برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو

در تهران و دیگر استان های ایران مرکز کاشت مو زیادی وجود دارد که همواره با متخصصان و تجهیزات متفاوت مشغول به کار هستند، از این رو ما تصمیم داریم لیست 10 کلینیک کاشت مو تضمینی در تهران و دیگر استانها که از هر نظر بهترین هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین کلینیک کاشت مو

اگر در تهران و دیگر استانهای ایران سکونت دارید و به دنبال بهترین کلینیک کاشت مو  با قیمت ارزان و مناسب هستید ما بهترین ها را اینجا معرفی کردیم.

کاشت مو چیست؟

افرادی  که دارای موی کم پشت و دچار ریزش مو هستند دائما با این موضوع درگیری دارند که چرا این اتفاق می افتد و چه راه کاری برای توقف ریزش مو انجام دهیم، و خیلی دغدغه های دیگری در این خصوص برایشان پیش می آید؛ این افراد برای حل مشکلات موی خود معمولا از روش های خانگی متفاوتی استفاده می کنند که در طولانی مدت به نتیجه ای کم و بیش می رسند که در بسیاری از مواقع مورد رضایت افراد واقع نمی شود، و همچنین افرادی که به دلیل افزایش سن و یا به دلیل ژنتیک خانوادگی دچار ریزش ‌مو می شود با روش های خانگی نتیجه مطلوبی نخواهند گرفت؛ برای این افراد کاشت مو پیشنهاد می شود که روشی موثر برای ایجاد موی طبیعی در افراد می باشد.

در این مقاله ما شما را با مفهوم کاشت مو و ویژگی های آن آشنا خواهیم کرد و با درج اطلاعات مفید شما را در تصمیم گیری برای کاشت مو و مراحلی که باید طی کنید، یاری خواهیم کرد.

کاشت مو قبل و بعد

کاشت مو چه مراحلی دارد؟

کاشت مو به معنی پیوند موی طبیعی به سر، برای افرادی که دچار ریز مو شده اند می باشد؛ کاشت مو دارای انواع متفاوتی است که لازم است با این روش های کاشت مو آشنا شوید تا مراحل انجام آنها را نیز بدانید.

روش های کاشت مو در گذشته به یک یا دو مورد خلاصه می شد، اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های بسیاری برای کاشت مو فراهم آورده اند که این روش ها در دو دسته به صورت زیر می باشد که هر کدام تکنیک های خاصی برای کاشت مو دارند:

کاشت مور به روش نواری

کاشت نواری یکی از روش های تهاجمی کاشت مو می باشد که دارای چند نوع تکنیک می باشد و فرایند خاصی دارد که توسط پزشک انجام می شود، در این روش برشی در قسمت پشت سر ایجاد می کنند و کاشت مو از این محل شروع می شود، پزشک از محل برش خورده فولیکول ها را با استفاده از میکروسکوپ از پوست سر استخراج می کند تا عمل کاشت را انجام دهد؛ بعد از اتمام کار برش های سر با بخیه بسته می شود.

روش کاشت نواری معایب و مزایایی دارد که از جمله مزایای آن کیفیت بهتر فولیکول های استخراج شده می باشد و از معایب های این روش می توان به روند بهبود طولانی مدت و ایجاد عوارض آن اشاره کرد.

از جمله تکنیک هایی که در روش کاشت نواری مورد استفاده قرار می گیرند به عبارت زیر می باشد:

– کاشت FUT

– کاشت ترکیبی

– کاشت سوپر ترکیبی

کاشت مو با استخراج واحدهای فولیکولی

کاشت مو با استخراج واحدهای فولیکولی روشی کاملا غیر تهاجمی و بدون خطر می باشد؛ این روش همچون کاشت نواری نیاز به استخراج فولیکول دارد که این کار در این روش بدون برش پوست سر انجام می شود و استخراج فولیکول ها با ایجاد سوراخ های بسیار ریزی در سر به صورت واحدی انجام می گیرد.

از جمله تکنیک های مورد استفاده برای کاشت مو در روش کاشت با استخراج واحدی فولیکولی به شرح زیر می باشد:

– کاشت FIT

– کاشت SUT

– کاشت Micro FIT

– کاشت BHT

– کاشت micro geraft

قابل ذکر می باشد که اصلی ترین تکنیک ها در هر دو روش کاشت FUT و FIT می باشد که همانطور که در گفته شد FUT به صورت نواری در روی سر و fit به صورت واحدی انجام می شود؛ برای توضیحات بیشتر در مورد این روش ها میتوانید به مقاله اختصاصی در این زمینه مراجعه کنید.

همچنین روش دیگری با اصطلاح HRT برای ترمیم موی سر مورد استفاده قرار می گیرد که برای این کار از تار موی مصنوعی کار می گیرند.

تمام این روش هایی که ذکر شد برای کاشت مو موثر می باشند اما این که کدام روش را انتخاب کنید بستگی به نوع ریزش مو و نوع پوست و البته تشخیص پزشک دارد که کدام روش را برای موی شما مناسب بداند که عوارض کمتری در بر داشته باشد.

کاشت مو تضمینی

کاشت مو برای چه افراد مناسب است؟

کاشت مو برای افرادی مناسب و موثر است که به دلایل افزایش سن یا ژنتیک و موارد مشابه این ها دچار ریزش مو شده اند، و نتیجه مطلوبی با کاشت مو توسط پزشک مجرب خواهند گرفت، اما باید توجه داشته باشید که اگر دلایل ریز مو در سر به علت بیماری خاصی باشد یا ریزش موی سکه ای در سر ایجاد شود باید در قدم اول برای درمان این بیماری ها اقدام کنید و کاشت برای این افراد توصیه نمی شود ،تا زمانی که این بیماری ها و مشکلات پوست سر اعم از سوختگی و آسیب دیدگی را برطرف کردید می توانید برای کاشت مو زیر نظر پزشک اقدام کنید.

مشاوره قبل از کاشت مو برای افراد بسیار خوب است و می تواند راهنمائی های موثری در این زمینه برای افراد داشته باشد و فرد دلایل ریزش موی خود را بداند، چرا که فهمیدن این مورد در درمان و تصمیم گیری برای کاشت مو اهمیت زیادی دارد؛ در جلسه معاینه و مشاوره تمام اطلاعات مربوط به موی سر از جمله علت ریزش ، مقاومت پوست سر، سلامت بیمار و …. بررسی می شود و متناسب با ویژگی های بیمار برای کاشت مو و درمان بیماری های مربوطه، اقدام می کنند.

کاشت مو برای آقایان کاربرد زیادی دارد زیرا آنها بیشتر در معرض ریز مو قرار می گیرند اما نکته ای که قابل توجه است کاشت در سن پایین و توسط کلینیک های مبتدی و بدون تجربه می باشد که به هیچ عنوان توصیه نمی شود بدون تحقیق و آگاهی برای کاشت در سن کمتر از ۲۵ سال برای کاشت مو اقدام کنید چرا که تا این سن در ریزش مو ثباتی وجود ندارد و ممکن است با درمان های خانگی رشد مو برگردد و نیازی به کاشت نباشد.

انتخاب کلینیک معتبر کاشت مو

انتخاب کلینیک در نتیجه بدست آمده در کاشت مو از مهمترین عوامل تاثیر گذار می باشد؛ کاشت مو در کلینیک های نا معتبر می تواند عوارض جدی برای افراد به وجود آورد؛ کلینیک انتخابی باید دارای اعتبار و متخصصین با سابقه باشد تا بتوانند رضایت بیماران را جلب کنند؛ به چند مورد از ویژگی های مهم کلینیک ها اشاره می کنیم:

– دارای مجوز قانونی از سازمان مربوطه

– دارای پزشکان متخصص و با سابقه در زمینه های مختلف

– دارای پرسنل ماهر

– دارای پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی و درمانی

– دارای مشاورین مجرب

ما در این مقاله با توجه به ویژگی های مهم یک کلینیک معتبر، بهترین ها را برای شما معرفی کرده ایم، شما می توانید با مطالعه و مراجعه به این کلینیک ها از خدمات فوق العاده آن ها بهرمند شوید.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه های کاشت مو بر اساس نوع کاشت و میزان ریزش موی افراد و تجهیزات مورد استفاده تعیین می گردد و این هزینه ها معمولا تا ۶ میلیون می باشد که با توجه به نوسان قیمت ها متغییر می باشد و هزینه واقعی در زمان مراجعه با معاینه پزشک به اطلاع بیماران رسانده می شود؛ و همچنین قبل از انجام کاشت در خصوص عوارض ناشی از کاشت مو با شما صحبت خواهد کرد و شما را آگاه میکنند.

عوارض کاشت مو

از عوارض ناشی از کاشت مو می توان به ایجاد عفونت، ایجاد لخته خون و خونریزی در محل کاشت و ایجاد زخم های شدید و….اشاره کرد.

 مشاوره ی رایگان غیر حضوری

مشاوره های غیر حضوری امروزه در کلینیک های معتبر راه اندازی شده اند تا افرادی که به هر دلیلی مراجعه حضوری برایشان سخت است بتوانند از مشاوره های کلینیک ها بهرمند شوند؛ در این بخش از مقاله به معرفی کلینیک های معتبر و راه های ارتباطی با آن ها پرداخته ایم شما میتوانید با شماره تماس هایی که درج شده با مشاورین مجرب در این کلینیک ها در ارتباط باشید و در زمینه کاشت مو به سوالات خود برسید و راهنمائی شوید.

راه های درخواست مشاوره غیر حضوری

– برای درخواست مشاوره غیر حضوری در کلینیک ها می توانید با شماره تماس های درج شده در ارتباط باشید و در خواست خود را ثبت نمایید،

– در سایت کلینیک ها از گزینه درخواست مشاوره میتوانید استفاده کنید تا در زمان مشخص با شما برای مشاوره دادن تماس بگیرند.

– شماره تماس های درج شده برای ارتباط تصویری در شبکه های اجتماعی واتساپ و تلگرام و….

با این راه های ارتباطی که در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است میتوانید تصاویر خود را از سر و محل کاشت مو برای پزشکان کلینیک ها ارسال کنید تا با بررسی آن ها راهنمائی های مناسبی برای شما ارائه دهند و برای معاینه حضوری در صورت تمایل وقت تعیین کنند.

 مشاوره حضوری رایگان

در مشاوره حضوری همانند مشاوره غیر حضوری با شما در مورد کاشت مو و ویژگی های خوب و بد آن صحبت می کنند و همچنین اطلاعاتی از شما از جمله سابقه بیماری و یا دارویی اگر مصرف می کنید میپرسند و نوع کاشت فرد را مورد بررسی قرار می دهند و شما را برای مراحل بعدی اقدام به کاشت مو راهنمائی می کنند و برای معاینه به پزشک مورد نظر معرفی میکند، که در این مرحله پزشک با مشاهده پوست و نوع ریزش مو روش کاشت مناسب را تشخیص می دهد و تمام نکات مهم راجع به مدت زمان کاشت تا رسیدن به نتیجه مطلوب را از صفر تا صد و هزینه های آن را در اختیار شما قرار می دهد و در صورت تصمیم گیری نهایی برای رزرو وقت برای کاشت مو اقدام می کند.

روش کاشت مو

 نکات مهم قبل از کاشت مو

در صورت تصمیم گیری نهایی برای انجام کاشت مو پزشک توصیه هایی برای قبل از کاشت برای شما ارائه خواهد داد که با رعایت صحیح آن ها می توانید به نتیجه مورد انتظار خود دست یابید، این توصیه ها به شرح زیر می باشد:

– خودداری از مصرف دخانیات به مدت یک ماه قبل از کاشت مو برای جلوگیری از خونریزی،

– از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن در برابر خونریزی و داروی بی حسی می شود.

– خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده از جمله آسپرین و وارفارین به مدت ده روز قبل از کاشت مو؛ در صورت مصرف داروی خاصی پزشک را در جریان بگذارید.

– انجام آزمایش خون برای اطمینان از سلامت عمومی و اطلاع از قند خون ، و بررسی شرایط سرعت خون و…

– استفاده مرتب از آنتی بیوتیک ها که توسط پزشک تجویز شده است.

– شستوشوی سر قبل از مراجعه به کلینیک

– استفاده از لباس های دکمه دار برای جلوگیری از برخورد با سر بعد از کاشت

کاشت مو:

بعد از این که تمام توصیه های پزشک را قبل کاشت رعایت کردید و به زمان تعیین شده کاشت با آمادگی کامل رسیدید به کلینیک مراجعه خواهید کرد برای انجام کاشت مو که توسط پزشک از قبل معاینه و نوع کاشت بررسی شده است؛ کاشت مو با بی حسی موضعی همراه می باشد و چند ساعتی طول می کشد تا جراح فرایند کاشت را انجام دهد.

نکات مهم بعد از کاشت مو:

بعد از کاشت مو حدود ۶ ساعت بعد اثر داروی بی حسی از بین می رود و فرد احساس درد در ناحیه سر می کند که با تجویز دارو آرام می شود؛ درد ناشی از کاشت مو با توجه به روش کاشت بیشتر یا کمتر می باشد که در هر صورت پزشک با داروهای مسکن درد را کاهش می دهد.

معمولا کاشت مو با پانسمان همراه نیست اما در روش کاشت FUT که برش های سر کمی بیشتر می باشد با پانسمان بسته می شود و لازم است برای شستوشوی اصولی سر برای جلوگیری از عفونت به کلینیک مراجعه کنید که بعد از یک بار مراجعه میتوانید برای دفعات بعدی خودتان این کار را انجام دهید.

روند رشد کاشت مو:

بعد از کاشت مو در گذشت مدت زمان دو هفته با ریزش پیوند های کاشت در سر مواجه خواهید شد که این امر در کاشت مو طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد چرا که فولیکول های تازه برای رشد جایگزین موهای قبلی می شوند که این امر باعث ریزش مو می شود؛ نتیجه کاشت مو در مدت زمان ۵ ماه زمان نیاز دارد تا به نتیجه مطلوب برسد و شروع به کاشت موی جدید بکند این روند رشد مو تا تقریبا دو سال به صورت کامل خود را نشان می دهد و نتیجه نهایی کاشت بدست می آید و شاهد رشد کامل موی سرتان خواهید بود.

هیچ نتیجه ای یافت نشد.

بالا