهند برجستگی در گونه آنها بیشتر باشد مناسب می باشد که در روی استخوان گونه جایگذاری پروتز انجام می شود.

زیرگونه ای: این مدل گونه گذاری برای افرادی که پوست گونه آنها افتاده و یا صورت لاغری دارند مناسب است و گونه ها را کمی پر نشان می دهد.

ترکیبی: این مدل پروتز در صورت، ترکیبی از استخوان و گونه صورت را تحت تاثیر قرار می دهند و تناسب بین این دو را برقرار می کند.

به طور کلی اگر بخواهیم از پروتز مناسب برای گونه گذاری نام ببریم پروتز سیلیکونی گزینه بسیار خوبی برای این جراحی زیبایی می باشد چرا که از بافت نرمی برخوردار است و دچار اذیت پوست نمی شود و همانطور که گفته شد به دلیل قابل جداسازی آن مورد پسند همه قرار گرفته است که در صورت تمایل می توان آن را از صورت برداشت.

ایجاد گونه با استفاده از جراحی استخوان گونه

این روش گونه گذاری با انجام جراحی روی استخوان گونه انجام می شود؛ در این جراحی با فرایند خاصی استخوان گونه را به سمت جلو می کشند که این عمل باعث بزرگ شدن و برجسته شدن گونه می شود.

اما نکته قابل توجه در انجام این جراحی عوارض آن می باشد که ممکن است به چشم آسیب جدی وارد نماید که توصیه می شود قبل از انجام این جراحی با پزشک در این خصوص به طور جدی مشورت بکنید و پزشک متخصص در این زمینه را انتخاب نمایید.

انجام این روش برای افرادی بسیار مناسب است که به صورت ترمیمی نیاز به جراحی استخوان گونه داشته باشند و برای زیبایی توصیه نمی شود؛ افرادی که دچار شکستی در گونه شده اند با انجام جراحی توسط پزشک مجرب استخوان شکسته گونه را ترمیم می کنند.

انجام عمل گونه گذاری میتواند همراه با جراحی فک انجام شود، به صورتی که اگر فردی بخواهد جلو بودن فک پایین خود را ترمیم کند و متناسب با فرم صورت و فک بالا فرم دهی انجام دهد، همزمان با انجام جراحی فک می تواند استخوان گونه را برای ایجاد گونه، فرم دهی بکند؛ این جراحی تقریبا ۲ تا ۲ونیم ساعت زمان نیاز دارد و باید فرد به طور کامل بیهوش شود.

لیفت گونه

لیفت گونه برای کسانی که گونه های بزرگ ولی افتاده ای دارند مناسب می باشد و به فرد کمک میکند تا گونه های سفت و شادابی داشته باشد؛ این روش به دو صورت کلاسیک و آندوسکوپی صورت میگیرد.

در روش لیفت گونه با استفاده از نخ های مخصوص گونه ها را به سمت بالا می کشند به صورتی که یک برش در قسمتی از صورت در پیشانی یا محل رویش موی سر ایجاد می کنند و نخ لیفت را از زیر پوست به محل مورد نظر وصل می کنند و به سمت بالا می کشند که این عمل باعث رفع چین و چروک ، رفع افتادگی گونه و اصلاح خط بینی و خط خنده می شود.

برش های جراحی بعد از اتمام عمل با بخیه بسته می شود و نخ استفاده شده برای لیفت در زیر پوست به مدت ۶ ماه تا بیشتر با توجه به کشش پوست صورت ماندگار است؛ این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود.

نا متقارن بودن گونه ها در گونه گذاری

گونه گذاری با روش های مختلف می تواند دارای مزایا یا عوارضی باشد که بهتر است برای انجام جراحی از تمام این موارد آگاهی داشته باشیم تا بتوانیم یک جراحی زیبایی مناسبی انجام دهیم.

از فواید انجام گونه گذاری به روش های تزریق ژل و چربی می توان سرپایی بودن و بدون نیاز به بستری شدن و بیهوشی کامل اشاره کرد؛

و از جمله عوارض در این روش ها به نا متقارن شدن گونه ها به علت استفاده از مواد نرم و مایع اشاره شده است که در تزریق ژل اگر از بهترین نوع ژل که هیالورونیک می باشد استفاده بکنند می تواند به مدت  ۸ تا ۱۰ ماه ماندگار باشد که بعد از این مدت جذب و از حالت اولیه خارج می شود که ممکن است شکل گونه ها با هم قرینه نباشند و همچنین تزریق چربی ممکن است بعد از مدتی جذب پوست شود و از حالت اولیه تزریق در بیاید و تنها مقدار کمی در گونه ها باقی بماند که آن هم به طور دائمی نیست.

به طور کلی به این معایب گونه گذاری ها باید توجه داشت که به مرور زمان ممکن است شکل گونه ها از حالت قرینه بودن خارج شود یا دچار افتادگی گونه ناشی از افزایش سن شود و پوست به آسیب و عفونت پوستی در اثر تزریق فیلر، دچار شود.

البته باید توجه داشته باشید که تزریق فیلر معمولا با کبودی و مشکل خاصی همراه نیست و توسط پزشک ماهر و باتجربه به نتیجه مطلوبی بعد از یک تا دو ماه میرسند، اما اگر به صورت اصولی این کار انجام نشود، امکان خونریزی در زیر پوست در اثر برخورد سوزن به رگ به وجود می آید که خطر آور است؛ استفاده از روش های گونه گذاری باید توسط پزشک با توجه به شرایط پوستی هر فردی انجام شود تا عوارض ناشی از گونه گذاری تا حد امکان کاهش یابد.

استفاده از تزریق فیلر در روش پروتز گونه را گزینه بهتری برای گرفتن نتیجه مطلوب در قرینه بودن گونه ها می دانند چرا که پروتز بافت سفت تری دارد و حالت طبیعی تری به صورت می دهد و مشابه استخوان نشان داده می شود و همچنین انواع مدل های مختلفی دارند که با توجه به لزوم برطرف سازی ایرادات چهره استفاده می شوند.

عمل گونه گذاری طبیعی

عوارض گونه گذاری چیست؟

همانطور که در مطالب بالا گفته شد عوارض گونه گذاری اصولا بسیار کم می باشد اما در حالت کلی به چند موارد از عوارض احتمالی در گونه گذاری اشاره می کنیم :

– عفونت و خونریزی در زیر پوست و ایجاد لخته خون در محل جراحی

– به رگ های عصبی لب ها آسیب وارد می شود

– قرینه نشدن پروتز ها و تزریق ها

– ایجاد کبودی و تورم در صورت

– عفونت پوستی به دلیل ضدعفونی نبودن پروتز ها و رعایت نکردن نکات بهداشتی

– بر جا ماندن مایعی از ژل روی پوست

تمام این عوارض در صورت بروز روی پوست نیاز به اصلاح و ترمیم مجدد توسط پزشک مورد نظر دارد، بنابراین تمام نکات مهم برای جلوگیری از این عوارضات باید مورد توجه پزشک قرار بگیرد؛ برای مثال استفاده از پروتز باید کامل به صورت استریل شده در پوست باشد و بیمار از آنتی بیوتیک استفاده کند تا از عفونت جلوگیری شود.

نکات مهم قبل از جراحی گونه گذاری

برای انجام گونه گذاری با روش های تزریق چربی و ژل و پروتز باید مواردی را رعایت کرد تا نتیجه مطلوب از انجام این جراحی های زیبایی بدست آورد و مشکلی متوجه افراد نشود:

– اطلاع دادن بیماری های موجود در فرد از جمله سرماخوردگی ،آلرژی و…به پزشک

– در صورت استفاده از سیگار و مشابه آن با پزشک مشورت داشته باشید

– اطلاع دادن به پزشک از مصرف دارو

– استفاده نکردن از مواد غذایی و نوشیدنی به مدت ۸ ساعت قبل از عمل

– رعایت بهداشت فردی قبل از عمل و از لوازم آرایشی خودداری کنید.

– استفاده از لباس های راحت جهت جلوگیری از درگیر شدن با پوست صورت هنگام پوشیدن

نکات مهم بعد از عمل گونه گذاری

– استفاده از ماسک های مخصوص برای صورت، جهت کاهش تورم و نگهداری پروتزها در صورت و حرکت نکردن آن

– استفاده از کمپرس سرد در ۴۸ ساعت اول جراحی و بعد از آن استفاده از کمپرس گرم در هر نیم ساعت یک بار به مدت ۵ دقیقه جهت کاهش ورم

– شستوشوی مرتب به طور ۴ مرتبه در روز محل جراحی و بخیه با دهان شویه و آب نمک

– خودداری از فشار و لمس صورت تا یک ماه بعد از جراحی

– مراجعه به پزشک در روز ۴یا ۵ جراحی جهت برداشتن ثابت کننده(فیکساسیون) و برداشتن چسب جراحی

– خودداری از استفاده از لوازم آرایش تا دو هفته

– استفاده از مایعات نرم

– استفاده از مسواک های نرم

– خودداری از جویدن آدامس و غذا و خندیدن و حرف زدن زیاد

با رعایت این نکات ورم و کبودی صورت تا دو هفته کاهش می یابد و تا ۶ ماه به طور کامل بهبود پیدا می کند.

عمل گونه گذاری با ژل و چربی

نکات مهم قبل در تصمیم گیری برای گونه گذاری

گونه گذاری نوعی از زیبایی صورت است که اگر متناسب با نوع و فرم صورت انجام نشود به مرور زمان باعث ایجاد ظاهری نامناسب در افراد می شود؛ گونه گذاری برای افرادی توصیه می شود که دارای گونه های بسیار کوچک و صورتی لاغر هستند؛ گونه گذاری برای کسانی که دارای گونه های معمولی هستند مناسب نیست چرا که بزرگ بودن بیش از حد گونه ظاهر غیر طبیعی به چهره می دهد که با گذشت مدتی برای افراد ناپسند و آزاردهنده می شود، که باید اقدام به برداشتن پروتز از روی صورتشان بکنند که این امر نیز به راحتی امکان پذیر نمی باشد؛ بنابراین بهتر است برای انجام جراحی های گونه گذاری تصمیم مناسبی بگیرید.

هزینه عمل گونه گذاری چقدر است؟

هزینه گونه گذاری با توجه به مواد استفاده شده و نوع روش های گونه گذاری با هم متفاوت می باشد و بر اساس کیفیت کار پزشکان نرخ این جراحی محاسبه می شود که در جلسه مشاوره قبل از جراحی در این زمینه به شما اطلاعات کامل از هزینه ها را خواهند داد؛ با توجه به نوسانات قیمت در هزینه های جراحی نرخ ثابتی نمی شود تعیین کرد.

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا